Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

Trafic nelimitat la orice abonament RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

lupone

lupone

Junior Member

• Grup: Members
offtopic/
Sunt socat cand vad ca aveti viteza asa aiurea de la rds (nota 10 ptr cei 90 KB insa nu ma refer la ei). Daca nu ati avut contract cu astralul, mai bine nu comentati caci vorbiti degeaba (poate sa mai aveti un post in plus). Eu am abonament la astral de 29 $. La ORICE ora din zi sau din noapte am viteza de 29-30 KB atat intern cat si extern iar traficul este nelimitat. Ce aberatie cu limitarea de banda (adik daca ai depasit traficul... bla-bla-bla). Oferta astralului mi se pare excelenta momentan deoarece imi convine pretul (300.000 deoarece mi-am facut retea cu inca alti 3 meseriasi). Cineva zicea de dial-up ... :))))))))))))) ramai tu cu dial-up-ul atunci :)))))
/offtpoic

Swap

Swap

Member

lupone, on Jan 28 2005, 12:45, said:

offtopic/
Sunt socat cand vad ca aveti viteza asa aiurea de la rds (nota 10 ptr cei 90 KB insa nu ma refer la ei). Daca nu ati avut contract cu astralul, mai bine nu comentati caci vorbiti degeaba (poate sa mai aveti un post in plus). Eu am abonament la astral de 29 $. La ORICE ora din zi sau din noapte am viteza de 29-30 KB atat intern cat si extern iar traficul este nelimitat. Ce aberatie cu limitarea de banda (adik daca ai depasit traficul... bla-bla-bla). Oferta astralului mi se pare excelenta momentan deoarece imi convine pretul (300.000 deoarece mi-am facut retea cu inca alti 3 meseriasi). Cineva zicea de dial-up ... :))))))))))))) ramai tu cu dial-up-ul atunci :)))))
/offtpoic

<{POST_SNAPBACK}>

tu, de fapt, ce incercai sa explici aici?
incercai sa ne povestesti ca este mai bine sa ai un abonament de 29 usd/4 useri cu transfer de 30 KB/4 useri, decat un abonament de 9 usd/1 user cu transfer de 30 KB/1 user care se limiteaza la 15KB/1 user dupa 2 GB trafic extern?!

Monitoxus

Monitoxus

Back!

• Grup: Senior Members

offtopic/
/offtpoic

<{POST_SNAPBACK}>

Yeah sure.. si marmota invelea ciocolata...  :rolleyes:

Si EU am Astral acasa si Bogdan si Sorin... si George... etc. Si la TOTI ne merge ABSOLUT INFECT!!!!!!!! Stam in zone diferite deci e ceva de mai mare amploare. Trafic NU am facut ca nu prea stau pe acasa dar viteza tot nu am. Daca merge cu 5k afara e bine. este penibil ce fac cei de la Astral iar justificarea a fost ca un canal de 30k e impartit la ... 20 abonati!!!!!!!!!  :worthy:

De foarte multe ori daca cumva se reseteaza modemul pot sa astept si 3 ore sa mearga net-ul desi el e sincronizat dar probabil ca "nu are loc" or something... :D

Astral SUCKS badly  :angry:

PS: calitatea semnalului TV sucks also.

lupone

lupone

Junior Member

Da, mi se pare penibil ca se reduce viteza la 16 KB. Fratilor, chiar imi pare rau ptr voi ca nu va merge insa mie chiar imi merge bine. Am tot taraganat sa ma abonez la ei deoarece stiam si eu chestia aia cu imparteala la 20 insa nu este asa (cel putin la mine). Daca ma hotarasc sa iau un film, intr-o zi (6-7 ore) fluier cu dc++. Realitatea din ograda mea spune multe, degeaba incercati sa-mi aduceti argumente. A, faza cu impartitul la 4 nu este chiar o chestiune de matematica deoarece este alocare dinamica. Da, intr-adevar, cand ia cineva un film (ptr filme exista amici cu net mult mai puternic gen tu-net sau roedu :D ) celorlalti le merge fff prost. Insa, daca ati face si voi ca mine nu cred ca v-ar parea rau (numai sa nu va fi bagat intr-o retea mai mare  cu net care se ... pe netul celor de la astral - adik ceva gen tu-net, roedu - din cate stiu cam sughite prin caminele din grozavesti-, evolva-ptr metropolitan ...)

IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

pResident Evil

offtopic/
/offtpoic

<{POST_SNAPBACK}>

dial-up sucks...aici de acord cu tine
ce pacat ca nu toti sunt asa de norocosi ca tine sa aibe asemenea  calitate....... :D
asa ca prefer sa ma bucur de abonamentul meu  MOKA de telefonie in timp ce beau 1 bere si compar avantajele ASTRAL?-RDS :P

lupone

lupone

Junior Member

Am si eu o intrebare, stupida poate: este posibil ca routerul meu sa-mi influenteze viteza??? (in bine in cazul asta caci altfel nu-mi explic de ce la voi merge nasol)

holmes

holmes

Active Member

E posibil ca vitezele mari sa le prinzi de pe metropolitan...din cate stiu astral avea de multa vreme abonamentul nelimitat cu precizarea ca dupa ce faci un anumit trafic ei isi rezerva dreptul sa-ti taie din banda.Asta era cand era vorba de 128kbps.

nsec

nsec

Active Member

Ipoteza :

-Ai un abon. cu 2G trafic inclus
-Depasesti cei 2G iar viteza scade la 128

? Daca treci de 4G viteza scade la 64 ?
? Dar la 6G (scade la 32) ?
? Dar la 8G (scade la 16) ?
etc.

Intr-un sfarsit ajungi la 0 viteza .....

Este o ipoteza la care m-am gandit dar nu stiu daca este corecta .....

zuppy

zuppy

elbonian

daca faceai efortul sa citesti pe site, vedeai ca scrie ca viteza ti se reduce la 128kbps. doar atat.

kiwy

kiwy

Active Member

Astia de RDS sunt f ciudati. Au venit si au pus fibra la mine pe bloc care are cablu de la astral. M-am dus la ei sa imi fac abonament de 9$ si ei m-au refuzat. Au zis ca ne avand cablu tv ci fibra optica trebuie abonament de 75$ :death: . De parca conta prin ce imi aduc ei netul cat timp mi-l limiteaza la 256kbps.
Anyway, mai incerc si luna viitoare ca nu cred ca vor sa aiba fibra pusa degeaba. Mai bine 9 de la mine 9 de ala decat 75 de la nici unul

ONeill

ONeill

Member

kiwy, on Jan 30 2005, 14:42, said:

Astia de RDS sunt f ciudati. Au venit si au pus fibra la mine pe bloc care are cablu de la astral. M-am dus la ei sa imi fac abonament de 9$ si ei m-au refuzat. Au zis ca ne avand cablu tv ci fibra optica trebuie abonament de 75$ :death: . De parca conta prin ce imi aduc ei netul cat timp mi-l limiteaza la 256kbps.
Anyway, mai incerc si luna viitoare ca nu cred ca vor sa aiba fibra pusa degeaba. Mai bine 9 de la mine 9 de ala decat 75 de la nici unul

<{POST_SNAPBACK}>

Fibra optica n-are treaba cu abonamentul CableLink, Poate cineva si-atras o dedicata de la ei.... si de-aia probabil...

kiwy

kiwy

Active Member

Nu e trasa dedicat pt cineva ca si pe blocurile vecine au montat fibra. E pusa la fiecare scara pe exterior. Isi creaza infrastructura ca cea de cablu.

valyp67

valyp67

Junior Member

Oameni buni,mi-am tras si eu ieri internet Cable Link de 19$ de la RDS si imi merge pe download de pe test download doar cu 30kbps maxim. Care trebuie sa fie viteza de download la acest timp de abonament? Multumesc.

valyp67

valyp67

Junior Member

Nu are nimeni acest tip de abonament si stie chiar nimeni?

brasoveanul

brasoveanul

Senior Member

View Postvalyp67, on Dec 8 2006, 11:56, said:

Oameni buni,mi-am tras si eu ieri internet Cable Link de 19$ de la RDS si imi merge pe download de pe test download doar cu 30kbps maxim. Care trebuie sa fie viteza de download la acest timp de abonament? Multumesc.

kbps sau kBps? chiar daca e kBps, 30 kBps tot putin e pentru abonamentul de 19 dolari Cablelink, pentru care largimea maxima de banda best effort este 1024 kbps, deci 128 kBps. Este rezonabil sa iti mearga cu 100, 100 si ceva kBps. 30 kBps este prea putin pentru abonamentul tau. Totusi, incearca mai multe site-uri cu teste de viteza, pentru ca rezultatele difera mult intre diferitele band testere si e posibil sa iti mearga conexiunea bine dar site-ul de test sa fie aglomerat sau sa fie probleme pe traseu, pana la el. Incearca sa efectuezi un test pe www.rdsor.ro sau www.rdsnet.ro/test, iar daca viteza obtinuta este buna atunci, fizic, conexiunea nu are nimic, pur si simplu banda este gatuita catre acel site de test. Daca nici asa nu obtii o viteza buna, atunci conexiunea ta are o problema.

valyp67

valyp67

Junior Member

30kBps am viteza maxima pe toate testele de download chiar si pe rapidshare,megaupload sau sendspace. Am sunat la ei azi toata ziua pe nr 0333/400401 si nu raspunde nimeni. Poti sa nu ai net deloc ca practic n-ai cu cine vorbi la acel nr de telefon si astfel ramai vorbind singur cu peretii.

brasoveanul

brasoveanul

Senior Member

View Postvalyp67, on Dec 8 2006, 17:18, said:

30kBps am viteza maxima pe toate testele de download chiar si pe rapidshare,megaupload sau sendspace. Am sunat la ei azi toata ziua pe nr 0333/400401 si nu raspunde nimeni. Poti sa nu ai net deloc ca practic n-ai cu cine vorbi la acel nr de telefon si astfel ramai vorbind singur cu peretii.
Mai incearca, si cu un pic de insistenta sunt convins ca se va rezolva.

valyp67

valyp67

Junior Member

Am insistat si mi s-a dat doar 50kBps pe download,adica ori 8=400kbps. Probabil abonamentul de 19$=400kbps,nu 1024kbps cat scrie pe oferta lor. Asta o fi paritatea reala a RDS.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate