Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suspensie sa

Recomandare masina de facut cubur...

Racirea camerei

Incident in trafic
 Boilere electrice slim / compacte

Problema de sunet tv LG conectat ...

Intrebari legate de CERBO GX

transport mobila grea la etaje su...
 TCL 98X955

Concursuri false, ce ziceti?

Recomandare AC pentru o camera

Sunet ambreiaj - Opel meriva z17dth
 C-BooL - Magic Symphony ft. Giang...

Pret instalator

Fire lipite cu banda sub scaunul ...

RCA mai ieftin online - unde?

Trafic nelimitat la orice abonament RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

valyp67

valyp67

Junior Member

• Grup: Members
Dupa alte lungi insistente la telefoane,in sfarsit mi s-a dat drumul la 120kBps pe download(torrente sau rapidshare)si pot sa zic ca acum sunt super multumit cu aceasta viteza de download la abonamentul meu de 19$ si sper s-o tina tot asa. :coolspeak:

Edited by valyp67, 09 December 2006 - 01:12.

scoty

scoty

Active Member

La mine in piatra neamt rds s-a cuplat cu telemach furnizorul local de televiziune prin cablu si ofera peste cca 2 luni prin cablul coaxial servicii de telefonie si internet. Am facut un abonament de 19 $ si imi garanteaza trafic nelimitat si viteza de pana la 1024Kb/s ma lamuriti si pe mine ce inseamna asta care este viteza reala de trafic in special download si latimea de banda si ce inseamna de fapt trafic nelimiat? Ma adresez celor care sunt mai vechi in reteaua RDS. va multumesc anticipat pt. raspuns

RUHPOLDING

RUHPOLDING

Junior Member

View Postscoty, on Dec 9 2006, 10:12, said:

La mine in piatra neamt rds s-a cuplat cu telemach furnizorul local de televiziune prin cablu si ofera peste cca 2 luni prin cablul coaxial servicii de telefonie si internet. Am facut un abonament de 19 $ si imi garanteaza trafic nelimitat si viteza de pana la 1024Kb/s ma lamuriti si pe mine ce inseamna asta care este viteza reala de trafic in special download si latimea de banda si ce inseamna de fapt trafic nelimiat? Ma adresez celor care sunt mai vechi in reteaua RDS. va multumesc anticipat pt. raspuns

Latimea de banda este 1024Kbps,adica viteza de 128KB/s.Trafic nelimitat inseamna ca nu se contorizeaza upload-ul/download-ul facut de abonat.S-a dat dezlegare la GB :)

valyp67

valyp67

Junior Member

View Postscoty, on Dec 9 2006, 10:12, said:

Si eu sunt din Piatra cu abonament de 19$,si pot sa-ti spun ca azi de dimineata nu mai aveam viteza de 1024kbps=128kBps pe download pe care am avut-o de vineri de la ora 18 pana azi dimineata adica luni la ora 7-8. Am sunat la Telemach si mi s-a spus ca RDS practica orarul urmator: aceasta viteza maxima merge doar seara de la ora 18 pana dimineata a doua zi la ora 7-8 si in week-end de vineri de la ora 18 pana luni dimineata pe la 7-8.In cursul zilei merge doar pana la 256kbps=32kBps pe doawnload. Asta da limitare. :(

Edited by valyp67, 11 December 2006 - 11:50.

puiulnoptii

puiulnoptii

Active Member

Nu stiu cine v-a spus voua ca la 19 $ trebuie sa aveti 1024 kbps, pentru ca pe site-ul RDS viteza la acest abonament este de 2Mb. Deci cine e multumit, e multumit cu jumatate din ce e scris. Am si eu abonament de 19 $ si sunt limitat la 1M din pacate.

Acestia sunt parametrii din oferta Fiberlink.

9 USD   15 USD   19 USD Internet

Latime de banda maxima in orasul tau 30 Mb/s 50 Mb/s 50 Mb/s
Latime de banda maxima in internet 1Mb/s          1,5 Mb/s          2 Mb/s
Trafic cu latime de banda maxima in internet** nelimitat nelimitat nelimitat

http://www.rdslink.r..._abonamente.htm

Succes la lectura.

RUHPOLDING

RUHPOLDING

Junior Member

View Postpuiulnoptii, on Jan 16 2007, 06:03, said:

Nu stiu cine v-a spus voua ca la 19 $ trebuie sa aveti 1024 kbps, pentru ca pe site-ul RDS viteza la acest abonament este de 2Mb. Deci cine e multumit, e multumit cu jumatate din ce e scris. Am si eu abonament de 19 $ si sunt limitat la 1M din pacate.

Acestia sunt parametrii din oferta Fiberlink.

9 USD   15 USD   19 USD Internet

Latime de banda maxima in orasul tau 30 Mb/s 50 Mb/s 50 Mb/s
Latime de banda maxima in internet 1Mb/s          1,5 Mb/s          2 Mb/s
Trafic cu latime de banda maxima in internet** nelimitat nelimitat nelimitat

http://www.rdslink.r..._abonamente.htm

Succes la lectura.

Este pe Cablelink,deci asa este. :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate