Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

intrebare

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007
in ce conditii o firma - rds / rcs , poate sa vina sa dea o gaura in peretele apartamentului meu  de bloc ca sa-si ancoreze un cablu ? :angry:

Edited by HADE 61, 14 October 2008 - 10:48.


#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View PostHADE 61, on Oct 14 2008, 11:47, said:

in ce conditii o firma - rds / rcs , poate sa vina sa dea o gaura in peretele apartamentului meu  de bloc ca sa-si ancoreze un cablu ? :angry:
Huh?
Ti-au dat gaura in casa si si-au ancorat colacul de fire, sau ce? Nu inteleg ce vrei sa spui.

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
probabil s-a trezit cu un colac de cablu suspendat pe peretele exterior al apartamentului
se presupune ca rds a capatat aprobarea asociatiei, peretele exterior nu e al proprietarului apartamentului

#4
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007
rds n-a cerut niciun acord al asociatiei si da , m-am trezit ca-mi zurluie o bormasina langa canapea pe exterior ,bineinteles .
deci lucrul facut , e bun facut deoarece exteriorul apartamentului e bun public ....

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
si la noi au venit ceid e la rds si au dat gauri peste tot. gaurirea plafoanelor cu bormasina a lasat niste gauri destul de inestetice.
cand i-am intrebat, au zis ca au acordul administratiei.

#6
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
Ba, daca nu va convine, de ce nu le faceti plangeri? Nu sunteti in stare sa fiti uniti pe o scara de bloc si postati aici cu o atitudine de parca ati vrea sa ridicati poporul la rascoala. Da, de-aia isi arunca colacele de fire pe unde apuca, in loc sa le adaposteasca in cutii, pentru ca nimeni nu se plange OFICIAL.

#7
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007

View Postsnipest, on Oct 15 2008, 11:41, said:

Ba, daca nu va convine, de ce nu le faceti plangeri? Nu sunteti in stare sa fiti uniti pe o scara de bloc si postati aici cu o atitudine de parca ati vrea sa ridicati poporul la rascoala. Da, de-aia isi arunca colacele de fire pe unde apuca, in loc sa le adaposteasca in cutii, pentru ca nimeni nu se plange OFICIAL.
ba ,eu am postat aici sa-mi raspunda o persoana competenta .una e sa dea gauri pentru binele poporului in plafonul blocului si alta e sa-mi gaureasca mie exact peretele , si daca e sa fac plangere oficial si sa ma poarte pe drumuri dupa ce au gaurit peretele si gaura exista , ce-as putea sa mai fac ? eu am pus o intrebare simpla si am capatat deja un raspuns informativ pe care de fapt il intuiam .si ma interesa daca peretii apartamentului meu platit de mine sunt aparati de vre-o lege .si nu am nevoie de raspunsul tau de baiat destept .

#8
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View PostHADE 61, on Oct 16 2008, 21:24, said:

ba ,eu am postat aici sa-mi raspunda o persoana competenta .una e sa dea gauri pentru binele poporului in plafonul blocului si alta e sa-mi gaureasca mie exact peretele , si daca e sa fac plangere oficial si sa ma poarte pe drumuri dupa ce au gaurit peretele si gaura exista , ce-as putea sa mai fac ? eu am pus o intrebare simpla si am capatat deja un raspuns informativ pe care de fapt il intuiam .si ma interesa daca peretii apartamentului meu platit de mine sunt aparati de vre-o lege .si nu am nevoie de raspunsul tau de baiat destept .
In primul rand, nu=i peretele tau, d'oooooooooohhhh.
In al doilea rand, ce dracu nu intelegi din adunati-va sa faceti plangere mai multi ca sa va bage cineva in seama?

#9
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
snipest, reclamatia inpotriva cui o faci si cu ce probe?
RDS-ul n-a cerut acordula sociatiei, oficial ei n-au dat nici o gaura.

#10
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Post_Smiley_, on Oct 17 2008, 09:35, said:

snipest, reclamatia inpotriva cui o faci si cu ce probe?
RDS-ul n-a cerut acordula sociatiei, oficial ei n-au dat nici o gaura.
Si cablul ala e al lui Dumnezeu, sau al cui?

#11
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
nu-i nici un cablu. doar gauri.

#12
lion06lion

lion06lion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 14.04.2008
:)) Pai ptr ce au dat gauri ? Astupa-le :))

#13
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,984
  • Înscris: 18.12.2007
Le-or fi acoperit in 5 ani de cand s-a deschis topicul... Just saying

#14
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Ori a pus canapeaua langa alt perete :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate