Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Trafic nelimitat la orice abonament RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

ole

ole

Active Member

• Grup: Members
RDS taxeaza pe luna in curs. Deci abonamentul este aferent lunii ianuarie si eventualele depasiri sunt de pe luna decembrie. Daca pt. abonamentul de 9$ traficul inclus este trecut 1 GB pe factura inseamna ca modificarile se aflica pentru abonatul respectiv din luna februarie. In vara, la ultima modificare de abonamente au trimis si o notificare odata cu factura. Era foarte bine daca faceau si acum acelasi lucru.

Arpi

Arpi

Senior Member

• Grup: Senior Members
sau asa ole. Oricum traficul din factura este pentr luna decembrie! :OK:

Skelet

Skelet

Active Member

Azi am fost sa platesc telefonul unde am asteptat la o coada de juma de kilometru. Am intrebat pe doamna de acolo si spunea ca deja au intrat in vigoare noile oferte.  :D

dumitru

dumitru

Junior Member

Acel 1.0000 ; nu conteaza cu cate zero-uri; inseamna una bucata; nu 1000 nu 10000 de M sau mai stiu eu ce;

Eu am acel 1 pe factura de la inceput; si tot 1 a ramas si cand au trecut de la 500 MB la 1 GB

blackcat

blackcat

Senior Member

dumitru, ai dreptate, m-am uitat si eu pe factura si asa e, e vorba ca se masoara in MB si unitatea luata in calcul e 1 MB.  M-am linistit, dar tot nu sunt impacat cu citi bani dau. 20 USD pt exact aceleasi servicii ca unul care da 9 USD.  Minutele gratuite nu se pun ca nu ma intereseaza.

xndoe

xndoe

Senior Member

Oficial , comunicat RDS:

http://www.cablelink...tiri/stire6.htm

Vesti bune de la RDS : noul serviciu CableLINK nelimitat  

RDS.LINK vine din nou cu o oferta atractiva pentru toti utilizatorii sai: noul serviciu CableLINK nelimitat are vesti bune.De acum inainte pachetele de servicii ofera un trafic nelimitat pentru orice tip de abonament CableLINK.Oferta este valabila pentru toti abonatii la catv RCS, TVS, TVH, TerraSat (Cablelink+), dar si pentru cei care doresc doar o conexiune la internet, fara servicii catv (Cablelink).

Noile abonamente CableLINK+ si CableLINK ofera acum trafic nelimitat, iar latimea de banda variaza in functie de volumele de trafic atinse in timpul lunii.Un motiv de bucurie pentru toti utilizatorii CableLINK, care acceseaza serverele Link Mania, dedicate iubitorilor de divertisment , download si jocuri online.Utilizatorii, precum si cei interesati pot gasi mai multe detalii despre aceasta oferta aici .

Serviciul CableLINK nelimitat este disponibil in acest moment in Bucuresti, Arad, Baia Mare, Brasov, Constanta, Craiova, Hunedoara, Iasi, Lugoj, Oradea, Ramnicu Valcea, Slatina, Timisoara, Vaslui, Sibiu, Satu Mare, Targu Mures si Targu-Jiu.

Trafic nelimitat, viteza de pana la 256 Kbps si o linie telefonica gratuita ( cu mii de minute gratuite in reteaua RDS.TEL si sute de minute in reteaua operatorului clasic)- iata avantajele de care poate beneficia orice abonat RDS prin noul serviciu CableLINK.

Pentru mai multe detalii intra in sectiunea Cable Link: click aici

sau contacteaza filiala noastra locala: click aici

alexandru_m

alexandru_m

Member

Tot nu zice daca si clientii actuali primesc oferta sau doar cei ce se vor abona acum.

Corbul2004

Corbul2004

Active Member

alexandru_m, on Jan 19 2005, 16:15, said:

Tot nu zice daca si clientii actuali primesc oferta sau doar cei ce se vor abona acum.

<{POST_SNAPBACK}>

LA inceputul comuniocatului spune ca RDSLink vine cu o oferta pentru toti clientii sai.
Asta inseamna pentru toata lumea

Arthos

Arthos

¯\_(ツ)_/¯

Nu stiu daca noile abonamente sunt valabile pentru toata lumea, dar stiu o chestie: In contractul pe care l-am semnat cu ei anul trecut scrie la sfarsit : "Tipul abonamentului sau starea modemului se poate modifica prin semnarea unui act aditional cu cel putin 10 zile inaine de a incepe noua perioada de facturare" Deci o singura concluzie: Daca vrem trafic nelimitat trebuie sa mergem la ei si sa cerem !  :coolspeak:

zuppy

zuppy

elbonian

ceva vesti noi de la rds ? de o zi imi merge downloadul si uploadul cu ~90k... si sunt curios daca e doar o scapare sau chiar au marit latimea de banda :)

IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

pResident Evil

minunile tin 3 zile....enjoy your dld,cat mai poti! :D

xndoe

xndoe

Senior Member

zuppy, on Jan 26 2005, 22:27, said:

ceva vesti noi de la rds ? de o zi imi merge downloadul si uploadul cu ~90k... si sunt curios daca e doar o scapare sau chiar au marit latimea de banda :)

<{POST_SNAPBACK}>

Si eu am de azi 26.01.05 dld la ~90k pe metro.
Va anunt cand viteza  revine la normal ~30k!

IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

pResident Evil

iar eu azi dimineata n-am avut nici 1k! :lol:

Edited by IP-XENTRIC, 26 January 2005 - 23:36.

alexandru_m

alexandru_m

Member

Si eu am in jur de 90KBps

cmidp

cmidp

medicine for the brain

Poate le-au dar drumul pe metropolitana la 1 mbps ce in fond e un 768 kbps in unele momente.

Parca noua oferta vorbea de ceva gen: 1 mbps metropolitan si 256 kbps extern. Era oferta aia 'pt bloc' dar exista sansa sa se aplice peste tot.

Ca idee, nu va propun sa sunati la RDS la telehnic sa intrebati de ce va merge cu 90 KB/sec :)

Oricum, bafta si sa va tina.

Edited by cmidp, 27 January 2005 - 00:34.

zuppy

zuppy

elbonian

mda... minunea a tinut o zi jumate :(

holmes

holmes

Active Member

Prietena-mea are trafic luna asta extern 18giga,si ii merge netu inca bine.Extern 128 si local 256.Are abonament de 9usd.
Eu am depasit cu 2 giga traficul,ziua nu sare extern de 110-120,deci exista limitare,insa seara pana dimineata am lejer 160-200kbps.
Metropolitanu nu scade,ramane tot timpul si la mine la 256kbps.

In cazul de fata eu cred ca cei care au 9usd s-au scos,si nu prea are rost sa ai abonamente mai mari...

Edited by holmes, 27 January 2005 - 23:03.

IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

pResident Evil

daca nu ma insel esti din Oradea.....am inteles ca acolo viteza e garantata.......asa mi-a zis un angajat RDS.d-aia si aveti cablu separat de telefonie.....ce mai,sunteti mai cu mot ca noi .... :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate