Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

O-Zone: despartire, Cheeky Girls: antipatizate

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
Vesti bune pentru lumea muzicala: O-Zone se despart, iar Cheecky Girls nu o duc bine. Din nefericre, din despartirea O-Zone s-ar putea sa rezulte mai multe gunoie care sa ne imputa urechiile (sa speram insa ca nu vor vaea mult succes... pe plan muzical, pe plan personal le doresc succes in continuare). Cheecky Girls au crezut ca pot fermeca Marea Britanie cu fundurile si silicoanele lor, dar au devenit in curand unele dintre cele mai antipatice persoane publice din Marea Britanie.  :D  :coolspeak:  :rolleyes:  ^_^  :roflmao:  :thumbup:  :wave:

#2
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
mah.. nici mie nu imi plac.. dar.. sa fim serioshi..  doar asa au mai auzit strainii de Romania.. ca in rest..

#3
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
Ar trebui sa auda numai de lucruri bune de la noi, nu de gunoiaie.

#4
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
daca nu prin lucruri bune macar prin "gunoaiele astea" pe care le numesti tu.. sa ne multzumim cu ce avem

#5
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Interesanta despartire, partea interesanta este ca nici macar nu stiau ca se despart, presa i-a anuntat ca Dan Balan pleaca la New York sa cante singur.

http://news.softpedi...pa-O-Zone.shtml

Edited by DanyBoss, 14 January 2005 - 01:00.


#6
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
ADEVARUL: Cea mai de succes trupa romaneasca din lume n-a dansat decat o vara
"Viitorul O-Zone pur si simplu nu mai exista"
Dan Balan, liderul O-Zone, explica, in exclusivitate pentru Adevarul, motivele pentru care a dizolvat trupa pe care a infiintat-o si dezvaluie, in premiera, ce are de gand sa faca de acum incolo


Va urma o schimbare totala de registru? Ce gen vei aborda?

Pop-rock, cel mai popular stil in SUA pe langa hip-hop si R&B.

Au existat nemultumiri in interiorul trupei care sa te determine sa iei decizia de a-ti vedea de drumul tau?

Nemultumiri exista intotdeauna, in orice trupa. Eu am avut cateva aparitii la New York, cu "Dragostea din tei", alaturi de Lucas Prada, al carui invitat am fost in cateva show-uri. In plus, in aceasta perioada, mi-am aranjat studiile si baza pentru noul proiect. Vreau sa fie clar ca viitorul meu in muzica nu va fi legat de numele acestui tip. Dance-ul in SUA este zero. Presa a interpretat ca m-am dus sa fac bani acolo. E nostim.

Inainte de a lua public decizia, ai avut o discutie cu Radu si Arsenie in care sa-i anunti de intentiile tale? Ei ce au spus?

Aceasta a fost trupa mea. Deci nu pot sa parasesc trupa, dar pot sa-mi fac alt proiect. O-Zone este proiectul care imi apartine si in care am investit cinci ani. Videoclipurile, productia si piesele erau concepute de mine.

Si viitorul O-Zone care va fi, de fapt?

Viitorul O-Zone pur si simplu nu mai exista. Acum dizolv acest proiect. Tot ce este posibil este ca peste 2-3 ani sa ne reunim, doar asa, de distractie, si sa facem o piesa-doua in amintirea O-Zone. Nu stiu exact ce va fi, dar, in orice caz, capitolul O-Zone, pentru mine si pentru istoria muzicii ultimilor ani, este incheiat. Ramane interesant cum o trupa din cea mai saraca tara din Europa a patruns intr-o zona destul de exclusivista si a avut un drum atat de spectaculos. Dar capitolul O-Zone se sfarseste la acest apogeu. Este bine ca se intampla intr-un moment in care inca mai eram doriti.

In presa romaneasca au aparut speculatii legate de castigurile voastre fabuloase. Ati castigat chiar atat de multi bani?

Eu stiu ca asta intereseaza pe toata lumea, dar, cu tot respectul pe care il am fata de cititorii dumneavoastra, intrebarile legate de cati bani castig mi se par irelevante. La ce ii ajuta pe oameni sa calculeze banii altora? Daca vreti, va ajut sa calculati singuri spunandu-va cat am vandut. Numai piesa "Dragostea din tei" s-a vandut in 4 milioane de exemplare, cu toate cele 27 de versiuni inregistrate. Piesa s-a tradus in 12 limbi, fiind un record absolut.

O sa ramaneti prieteni?

Eu as vrea sa ramanem in relatii bune, fiindca ne unesc multe, dar nu depinde doar de mine. Oamenii sunt diferiti. Pot sa va spun ca eu am tinut foarte mult la aceasta formula.

Amanunte in Adevarul de maine

Edited by Allex, 14 January 2005 - 01:35.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate