Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Teleshopping - PRO sau CONTRA

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
MITUMITULINA

MITUMITULINA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 04.06.2008
Aceste produse sunt intradevar bune, sau nu?
Dupa reclamele pe care le au...ai zice ca sunt intradevar miraculoase...daca cineva a cumparat produse in acest fel...il rog sa spuna daca este multumit sau nu...

Edited by MITUMITULINA, 12 October 2008 - 12:07.


#2
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Eu am cumparat cateva, dar nu am fost multumita, cu exceptia unui singur produs, un storcator de fructe.

#3
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View PostMITUMITULINA, on Oct 12 2008, 12:59, said:

Aceste produse sunt intradevar bune, sau nu?
Dupa reclamele pe care le au...ai zice ca sunt intradevar miraculoase...daca cineva a cumparat produse in acest fel...il rog sa spuna daca este multumit sau nu...
miraculoase pe naiba,niste porcarii!!! Nu cumpara acele produse ca dai banii degeaba!!!

#4
onutza88

onutza88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 27.06.2008
in poze arata bine produsele da in realitate is varza. mai bine dute in magazin si iti cumpara ca la teleshpping iei teapa sigur

#5
intel_p

intel_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 09.05.2007
Sau poti chiar sa mergi intr-un magazin care au produsele de la teleshopping si vezi la fata locului calitatea lor (storcatorul de fructe de exemplu mi se pare bun).

Edited by intel_p, 12 October 2008 - 22:07.


#6
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postonutza88, on Oct 12 2008, 18:43, said:

in poze arata bine produsele da in realitate is varza. mai bine dute in magazin si iti cumpara ca la teleshpping iei teapa sigur

Si asta o stii pentru ca ai si cumparat nu?  :deadtongue:

Ontopic: am cumparat 2 produse de la astia, putin mai scumpe ca in magazin dar deh, lenea e mare ...:P
Nu am nimic de reprosat, momentan.

#7
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postkappa_man84, on Oct 13 2008, 08:02, said:

Si asta o stii pentru ca ai si cumparat nu?  :deadtongue:

Ontopic: am cumparat 2 produse de la astia, putin mai scumpe ca in magazin dar deh, lenea e mare ... :P
Nu am nimic de reprosat, momentan.
genius....dar din magazinele alea nu puteai comanda online sau telefonic ? :)

(evident, o sa zici ca nu so...)

#8
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
Nu! :lol:

Serios, chiar nu, trebuia sa ma deplasez... :D

#9
mihura

mihura

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 07.10.2006
si pe mine m-ar fi interesat ceva de la astia, o banda de alergat si o sauna personala (un fel de sac, in genul unui cort )
dar nu stiu daca sa dau banii sau nu. Mai ales cu sauna aia, ca nu am vazut in magazine, numai la astia ori la tv ori in revistele unde-si fac reclama.

#10
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
vezi poate le vezi in magazinele de genul as seen on tv. E mai bine cand le vezi in fata.
Eu am cumparat acum ceva ani o saltea pneumatica care se face si canapea. Imi trebuia pt la tara..sunt multumit de ea si acum.

#11
un_student

un_student

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 31.03.2007
a luat socrul meu un aspirator cu spalare.. garantie 30 de zile.. care nu aspira deloc, doar sufla... fara manual de utilizare.. de lene, ca doar de lene l-a comandat .. nu s-a dus cu el, si acuma il tine in  debara pe post de mobila,...

#12
idas

idas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.08.2008
sa nu cumperi aparate de slabit .....nu o sa ajungi ca cei care le prezinta folosind benzi electrice :))

#13
RSFan

RSFan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 04.01.2009
Ce parere aveti de produsele de teleshopping?
Eu personal nu am de gand sa cumpar deoarece este foarte scump (m-am uitat o data la teleshopping iar la ei 599 Lei e ieftin!).
Cu exceptia faptului ca sunt scumpe, consider ca multe sunt si de proasta calitate deoarece am auzit numeroase opinii si 90% erau nemultumiti.

Astept si io niste pareri in legatura cu aceste produse care sunt transmite la TV vreo juma' de ora...

P.S.: Mereu se baga teleshoppingul pe la amiaza.

#14
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008
Tigaia DOUBLETTA e buna. A primit mama cadou si e super incantata de ea....
Restul produselor nu le cunosc si nici nu stiu,macar din auzite, persoane care si-au cumparat ceva de la ei.

#15
dany12

dany12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.10.2007
Am deskis un topic in alta parte dar cred ca aici e mai bine nimerit. Dau cu copy si paste ;)

Nu am vazut un topic exclusiv teleshoping, de aceea zic eu sa ne folosim experienta personala si sa vedem daca se merita sau nu sa cumparam de la teleshoping....

Ce am cumparat eu:

1. Tigaia Doubletta

E faina, ermetica 95% (mai scoate abur la preparare). Daca cumperi 2, iti fac reducere. Si sa nu luati tzeapa: prima data in pachet gratarul de inox - ala care sclipeste cand pui legumele pe el - numai de inox e , iti trimit o panarama de azbest sau cum ar fi ea. Trebuie sa sunati din nou la ei si va trimit GRATIS gratarul de inox asa cum apare el in reclama TV. Eu stiam de tzeapa, si cand am sunat le-am spus din prima sa mi-l inlocuiasca, dar tipa mi-a spus ca nu poate sa umble la colet si daca nu este ce vreau eu sa sun din nou, si se rezolva. Si s-a rezolvat.
Si de la o bucata de vreme, tre sa inmoi cratita ca sa se duca arsurile.... tongue.gif

2. Mopul H2O cu abur

E bun daca ai bebe cu alergii, la mine folosirea lui (si poate nu numai asta) a contribuit la indepartarea alergiei. Numai ca lasa apa, podeaua nu este uscata asa ca in reclama biggrin.gif decat in primul minut, apoi se imbiba laveta cu apa si de aici pe podea. Dar pe ansamblu e ok.

3. Bio Cleanerul - care ti-l da gratis cu mopul H2O.
Nu l-am folosit cine stie ce, mi-am mai spalat aragazul, e bunicel nu exagerat. Mi-am mai scos mirosul de mucegai care mi s-a facut in capacelul de balsam de la masina de spalat rufe sau de la umidificatorul de aer (bineinteles ca statea zile intregi cu apa in el de aia si mucegaiul). O matusa a zis ca ip-a curata f bine mizeria dintre rosturi la gresie si faianta.

La astea doua e bine sa folosesti apa distilata sau filtrata (din aia gen Nobels), caci am inteles ca mai devreme sau mai tarziu calcarul din apa de la chiuveta iti termina mopul H2O si biocleanerul.

4. Stepper lateral

Pe asta l-am luat din Metro, drept ca la juma de pret, si nu prea m-a tinut mult, caci dupa vreo 25 de utilizari i s-a rupt lantul , bine ca aveam un perete in spate altfel imi rupeam gatul.... sleep.gif

Cam atat deocamdata, am mai comandat Celluless - va zic cum e dupa aia. Si-a luat cineva asta? sau fluturasi din aia Gymform Duo? Merita banii?

Multam anticipat,
dany






View Postmiha_pinkcat, on 4th April 2009, 21:48, said:

Tigaia DOUBLETTA e buna. A primit mama cadou si e super incantata de ea....
Restul produselor nu le cunosc si nici nu stiu,macar din auzite, persoane care si-au cumparat ceva de la ei.


#16
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View Postdany12, on 1st July 2009, 17:53, said:

3. Bio Cleanerul - care ti-l da gratis cu mopul H2O.
Nu l-am folosit cine stie ce, mi-am mai spalat aragazul, e bunicel nu exagerat.
E mic, ia doar 225 ml de apa care se termina f.repede. Daca te apuci sa faci curatenie cu el, te apuca nervii.

#17
cipone

cipone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 28.10.2003
A cumparat cineva setul ala de cutite care taie de toate? Ceva pareri?

#18
Karola79

Karola79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.01.2010
Eu am cumparat 2 produse de genul celor vazute la TV insa nu le-am comandat de la TV ci le-am  gasit pe un site pe net la Jumatate de pret. E vorba de CELULESS si VIBRATONE , primu l-am luat la 85 lei al doilea la 120, adica la mai putin de jumatate de pret fata de TV!
Vreau sa spun ca dupa o luna de folosire sunt multumita. Centura are vibratii destul de puternice , o folosesc de 2 ori pe zi cate 20 minute si am slabit 2 kg intr-o luna, insa am tinut si putin regim. Oricum, la intensitate maxima simti cum lucreaza si e chiar placut. Iar celulita de pe picioare s-a diminuat vizibil, insa am folosit si o crema anticelulitica impreuna cu Celulless.
Chiar vreau sa le fac reclama pt ca sunt multumita, veveve.pretul-corect.com   :)
Am primit produsele la 2 zile de la comanda, iar o vecina care si-a comandat AbRocket de pe TV a stat o luna pana sa primeasca coletu.

La multi Ani si spor la slabit !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate