Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

Care e destinatia preferata ?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

Poll: destinatia preferata de vacanta a turistului roman (140 member(s) have cast votes)

ce destinatie de vacanta preferati pt vacanta de vara ?

  1. Romania (6 votes [4.32%])

    Percentage of vote: 4.32%

  2. Bulgaria (5 votes [3.60%])

    Percentage of vote: 3.60%

  3. Turcia (28 votes [20.14%])

    Percentage of vote: 20.14%

  4. Grecia (44 votes [31.65%])

    Percentage of vote: 31.65%

  5. Spania (29 votes [20.86%])

    Percentage of vote: 20.86%

  6. Tunisia (4 votes [2.88%])

    Percentage of vote: 2.88%

  7. Egipt (8 votes [5.76%])

    Percentage of vote: 5.76%

  8. Croatia (11 votes [7.91%])

    Percentage of vote: 7.91%

  9. Portugalia (4 votes [2.88%])

    Percentage of vote: 2.88%

Vote Guests cannot vote

#1
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
ce destinatie de vacanta preferati pt perioada mai - octombrie ? romania, bulgaria, turcia, grecia, spania, tunisia, egipt....ideal ar fi ca dupa ce votati sa si argumentati votul vostru in favoarea uneia dintre destinatii.

Edited by Greuceanu, 23 October 2008 - 12:20.


#2
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
Dintre astea Egipt si in general Egipt si Anglia.Am fost si in Grecia si in Turcia si in Spania dar prefer Egiptul pentru ca poti sa vizitezi cele mai impresionante ruine/obiective istorice din lume ,pentru ca modul de viata si peisajul sunt diferite de lumea occidentala,de Europa,oamenii sunt prietenosi si diferiti fata de noi,Marea Rosie e cea mai frumoasa mare ,plina de corali,curata,calda,preturile acceptabile,grad de comfort ridicat mai ales daca sti ce sa alegi,lumea vrea ca tu sa te simti bine,e fascinant.

#3
gogoroiu

gogoroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.06.2007

View Postrottweiler2007, on Oct 19 2008, 09:54, said:

ce destinatie de vacanta preferati pt perioada mai - octombrie ? romania, bulgaria, turcia, grecia, spania, tunisia, egipt....ideal ar fi ca dupa ce votati sa si argumentati votul vostru in favoarea uneia dintre destinatii.


hehe Dulăule...
știi bine ce am votat și știi și de ce...
nu se poate să nu observ că în afară de romanica si bulgaria toate celelalte țari sunt riverane mediteranei. alte destinații de ce nu ai băgat?
sau altfel: dacă tot te-ai axat pe mediterană de ce nu ai pus în lista aia Croația care e la mare modă, țara broscărească care e plină de români oricum, riviera franceză sau pe malu de sud Marocul care ar avea oarece șanse... Algeria, Libia, Siria, Libanul și Israelul nu prea contează... frățiorii albanezi sunt vai de măiculița lor... Ah, să nu uit! În mijlocul gârlei e Malta coane! Aia nu e destinație de vacanță?

da, am votat Turcia deoarece consider că sunt cei mai apropiați ce conceptul meu de a-mi face o vacanță pe litoral.

însă trebuie să mărturisesc că în fiecare an mai ciupesc și câteva zile la 2 mai, localitatea mea de suflet, deci ar intra și romanica in ecuație...
speranța mea este să nu ajungă manelele chiar pe toată zona litoralului românesc că în situația aia aș renunța...
făcînd o scurtă vizită în această vara la balcic am observat că noi, românii, vom avea probleme mari cu frații noștri bulgărași... aici nu vreau să readuc în discuție prețurile mai mult decât rezonabile din țara vecină și prietenă ci vreau să accentuez atitudinea pe care o au bulgarii față de cioaca denumită turism...

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Portugalia.

#5
mihah

mihah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.05.2008
Am ales Spania pentru frumusetea locurilor care ti se dezvaluie la tot pasul. Este singura tara din lista care merita vizitata de mai multe ori.

#6
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
intr adevar, aveti dreptate, am uitat sa adaug croatia si portugalia, dar pe aceste 2 destinatii romanii nu prea merg, il rog pe greunceanu daca poate edita poll-ul sa adauge el croatia si portugalia si vom vedea rezultatul

#7
magda911

magda911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 31.08.2008
spania= altceva.pur si simplu. grecia, turcia nu mi-au spus nimik si nici nu le-as mai vizita vreodata.deci SPANIA; bg nici nu intra in ecuatie

#8
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Postgogoroiu, on Oct 20 2008, 00:01, said:

hehe Dulăule...
știi bine ce am votat și știi și de ce...
nu se poate să nu observ că în afară de romanica si bulgaria toate celelalte țari sunt riverane mediteranei. alte destinații de ce nu ai băgat?
sau altfel: dacă tot te-ai axat pe mediterană de ce nu ai pus în lista aia Croația care e la mare modă, țara broscărească care e plină de români oricum, riviera franceză sau pe malu de sud Marocul care ar avea oarece șanse... Algeria, Libia, Siria, Libanul și Israelul nu prea contează... frățiorii albanezi sunt vai de măiculița lor... Ah, să nu uit! În mijlocul gârlei e Malta coane! Aia nu e destinație de vacanță?

da, am votat Turcia deoarece consider că sunt cei mai apropiați ce conceptul meu de a-mi face o vacanță pe litoral.

însă trebuie să mărturisesc că în fiecare an mai ciupesc și câteva zile la 2 mai, localitatea mea de suflet, deci ar intra și romanica in ecuație...
speranța mea este să nu ajungă manelele chiar pe toată zona litoralului românesc că în situația aia aș renunța...
făcînd o scurtă vizită în această vara la balcic am observat că noi, românii, vom avea probleme mari cu frații noștri bulgărași... aici nu vreau să readuc în discuție prețurile mai mult decât rezonabile din țara vecină și prietenă ci vreau să accentuez atitudinea pe care o au bulgarii față de cioaca denumită turism...

:huh:
are u sure? ia mai citeste lista aia odata sa vezi tari care nu au iesire la mediterana ;)

ot: spania forever and always. vara de vara...

#9
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,535
  • Înscris: 14.04.2008

View Postrottweiler2007, on Oct 21 2008, 11:14, said:

intr adevar, aveti dreptate, am uitat sa adaug croatia si portugalia, dar pe aceste 2 destinatii romanii nu prea merg, il rog pe greunceanu daca poate edita poll-ul sa adauge el croatia si portugalia si vom vedea rezultatul
nu prea merg la all-inclusive...  ;)  
ma refer la croatia si crede-ma ca stiu ce spun. anul acesta croatia a fost invadata de romani, inclusiv in extrasezon.

#10
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
As spune Spania in cazul asta. Primele 2 variante fiind excluse fara sa ma gandesc. Ar merge Egipt/Grecia sa vizitezi ceva pe acolo, dar ca vacanta in sine, cel mai placut mi se pare Spania.

#11
gogoroiu

gogoroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.06.2007

View Postadrianatoma, on Oct 21 2008, 18:43, said:

:huh:
are u sure? ia mai citeste lista aia odata sa vezi tari care nu au iesire la mediterana ;)

n-o mai citesc deloc!
zi ce gresala am facut?

multam

#12
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postgogoroiu, on Oct 22 2008, 17:59, said:

n-o mai citesc deloc!
zi ce gresala am facut?

multam
pai ma nea gogo , ia zi ne tu noua acilishea, romanica si bulgarica paregzample sint in incinta la mediterana ?

#13
gogoroiu

gogoroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.06.2007

View Postgogoroiu, on Oct 20 2008, 00:01, said:

hehe Dulăule...
știi bine ce am votat și știi și de ce...
nu se poate să nu observ că în afară de romanica si bulgaria toate celelalte țari sunt riverane mediteranei. alte destinații de ce nu ai băgat?
sau altfel: dacă tot te-ai axat pe mediterană de ce nu ai pus în lista aia Croația care e la mare modă, țara broscărească care e plină de români oricum, riviera franceză sau pe malu de sud Marocul care ar avea oarece șanse... Algeria, Libia, Siria, Libanul și Israelul nu prea contează... frățiorii albanezi sunt vai de măiculița lor... Ah, să nu uit! În mijlocul gârlei e Malta coane! Aia nu e destinație de vacanță?

aaooooleoooooooooooooooooooooo!
asta era cauza?

teteo, voi aveți probleme mari cu atenția și priceputul când citiți...

ăsta este postul pus de mine alaltăieri 20 oct. și aici am evidențiat și înroșit propriul meu text...

lovitura de pedeapsă alegeți-o singuri!

sau poate o fi vorba de Croația că e la marea Adriatică si nu fix in mijlocul Mediteranei, insa eu vorbeam de bazin in general, că așa mări in bazinul respectiv sunt multe, numa Grecia dacă ar fi s-o iau la bani mărunți e in vreo 4-5 mări... cu adevărat izolate și departe de Mediterana sunt numa romanica si bălgarska asta voiam să zic...

Edited by gogoroiu, 22 October 2008 - 19:50.


#14
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Postrottweiler2007, on Oct 22 2008, 19:53, said:

pai ma nea gogo , ia zi ne tu noua acilishea, romanica si bulgarica paregzample sint in incinta la mediterana ?

sau egipt? :rolleyes:

#15
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
Franta.

#16
gogoroiu

gogoroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.06.2007

View Postadrianatoma, on Oct 22 2008, 23:48, said:

sau egipt? :rolleyes:

hahahahaahahahahahahahahahahahaha,

Egiptul are vreo 800km de litoral la mediterana!

pe unde umblai in timpul orelor de geografie?

#17
babyblu

babyblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.01.2006
De ce vacanta de vara trebuie sa se desfasoare musai la mare, ocean... Mie spre exemplu imi place sa merg in fiecare an in alt loc.
Mi se pare plictisitor sa mergi in aceeasi destinatie, an de an. Avem o lume asa de frumoasa ca este pacat sa nu vedem cat mai mult din ea.

#18
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postbabyblu, on Oct 23 2008, 10:23, said:

De ce vacanta de vara trebuie sa se desfasoare musai la mare, ocean... Mie spre exemplu imi place sa merg in fiecare an in alt loc.
Mi se pare plictisitor sa mergi in aceeasi destinatie, an de an. Avem o lume asa de frumoasa ca este pacat sa nu vedem cat mai mult din ea.
pai toate aceste tari enumerate in lista au un relief variat, nu numai mare

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate