Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Putin ajutor..

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008
salut. am un blog. si am pus si eu adsense pe el, am de m mult timp cont adsense, care le-am afisat pe diferite site-uri, dar acum vreau sa le pun pe blog-ul meu, insa problema e ca vreau sa pun un banner in header, insa faza e ca mi-l pune haotic, adica nu in pozitia care as vrea eu. poate sa imi zica careva  care e codul si cum trebuie inserat pt a aparea cum vreau eu?
2. Inca o problema ar fi ca o caseta publicitara din meniu cand deschid cu Firefox apare unde vreau eu, iar cand deschid cu IE apare mai spre dreapta, nu e centrata cum trebuie.
problema 1
Attached File  head1.JPG   25.71K   20 downloads

problema 2

Attached File  sidebar_IE_vs_mozilla.JPG   43.79K   20 downloads

Edited by maxx_bgd, 13 October 2008 - 20:50.


#2
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007

View Postmaxx_bgd, on Oct 13 2008, 21:31, said:

pun pe blog-ul meu, insa problema e ca vreau sa pun un banner in header, insa faza e ca mi-l pune haotic, adica nu in pozitia care as vrea eu.

Inca o problema ar fi ca o caseta publicitara din meniu cand deschid cu Firefox apare unde vreau eu, iar cand deschid cu IE apare mai spre dreapta, nu e centrata cum trebuie.
Mai intai, ar trebui sa postezi cele cateva linii de cod HTML/CSS prin care afisezi banner-ul, respectiv caseta publicitara.

#3
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008

View PostAlta_, on Oct 13 2008, 22:49, said:

Mai intai, ar trebui sa postezi cele cateva linii de cod HTML/CSS prin care afisezi banner-ul, respectiv caseta publicitara.


prima, cu deader-ul am rezolvat-o... insa cea cu  anuntul din meniu.. nu... si stiu ca cea din meniu e din css, insa nu stiu cum sa o fac, deoarece cand schimb setarile si apare bine in IE n apare bine in mozilla si vice versa..

Edited by maxx_bgd, 14 October 2008 - 11:55.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate