Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Problema la Gothic 1

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
zink93

zink93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.08.2008
Am prins si eu gustul RPG-urilor de mult timp.Am dat de Gotic 1.Si....treaba-i ca nu mai stiu cum sa trec.Am trecut de toate la inceput,sunt templar din Swamp Camp si am ajuns in drum spre Sleeper.......Am avansat ceva,dar,stiu ca sunt 5 samani stravechi si trebuie sa-i omori pe toti...am omorat 3.Am ajuns undeva unde e un templar si zice ca e invincibil (facut de Kor Kalom)....treaba e ce stiu cum sa-l omor,dar nu stiu cum sa deschid poarta aceea......Va roooog :deadtongue:  ajutati-ma.........cum o deschid...??         :worthy:

Edited by zink93, 16 October 2008 - 16:09.


#2
wondermoshu

wondermoshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 24.03.2008
Parca era vorba de niste gauri in pamant in care trebuie sa bagi sabiile celor 5 samani pe care i-ai omorat.
Poti sa te transformi si in bug si sa treci, dar oricum cele 5 sabii iti vor trebui pentru a-l omori pe sleeper. Succes!

#3
SYNDROM3

SYNDROM3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.01.2009
Eu nu stiu cum sa ajung la regele gomez vreau sa intru in old camp si nu ma lasa garzile sa intru la castel

#4
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View PostSYNDROM3, on Feb 4 2009, 20:59, said:

Eu nu stiu cum sa ajung la regele gomez vreau sa intru in old camp si nu ma lasa garzile sa intru la castel

Ca sa ajungi la Gomez, trebuie sa faci taskurile care ti le da Diego si tipul de la poarta castelului(nu-mi vine acuma aminte cum il cheama ). Dupa ce le faci, vei deveni Shadow si apoi Guard si vei putea intra in castel.

#5
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

View Postshiva, on Feb 5 2009, 09:13, said:

Ca sa ajungi la Gomez, trebuie sa faci taskurile care ti le da Diego si tipul de la poarta castelului(nu-mi vine acuma aminte cum il cheama ). Dupa ce le faci, vei deveni Shadow si apoi Guard si vei putea intra in castel.

Poti sa intri si altfel, daca te grabest :lol:
Scoti sabia in fata la Thorus, si mergi cu ia scoasa pana mai sus, cand ai trecut de thorus ti-o poti baga inapoi.  La fel procedezi la garzile de la intrarea in casa regala a lui gomez.

#6
SYNDROM3

SYNDROM3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.01.2009
Am mai facut din misiunile lui Diego dintre care si cea cu mina ,dar acum nu stiu cum sa ajung in Sect Camp...am luat harta imi apare ESTU dar cand ajung prin zona habar nu am ce sa fac...trebuie sa iau un recipient de la un guru si sa il duc lui Dexter.

#7
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Te duce un priest din OldCamp la SectCamp. Il gasesti aproape de cealalta iesire din OldCamp.

#8
SYNDROM3

SYNDROM3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.01.2009
Ce abilitati imi trebuie ca sa deschid cutia lui Karlom ?ce nivel la open locks sau pick...

#9
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View PostSYNDROM3, on Feb 5 2009, 19:21, said:

Ce abilitati imi trebuie ca sa deschid cutia lui Karlom ?ce nivel la open locks sau pick...

Doar rabdare :)
Ajungi la Cor Kalom. Salvezi. Incerci combinatii cu pickerul pana o aflii pe aia buna. Reload joc. Introduci combinatia.

#10
SYNDROM3

SYNDROM3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.01.2009

View Postshiva, on Feb 5 2009, 19:34, said:

Doar rabdare :)
Ajungi la Cor Kalom. Salvezi. Incerci combinatii cu pickerul pana o aflii pe aia buna. Reload joc. Introduci combinatia.
Problema este ca eu lui Fingers i-am dat sa imi bage open loks nu picker dala...acum ce fac trebuie sa mai fac un lvl sa ma duc din nou ?sa ii dau picker.Imi poti da id de mess si app exista trainere pentru joc?nu prea am timp sa il termin fara coduri:D

#11
SYNDROM3

SYNDROM3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.01.2009

View PostSYNDROM3, on Feb 5 2009, 19:57, said:

Problema este ca eu lui Fingers i-am dat sa imi bage open loks nu picker dala...acum ce fac trebuie sa mai fac un lvl sa ma duc din nou ?sa ii dau picker.Imi poti da id de mess si app exista trainere pentru joc?nu prea am timp sa il termin fara coduri:D
Cum naiba deschid cutia de la KOR ala ca nu merge de nici un fel...ce abilitate trebuie sa am?

#12
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

View PostSYNDROM3, on Feb 5 2009, 23:48, said:

Cum naiba deschid cutia de la KOR ala ca nu merge de nici un fel...ce abilitate trebuie sa am?

Ce faci omule, ai ajuns sa-ti dai reply la propriile posturi? :lol:
Da ce treaba ai tu cu cutia lui? Daca esti in cheapter... nustiu care, cand te trimite cor angar daca nu ma insel sa mergi sa-i deschizi cutia sa iei un focus de acolo, iti da si o cheie ;) , asa ca nu te mai agita atata pt nimic.

#13
SYNDROM3

SYNDROM3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.01.2009

View Postklaw_godly, on Feb 5 2009, 23:53, said:

Ce faci omule, ai ajuns sa-ti dai reply la propriile posturi? :lol:
Da ce treaba ai tu cu cutia lui? Daca esti in cheapter... nustiu care, cand te trimite cor angar daca nu ma insel sa mergi sa-i deschizi cutia sa iei un focus de acolo, iti da si o cheie ;) , asa ca nu te mai agita atata pt nimic.
E vorba de misiunea aia cu Dexter cand trebuie sa iau reteta aia despre drogu ala verde...si nu stiu ce sa fac ca sa o fur...ca ajung acolo ,intru si nu pot sa desfac cufarul unde tine ala reteta.

#14
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View PostSYNDROM3, on Feb 6 2009, 11:01, said:

E vorba de misiunea aia cu Dexter cand trebuie sa iau reteta aia despre drogu ala verde...si nu stiu ce sa fac ca sa o fur...ca ajung acolo ,intru si nu pot sa desfac cufarul unde tine ala reteta.

Acolo sunt 2 cufere. Cum stai cu fata spre ele, cel din dreapta nu se deschide. Reteta e in cufarul din stanga. Vezi sa ai cel putin un lockpick in inventar si sa nu fie ajutorul lui Cor Kalom prin preajma. Salveaza jocul. Pozitioneaza-te in dreptul cufarului din stanga -> click stanga + sageata in sus, dupa care, cu tastele sageata stanga/dreapta incerci combinatii ca sa deschizi cufarul. Cand descoperi combinatia corecta, reincarca jocul.

Un ghid al jocului il gasesti aici.

#15
SYNDROM3

SYNDROM3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.01.2009

View Postshiva, on Feb 6 2009, 14:34, said:

Acolo sunt 2 cufere. Cum stai cu fata spre ele, cel din dreapta nu se deschide. Reteta e in cufarul din stanga. Vezi sa ai cel putin un lockpick in inventar si sa nu fie ajutorul lui Cor Kalom prin preajma. Salveaza jocul. Pozitioneaza-te in dreptul cufarului din stanga -> click stanga + sageata in sus, dupa care, cu tastele sageata stanga/dreapta incerci combinatii ca sa deschizi cufarul. Cand descoperi combinatia corecta, reincarca jocul.

Un ghid al jocului il gasesti aici.
Am trecut pana la urma ,dar acum nu stiu cum sa-l duc pe Dusty la Brotherwood

#16
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View PostSYNDROM3, on Feb 6 2009, 16:07, said:

Am trecut pana la urma ,dar acum nu stiu cum sa-l duc pe Dusty la Brotherwood

Cand discuti prima oara cu el iti spune ca un prieten de-a lui s-a dus in Swamp Camp si ca n-a mai auzit nimica de el. Asa ca, tre' sa te duci inapoi in Swamp Camp, sa-l cauti pe tipul ala (Marty parca-l cheama ). Cum intri in camp, o iei in partea dreapta, pe langa copac.
Atentie, ca sa-l scoti pe Dusty din Old Camp, tre' sa platesti 100 ore la poarta!

#17
SYNDROM3

SYNDROM3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.01.2009

View Postshiva, on Feb 6 2009, 16:35, said:

Cand discuti prima oara cu el iti spune ca un prieten de-a lui s-a dus in Swamp Camp si ca n-a mai auzit nimica de el. Asa ca, tre' sa te duci inapoi in Swamp Camp, sa-l cauti pe tipul ala (Marty parca-l cheama ). Cum intri in camp, o iei in partea dreapta, pe langa copac.
Atentie, ca sa-l scoti pe Dusty din Old Camp, tre' sa platesti 100 ore la poarta!
Zice ceva de brotherhood...in fine vad eu pe cine gasesc,acum am dat de alta problema Mordorg ala in timp ce vroia sa ma duca in new camp l-am atras la niste animalute mai mari si alea l-au omorat acum problema este ca nu gasesc new camp...

#18
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View PostSYNDROM3, on Feb 6 2009, 19:24, said:

Zice ceva de brotherhood...in fine vad eu pe cine gasesc,acum am dat de alta problema Mordorg ala in timp ce vroia sa ma duca in new camp l-am atras la niste animalute mai mari si alea l-au omorat acum problema este ca nu gasesc new camp...

Nu-i bai. Te poti orienta dupa harta. Sau poti explora.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate