Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schema scaner Lexmark X215

Descarcare poze raw de pe card mi...

Frigiderele in 1960

Popcorn nefacut
 Voua va este usor sa cititi conto...

Faceti mancare acasa vs mancatul ...

Am nevoie de codul de autentifica...

Magazin online -recomandari platf...
 Casa verde cu baterii

Ambreiaj care nu cupleaza in R. A...

Recomandare submersibila

[Cum] Magneti Puternici - Cum se ...
 Problema cuptor electric cu disju...

Merita achizitionat DFSK Fengon 5...

Pret actual invelitoare

Probleme baterie Samsung A54

Dreambox 800 HD in rate!

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

67Me67

67Me67

Member

• Grup: Members

View Postspany, on Oct 21 2008, 17:43, said:

Deci,cine vrea sa cumpere cu banii jos sau in rate astept PM,restul comentariilor sunt de prisos,se ofera garantie 2 ani,produs original cu holograma certificat de multimedia dreambox,posibilitati de achizitionare in rate,in fond si la urma urmei fiecare e liber sa cumpere de unde vrea de aceea exista cerere si oferta,cui ii convine astept PM.
salut , holograma de pe dreamboxul 800 ,  este  MADE IN CHINA ?
ps:cumpar si eu 2 bucati DREAMBOX 800, daca ai cu holograma facuta in china .

doktorofsat

doktorofsat

Senior Member

• Grup: Banned
dan b. uita-te pliz cine vorbeste si nu ce vorbeste :D

Adevarat valoarea unui DM 800 o poate aprecia la maxim un utilizator care a avut un DM500 inainte sau DBOX II .Doar acesta poate sa simta adevarate avataje ale noului aparat fiind obisnuit deja cu utilizarea predecesorului, cu imaginile cu toate reglajele*Citind pe zeci de forumuri unde se plang diversi cumparatori ai DM800 se poate remarca faptul ca majoritatea acestora nu stiu cu ce se manaca dreamul la multi e primul receptor de satelit sau sunt ursi de ale satelitilor.Multi nu recunosc dar asta este.Sunt utilizatori care sunt manevrati de dream , nu ei manevreaza dreamul
  * -vreau sa extind idee tot asa nu poate un urs sa aprecieze un opticum neavand un globo inainte , sa vorbeasca despre HD nestiind ce este o transmisie analogica(super vremuri in perioada de trecere analog spre digital cureceptoare  Lemon(l-am vandut recent :P ) sau erau si stronguri hibride seriiile 43xx  :) ...Deci neavand termeni de comparatie reali cvasisatelitarii si ursii se avanta in tot felul de inventii , aberatii si povesti de adormit copii :)

View Postdan b., on Oct 21 2008, 17:36, said:

iar mananci bors...
de incalzit se incalzeste dar nu-i pb ii pui cooler.
freeze nu face.
dupa 3 luni jumatate de functionare (e drept cu cooler pe el) n-a avut niciun freeze. temp la hdd intern e 27gr (in camera 24)
nu vorbi din auzite!

399 este intr-adevar pretul la unii distribuitori in germania (chiar 349 la unii) dar in anumite conditii. mai jos de 429 cu tva nu-l iei de nicaieri. si daca mai pui transportul si taxa pe transferul bancar... unde ajungi? asa ca nu vb prostii!

pt testeri e 800 (cu dvd si parca si cu hdd 1tb)

LE. intr-adevar pretul e un pic prea mare (un 350 eur era mai corect) pt calitatea componentelor folosite insa... deocamdata alt rec HD mai bun (facand o medie a ceea ce poate/ componente/suport/etc) nu prea exista. asteptam echo HD. cu toate astea dm800 e un receptor chiar bun. aratati-mi si mie care alt receptor ruleaza MKV-uri si eu il declar pe acela cel mai bun. momentan doar dm800 stie sa faca acest lucru. asta spune tot!

Dan B. tot respectul dar cum am mai amintit de cateva ori pe forum nu am avut niciodata receptor cu linux si nu m0am ocupar cu sharing .Ca ideea mentionez ca acela nu e pasionat care se uita la pret sau care discuta pretul e fi prea mare pt el.Eu am scris doar ce am citit pe un forum extern.Atit.

dan b.

dan b.

Active Member

View Postdoktorofsat, on Oct 21 2008, 18:06, said:

dan b. uita-te pliz cine vorbeste si nu ce vorbeste :D

Adevarat valoarea unui DM 800 o poate aprecia la maxim un utilizator care a avut un DM500 inainte sau DBOX II .Doar acesta poate sa simta adevarate avataje ale noului aparat fiind obisnuit deja cu utilizarea predecesorului, cu imaginile cu toate reglajele*Citind pe zeci de forumuri unde se plang diversi cumparatori ai DM800 se poate remarca faptul ca majoritatea acestora nu stiu cu ce se manaca dreamul la multi e primul receptor de satelit sau sunt ursi de ale satelitilor.Multi nu recunosc dar asta este.Sunt utilizatori care sunt manevrati de dream , nu ei manevreaza dreamul
  * -vreau sa extind idee tot asa nu poate un urs sa aprecieze un opticum neavand un globo inainte , sa vorbeasca despre HD nestiind ce este o transmisie analogica(super vremuri in perioada de trecere analog spre digital cureceptoare  Lemon(l-am vandut recent :P ) sau erau si stronguri hibride seriiile 43xx  :) ...Deci neavand termeni de comparatie reali cvasisatelitarii si ursii se avanta in tot felul de inventii , aberatii si povesti de adormit copii :)

Dan B. tot respectul dar cum am mai amintit de cateva ori pe forum nu am avut niciodata receptor cu linux si nu m0am ocupar cu sharing .Ca ideea mentionez ca acela nu e pasionat care se uita la pret sau care discuta pretul e fi prea mare pt el.Eu am scris doar ce am citit pe un forum extern.Atit.

in mare ai dreptate.
incearca un rec linux.
puterea acestui receptor deriva tocmai din sistemul de operare si software dezvoltat pt acesta (completat de un proc bun, memorie suficienta, conectica exact cat ii trebuie si un tuner ok).
ca o comparatie: o masina  c2d cu widoze pe ea niciodata nu se va compara cu cu c2d cu macos pe ea. de ce? din cauza sistemului de operare! pe partea de productivitate windozele n-a reusit niciodata sa stoarca la maxim puterea unui procesor (pt c-a fost un rateu de la bun inceput - chiar daca toti il folosim ca ne-am obisnuit cu el si ne merg jocurile :D). macos reuseste. f importanta este partea de hardware, dar daca nu e completata de un software bun... e degeaba! cam asa stau lucrurile si a receptoare. poti avea un rec cu hardware excelent.. daca nu e completat de software pe masura... e degeaba... (vezi cazul octagon - procesor 1ghz - si la ce-i foloseste???).

in alta ordine de idei, dm800 incepe sa se contureze ca un mediacenter aproape complet (ii lipseste un al doilea tuner si n-are un bluray pe el), ceea ce probabil va deveni dm8000 (in cazul ca va suporta un bluray drive)... insa care alt receptor HD se apropie de asa ceva? niciunul din pacate...
asa ca, pt carcotasii care vorbesc din auzite, nu vreti dm... problema voastra... mie mi-e suficient ca-mi ruleaza mkv-urile la 1080i cu sub si vad toate serialele din fotoliu, apasand pe telecomanda (dupa ce, in prealabil le iau pe drive-ul intern cu etorrent)... daca voi va preferati un rec hd care sa stie doar divx... sa fiti iubiti! un rec HD e pt continut HD, nu pt SD! pt SD e suficient dm500 sau orice alt receptor preferati!... dar asa-i doar opinia mea, pur subiectiva!

spany

spany

Member

View Postamadeus79, on Oct 21 2008, 17:53, said:

transportul e inclus in pret ?
Nu este inclus in pret,dar banuiesc ca orcine are 13-15 ron pentru taxele postale in Ro.

View Postsavin stelian, on Oct 21 2008, 17:56, said:

salut , holograma de pe dreamboxul 800 ,  este  MADE IN CHINA ?
ps:cumpar si eu 2 bucati DREAMBOX 800, daca ai cu holograma facuta in china .
Pentru stiinta ta inca nu au reusit chinezii si nici alti sa scoata pe piata clone de dreambox 800HD,exista tentative dar fara succes!

tic2000

tic2000

Member

View PostRMC Info, on Oct 21 2008, 14:10, said:

Nu vad nici o diferenta intre pretul fiecaruia.

170 lei x 12 = aprox 550 de euro un receptor HD satelit??????

La pretul asta iti iei un LCD HD Ready cu tuner digital terestru si 82 cm diagonala.

Asa e, iti iei LCD cu tuner digital terestru si te uiti la tabloul de pe perete. Daca stai in unele localitati preferentiale ai acces la sublimul post PROTV HD si la TVR HD, care chiar daca da doar 2 emisiuni si F1 cand e cazul il depaseste ca si continut pe primul post mentionat.
DM800 e un receiver pentru satelit si il cumpara cine vrea. Iar pretul mie se pare corect, stiind la cat se vinde. Ca eu nu as da niciodata atatia bani pe el asta e alta treaba :P

doktorofsat

doktorofsat

Senior Member

tic2000 chiar nu iti inteleg logica!!

Cum poti compara  LCD cu tuner digital terestru ...vai crap de ras  PROTV HD si la TVR HD crezi ca cei care isi iau DM 800 se uita la astea..s-au nu au deja palsme si lcd-uri  :w00t: :naughty:  
DM800 e un receiver pentru satelit si il cumpara cine vrea. :lol: IARASI ESTI TARE  :OK:

tic2000

tic2000

Member

View Postdoktorofsat, on Oct 21 2008, 21:07, said:

tic2000 chiar nu iti inteleg logica!!

Cum poti compara  LCD cu tuner digital terestru ...vai crap de ras  PROTV HD si la TVR HD crezi ca cei care isi iau DM 800 se uita la astea..s-au nu au deja palsme si lcd-uri  :w00t: :naughty:  
DM800 e un receiver pentru satelit si il cumpara cine vrea. :lol: IARASI ESTI TARE  :OK:

Daca ai fi citit atent ai fi vazut ca eu am citat ceea ce a spus altcineva si tocmai asta ziceam, ca ala e un TV cu un tuner cu care nu poti face absolut nimic daca nu esti din Bucuresti, Sibiu si poate si alte putine localitati si chiar si in alea tinde spre 0 ce poti face cu el("sublimul post PROTV HD era ironic), iar DM800 e un receiver pentru satelit destept, dat de spany la un pret corect zic eu, dar pe care cei de la DM cer prea mult, mai mult decat eu de exemplu sunt dispus sa dau.

doktorofsat

doktorofsat

Senior Member

tic2000  da ai dreptate

smv167

smv167

Active Member

View Postdan b., on Oct 21 2008, 18:22, said:

... insa care alt receptor HD se apropie de asa ceva? niciunul din pacate...
http://www.hm-sat-sh...center-sat.html

PS @comersantu' , baga neste oferte de smartcarduri halba_neze  :P

Edited by smv167, 22 October 2008 - 07:20.

RMC Info

RMC Info

Senior Member

• Grup: Moderators

View Postamadeus79, on Oct 21 2008, 15:25, said:

399 EUR cu TVA

Are dreptate Amadeus.
LCD Sony HD Ready cu 550 de euro (contrast 30000:1) in iulie anul acesta pe www.rueducommerce.fr
In Romania se pare ca se castiga mai bine decat in occident. De aceea va permiteti sa platiti asemenea preturi.
In Europa de vest astia-s mai saraci.

dan b.

dan b.

Active Member

View Postsmv167, on Oct 22 2008, 08:18, said:

http://www.hm-sat-sh...center-sat.html

PS @comersantu' , baga neste oferte de smartcarduri halba_neze  :P

hehe... sa ne uitam si la pret... sa reformulam: ... insa care alt receptor HD se apropie de asa ceva (la un pret cat de cat accesibil)? niciunul din pacate...
totusi 1300 eur... iei 1 dm8000 + 1 dm800 so... ;)

xymzar

xymzar

Senior Member

• Grup: Senior Members
Si daca achizitionez acest receptor de la tine in rate sau nu, este "facut" cu tot ce trebuie pentru a ma putea bucura de el sau incep eu sa butonez/instalez/configurez... etc?

doktorofsat

doktorofsat

Senior Member

View Postdan b., on Oct 22 2008, 13:31, said:

hehe... sa ne uitam si la pret... sa reformulam: ... insa care alt receptor HD se apropie de asa ceva (la un pret cat de cat accesibil)? niciunul din pacate...
totusi 1300 eur... iei 1 dm8000 + 1 dm800 so... ;)
dar de kathy chiar ati uitat? va avea un viitor stralucit cu mbox :D

dan b.

dan b.

Active Member

View Postdoktorofsat, on Oct 22 2008, 22:46, said:

posibil... insa mkv-uri... (am si eu o problema :D)...

View Postxymzar, on Oct 22 2008, 22:43, said:

Si daca achizitionez acest receptor de la tine in rate sau nu, este "facut" cu tot ce trebuie pentru a ma putea bucura de el sau incep eu sa butonez/instalez/configurez... etc?

dar daca-l "faci" tu cu tot ce trebuie? ce mare minune ar fi?...

smv167

smv167

Active Member

View Postdoktorofsat, on Oct 22 2008, 22:46, said:

merge ,,incubus" sa-l bage client in retea cccam ( unde s-au regrupat cam toti cei cu carduri bune )

View Postdan b., on Oct 23 2008, 00:17, said:

dar daca-l "faci" tu cu tot ce trebuie? ce mare minune ar fi?...
@spany , fa-ti site  :P :P :P  
http://prosat.ro/sho...p;reviews_id=26

Edited by smv167, 22 October 2008 - 23:44.

caro_

caro_

New Member

a vazut cineva vreun dreambox HD combo satelit - terestru ?[/quote]

Edited by caro_, 23 October 2008 - 12:17.

dan b.

dan b.

Active Member

View Postcaro_, on Oct 23 2008, 13:08, said:

a vazut cineva vreun dreambox HD combo satelit - terestru ?

dm8000

spany

spany

Member

View Postxymzar, on Oct 22 2008, 22:43, said:

Vine pregatit cu tot ce trebuie,imagine noua,CCcam 209,key la zi,restul...configurarile la router si instalari de programe pe pc ce lucreaza direct cu dreambox-ul intra in sarcina clientului!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate