Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Certificari Microsoft

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
aldraqu

aldraqu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.10.2005
Salut

Ma intereseaza daca a cumparat careva MCSA/MCSE Self-Paced Training Kit pentru certificarile Microsoft. Ma intereseaza daca intrebarile test care vin pe CD-ul cartii sunt asemanatoare cu cele de la examen.

#2
adimcse

adimcse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.03.2005

View Postaldraqu, on Oct 21 2008, 09:48, said:

Salut

Ma intereseaza daca a cumparat careva MCSA/MCSE Self-Paced Training Kit pentru certificarile Microsoft. Ma intereseaza daca intrebarile test care vin pe CD-ul cartii sunt asemanatoare cu cele de la examen.

salu.eu sunt certificat mcse.dar toate manualele le-am gasit pe net free.nu stiu daca merita sa dai banii pe manuale.intrebarile la examen sunt asemanatoare cu cele de pe cd.

#3
logosu

logosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 11.06.2008
Salut!

Am si eu cateva intrebari, stiu ca e cam vechi topicul dar n-am gasit unul mai nou.

Avand in vedere ca am vazut pe alte threaduri (e drept tot vechi) niste sume cam mari pt. certificari Microsoft, intreb si eu poate ma lamureste cineva:
Poti sa inveti singur si sa dai examenul(e), fara sa mergi la cursuri?
Cam cat de bune sunt cursurile la o academie?
Exista pret separat pentru examen? Daca da, cat este pretul lor?

#4
bula69

bula69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 21.03.2006

View Postlogosu, on Feb 14 2009, 13:14, said:

Salut!

Am si eu cateva intrebari, stiu ca e cam vechi topicul dar n-am gasit unul mai nou.

Avand in vedere ca am vazut pe alte threaduri (e drept tot vechi) niste sume cam mari pt. certificari Microsoft, intreb si eu poate ma lamureste cineva:
Poti sa inveti singur si sa dai examenul(e), fara sa mergi la cursuri?
Cam cat de bune sunt cursurile la o academie?
Exista pret separat pentru examen? Daca da, cat este pretul lor?

Eu m-am pregatit singur si am trecut, de primul pt. XP Workstation (70-270). Testele pregatitorare de la Test King au ajutat substantial.

#5
ppscsilvius

ppscsilvius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.08.2006
eu am facut prin credis (univ din buc) cele 2 module (2274b + 2275) necesare pt sustinerea certificarii 70-290 = 10 mil + 1.500.000 taxa pt examen. apoi am invatat de unul singur si am luat certificarile 70-640 (84-640), 70-270 si 70-291. acum ma pregatesc pt 70-284 si daca o iau si p'asta iau mcsa-ul (messaging). pt studiul personal folosesc materialele free de pe torrente, vmware pt laboratoare si examcertcollection.com. success, daca vreti se poate, eu mi-am impus ca target o certificare pe luna (cu toate ca la 70-291 am invatat o luna si jumatate, dar de...). succes!

update:
se pare ca a intrat in actiune fitrul antispam de la softpedia si linkurile nu mai sunt valabile, chiar daca sunt ultrarelevante pt orice doritor de a deveni mcsa sau mcse.

Edited by ppscsilvius, 10 July 2010 - 17:06.


#6
nvmoldovan

nvmoldovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 18.12.2006

View Postadimcse, on 23rd October 2008, 12:04, said:

salu.eu sunt certificat mcse.dar toate manualele le-am gasit pe net free.nu stiu daca merita sa dai banii pe manuale.intrebarile la examen sunt asemanatoare cu cele de pe cd.


salut,

unde pot sa gasesc manuale de MCDST?

pls PM me

#7
meowth

meowth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2006
Revenind la acest subiect in anul 2017, ce preturi sunt acum la certificarile MCSE si care sunt centrele unde se pot da examenele in Romania ?
Se uita angajatorii la respectiva diploma ?  Tinand cont ca valabilitatea lor este limitata in timp, cei care ati dat deja examenele, considerati ca a meritat efortul (ma refer aici inclusiv la cel financiar) ?

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
70-410 de exemplu costa in Romania 80 dolari. In alte tari e mai scump.

Angajatorii se uita. Firmele serioase ca ATOS isi trimit angajatii la certificare. Eu zic ca merita.

https://www.microsof...n-overview.aspx

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate