Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Teleshopping - PRO sau CONTRA

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Cred ca vei fii banata!
Iti place cum vibreaza centura aia la **** sau *****?
ON:Am o curea de aia cu efect de sauna(sauna belt) si vreau sa va zic, ca:
prea scumpa pt ce face(174 lei prin posta romana)
telecomanda vine fara baterii
deja se duce scrisul cu sauna belt
de-abia ma face sa transpir
etc.
PS:sa nu va ganditi sa o dati pe 65C; se blocheaza mecanismele(temperatura, creD) si ramane blocata si prin urmare am stat 2 ore cu ea(naibii, zici c-am stat la solar) pana a venit tata sa ma ajute sa o deschid
http://www.tvproduct...urea-sauna.html curea minune

Edited by reovel, 01 January 2010 - 14:03.


#20
anaxor9595

anaxor9595

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.06.2010
Imi cer scuze de intarziere am vazut o persoana care intreba cum sunt acele cutite cred ca se referea la cutitele Pro-V..eu le-am cumparat acum o luna-2 si pot spune ca sunt foarte multumita taie foarte bine si verdeata si cutitul de paine..absolut orice sunt foarte bune insa..o foarte mica, capcana..sina magnetica are si ea un pret si anume 50 de lei dar nu este obligatorie..nu m-as mai putea lipsi acum de cutitele pro-v cand ma duc la cineva si trebuie sa tai paine sau orice altceva imi dau seama imediat de diferenta..:D

#21
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007

 anaxor9595, on 18th June 2010, 13:19, said:

Imi cer scuze de intarziere am vazut o persoana care intreba cum sunt acele cutite cred ca se referea la cutitele Pro-V..eu le-am cumparat acum o luna-2 si pot spune ca sunt foarte multumita taie foarte bine si verdeata si cutitul de paine..absolut orice sunt foarte bune insa..o foarte mica, capcana..sina magnetica are si ea un pret si anume 50 de lei dar nu este obligatorie..nu m-as mai putea lipsi acum de cutitele pro-v cand ma duc la cineva si trebuie sa tai paine sau orice altceva imi dau seama imediat de diferenta..:D
iti multumim pentru efortul de a-ti face cont in mod special ca sa ne povestesti cat de bune sunt cutitele respective !
Spor la taiat !

#22
Topteleshop

Topteleshop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.05.2010
Pentru cele mai ieftine produse de fitness vazute la tv recomand motorul de comparatie price.ro si ve-ti observa ca pe siteul www.topteleshop.ro gasiti cele mai ieftine produse de infrumusetare si slabit. si pe langa produse de fitness gasiti aici si produse pentru curatare rapida ,si gatit.

#23
alinalin0

alinalin0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 24.03.2007

 cosmin_17, on 12th October 2008, 15:37, said:

miraculoase pe naiba,niste porcarii!!! Nu cumpara acele produse ca dai banii degeaba!!!
Strugurii la care nu poti ajunge sunt acrii, este? :)
Daca vrei calitate, iti cumperi un produs bun, nu cine stie ce produse contrafacute, copiate dupa cele de la TV!
Eu am profitat de reduceri si mi-am cumparat o centura pentru slabit de pe teleshopping.com.roacum o saptamana si deja se vad rezultatele...

Edited by alinalin0, 21 July 2010 - 00:33.


#24
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Si cam ce rezultate vezi, bai reclamagiule? Din ziar? De pe EuroSport?

#25
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Adevaru' ii ca mie imi place o faza la teleshopingu' asta fantastic: reclama la ceva tigaie minune cu care poti sa prajesti ceafa de porc la mare arta, la fel si alte parti ale porcului sau preparate din el (cum ar fi micii). Invariabil dupa reclama asta urmeaza una la ceva aparat super-minunat de slabit in timp record.
Concluzia: daca iti cumperi tepșia minune trebe musai sa-ti iei si un năcaz din ala de slabit ca sa contracarezi efectu' cefei de porc si sa te faci fotomodel oricat ai baga in tine.

#26
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,108
  • Înscris: 29.06.2005

 Topteleshop, on 6th July 2010, 11:44, said:

Pentru cele mai ieftine produse de fitness vazute la tv recomand motorul de comparatie price.ro si ve-ti observa ca pe siteul www.topteleshop.ro gasiti cele mai ieftine produse de infrumusetare si slabit. si pe langa produse de fitness gasiti aici si produse pentru curatare rapida ,si gatit.


Va recomand sa aduceti la vanzare si carti de gramatica, clasele I - IV .Eventual sa le si studiati putin inainte de-a  va face reclama pe forumuri.Asta asa....ca sa nu fiti penibili.

#27
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
Aceste teleshopuri acum vreo 10 ani isi faceau reclama prin reviste bagate in posta. mama( botanista) a facut comanda la un aparat foto. si niste cutite ( cica de inox 100%) si la primire am avut surpriza sa primesca un aparat foto de jucarie si cutite cu lama de tabla. OARE unde este militia & OPC?

#28
RobertG

RobertG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 29.10.2004
Pana acum nu am fost adeptul cumparaturilor e-shop, insa de ceva vreme ma ocup de un astfel de magazin la care ne implicam pentru satisfactia clientului maxim si se vad rezultatele. Am zis ca probabil asa sunt majoritatea magazinelor on-line si din lipsa de timp si atras de pretul promotional am facut comanda pe minunatul site top-teleshop[dot}]ro. Vreau sa va spun, doar feriti-va, uitati de preturile mici si atragatoare ca nu veti face altceva decat sa aruncati banii. Odata ca iti da posibilitatea sa alegi "livrare gratuita" apoi te suna cineva si iti explica ca nu iti garanteaza ca produsele vor ajunge in timpul dorit si indicat este sa aleg curier rapid, dupa ce accepti, ajunge mai tarziu ca posta romana. Apoi, produsele, pe langa ca au fost folosite, reparate, arata jalnic, murdare, amabaljele distruse, lipsa totala de instructiuni. Ce sa mai zic de certificate de garantie sau declaratii de conformitate. Nu pot vorbi de calitatea produsului in sine i daca chiar are efectul mentionat, insa de serviciile top-teleshop ma declar dezgustat. Inainte sa cumpar nu am gasit nici un review despre ei astfel am riscat. Sper ca pe viitor review-ul meu sa ajute si pe alti sa ia o decizie corecta. Si de ce nu, doar eu sa fi fost un caz izolat.

#29
HOLBURAGABRIELA1967

HOLBURAGABRIELA1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2014
Din pacate,nu sunteti singurul pacalit de Top-Teleshop, la fel de dezgustata sunt si eu de produsele si serviciile lor si sper vazand mai multa lume,sa ocoleasca acest site, pentru a nu da bani unora care isi bat joc de oamenii de buna credinta.Am primit in colet cu totul alte produse decat am comandat si dupa saptamani de telefoane si nervi am renuntat. Sper sa-si primeasca ceea ce merita.


#30
GYA_74

GYA_74

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.02.2016

Am cumparat pe 4 febr 2016 de la aceasta "celebra" firma -Teleshoping un aparat de sarmale Dormer (conform comenzii initiale) si un filtru cafea de 2 pers. (care ar fi trebuit sa aiba suplimentar un inel de silicon). Am primit filtrul de cafea fara nici un inel  suplimentar iar aparatul de sarmale este de la alta firma (Grunberg), cu totul rudimentar, continand o carpa ordinara si rupt la capete. Mentionez ca am sunat la cele 3 nr de pe site (operatoarele mi-au spus ca ele se ocupa doar de preluat comenzi si nu de returnari) si ca nu stiu culmea! nr de tel de la depozit/retururi. M-au indrumat sa scriu la adresa de e-mail existenta de pe factura. De 10 zile ma tot amagesc prin e-mailuri ca voi primi un alt aparat chipurile CADOU prin Posta Romana. Le-am cerut un nr de factura, data expedierii…o "scalda" cu raspunsuri gen DA, L-AM EXPEDIAT SAU AM VERIFICAT LA POSTA- E GATA DE LIVRARE! si de fapt cred ca nici nu l-au pus ca nu am primit nimic. Mentionez ca de la bun inceput am solicitat returul si banii insa au ignorat cerinta mea si vreau sa le trimit aparatul lor rudimentar de sarmale, rupt retur, maine fiind cea de-a 14 zi. Am scris si la OPC Bucuresti….poate fac dreptate….SFAT! FERITI-VA DE ACESTI MIZERABILI!


Edited by GYA_74, 16 February 2016 - 22:30.


#31
seranunt

seranunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 23.05.2009
Am cumparat de la ei o chitara acustica pentru copii, care a venit defecta, mai precis are griful stramb si corzile stau foarte departe de ghitara facand-o inutilizabila.
Am sunat la ei sa cer alt produs similar sau returul banilor, bineinteles ca mi-au cerut factura.. cea pe care nu am primit-o. Am descarcat de pe site de la ei asa zisa factura si spre surprinderea mea mi se spune ca aia nu este buna si  ei vor factura in original.....
In concluzie, am renuntat sa ma mai cert la telefon cu ei dar vrea ca lumea sa stie cu cine are de a face, NISTE TEPARI ! mai rau ca in piata.
As fi totusi curios sa vad daca ei au factura pe care mi-o cer cu atita insistenta poate am sa reclam la ANAF aceasta situatie.

#32
Neamtul

Neamtul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 16.09.2011
Reclamati toate aceste probleme la protecția consumatorului.
Eu am apelat de careva ori în România și am avut succes.
Nu va mai lăsați păcăliți.
Obligații sa va respecte drepturile.

#33
Kezia

Kezia

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.02.2020
Astia umblau din usa in usa cu genti pline de "produse" si era foarte greu sa scapi de ei.  Marfa vanduta era de cea mai proasta calitate/gust. iar lucrurile nu s-au schimbat deloc in bine cu trecerea timpului. Vazut la televizor este singurul mod in care aceste produse execrabile pot fi prezentate. Diferenta intre marfa vanduta la un magazin normal si "marfa" vanduta prin teleshopping este izbitoare, pe mine personal ma apuca durerea de cap cand vad asa ceva.  Teleshopping-ul e o mare porcarie.

#34
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
Pe mie ma apuca rasul cand vad la tv Teleshopping. Este o mare pacaleala si escrocherie.
Autoritatile nu iau masuri dure si desfiintarea teleshopingului.
Este 100% escrocherie. Reclame mincinoase si agresive.
Da, candva se facea "ofertele" din usa in ura prin asa zisi agenti.
Nu cumparati asa ceva. Mai bine strangeti bani in plus si cumparati cele originale.

#35
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
Covorasele YLS sunt din Turcia si sunt de proasta calitate. Pentru ca atunci cand le speli, se fac precum carpa de sters praful. Nu sunt bune.
Vasele de facut mancare sunt din aluminiu si pe afara sunt date cu inox.
Aspiratorul este din plastic in totalitate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate