Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Trafic nelimitat la orice abonament RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

holmes

holmes

Active Member

• Grup: Members
Oferta este valabila de la 1 ianuarie,adica deja este in vigoare schimbarea.Sigur!

IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

pResident Evil

• Grup: Senior Members
nu stiu de ce insistati cu intrebarile,exista raspuns la toate aici

dandr69

dandr69

Junior Member

Nu prea exista raspunsuri acolo, doar pareri.
RDS spune ca traficul in plus nu se mai plateste si doar largimea scade la 128k.
Si oferta e de la 1 ianuarie, nu februarie, raspuns dat de angajtii lor!.
Daca ma taxeaza ii pun sa plateasca ei factura :-)
Sigur Astral nu va sta pe loc.

Edited by dandr69, 12 January 2005 - 13:44.

asterizan

asterizan

Member

Pacat ca RDS cablelink nu e in mai multe orase. Orase in care Astralul are aproape monopol.

Codename

Codename

Regele și Regina Cașcavalului

Mda, la noi acum sunt atât Ass-tral cât și Rds dar tot nu apuci să faci un contract Rds pentru că idioții montează cablu numai la blocuri! :cursing: și ca și cum asta n-ar fi suficient nici nu știu sigur când vor monta și la case, poate anul ăsta, poate la anu'.

Eu am fost nevoit să fac un abonament la o reprezentanță Ass-tral pentru net prin placă de rețea (!) și acum stau și aștept să le vină mintea la cap Rds-ilor să se pună pe montat cabluri și la case. Să crapi de ciudă nu alta când vezi ce oferte au Rds-ii, iar Ass-tral are niște oferte semi-handicapate. și bineînțeles că nu vor compensa prin alte beneficii. Numai de le-ar veni mintea la cap celor de la Rds! <_<

Edited by Codename, 13 January 2005 - 19:08.

reclamagiu

reclamagiu

Senior Member

<offtopic>
Mai codename...pe tine te urmareste ghinionul - la telefonie mobila ai cartela si nu iti dau astia oferte MMS si GPRS, iar la CATV nu poti sa te bagi ca stai la casa.
Cred ca ti-a facut cineva farmece  :)
</offtopic>

Tuliman

Tuliman

Active Member

Stie cineva care sunt conditiile contractuale pt noua oferta?
Ma refer la o conditie de durata contractuala minima, mai ales cu oferirea gratuita a modemului; te obliga la un an, la un anumit ab.....?
Am dat un mail celor de la RDS acum peste o saptamana, dar nu am avut noroc

olimpiu

olimpiu

Junior Member

"6. Incetarea contractului:
6.2 Beneficiarul poate denunta unilateral contractul (insa nu inainte de 6 luni de la semnarea prezentului contract) printr-o scrisoare recomandata cu confirmare de primire, trimisa catre RDS cu cel putin 20 (douazeci) de zile inainte de data la care se doreste sa-si inceteze efectele prezentului contract.
Incetarea contractului se va face la data la care Beneficiarul face dovada platii catre RDS a tuturor sumelor restante."

Asta era contractul acum doua luni... dar nu cred ca s-a schimbat  :coolspeak:

Edited by olimpiu, 13 January 2005 - 22:29.

cmidp

cmidp

medicine for the brain

Notiunea de trafic nelimitat dar iti scade viteaza. Poate au inventat si ei shaperele alea dinamice dar mai ales diabolice pe care le are Astralul.

Banuiesc ca realizati si voi ca la abonamentul de 9 USD/luna (ala cu 2 GB inclusi) n-o sa mearga la fel de bine dupa depasirea traficului ca la cel de 29 USD/luna.

Oricum, ideea mi se pare misto, tot voria bunica-meu sa-si baga net prin cablu, abonamentul ala de 9 USD/luna si mi se facea groaza ca o sa-si depaseasca traficul si apoi tot la mine urla ca trebuie sa plateasca in plus :)

holmes

holmes

Active Member

cmidp, on Jan 14 2005, 14:22, said:

Banuiesc ca realizati si voi ca la abonamentul de 9 USD/luna (ala cu 2 GB inclusi) n-o sa mearga la fel de bine dupa depasirea traficului ca la cel de 29 USD/luna.

De fapt in mail-ul lor ei explicau asa ceva,nu mai retin formularea.Dar sunt sigur ca celui care va face 20 GB pe extern cu abon de 9usd o sa ii mearga netu mai prost decat unuia care face acelasi trafic si plateste 29usd.
Oricum bine ca metropolitanu nu e afectat,si e si gratuit.Fata de abon vechi nu pierzi nimik.

Valmotor2

Valmotor2

Member

Ma , eu tot nu am inteles ceva ! De cand e valabil oferta asta ? De la 1 Ianuarie sau 1 Februarie ?

holmes

holmes

Active Member

Valmotor2, on Jan 15 2005, 23:31, said:

Ma , eu tot nu am inteles ceva ! De cand e valabil oferta asta ? De la 1 Ianuarie sau 1 Februarie ?

<{POST_SNAPBACK}>

Este valabila de la 1 ianuarie,deci si in prezent.

olimpiu

olimpiu

Junior Member

holmes, on Jan 16 2005, 01:44, said:

Este valabila de la 1 ianuarie,deci si in prezent.

<{POST_SNAPBACK}>

Eu am primit factura pe luna ianuarie 2005... si acolo scrie "1.0000 Mb" trafic inclus! (pt. abonamentul de 9$)

aeon

aeon

Guru Member

astral are o oferta de kkkkktttt si, din pacate, au monopol in multe zone din buc. Eu vreau intenet, dar la tariful si calitatea astral prefer dial-up.....
si nu vad schimbari in bine....

dar, am auzit ca se pune al cale o retea metropolitana pe fo care sa fie folosita simultan de mai multi operatorii de net si telefonie, in ideea de a dispare  monopolul....

Valmotor2

Valmotor2

Member

Ciudat ,  :huh: , dar cei de la rds mi-au zis ca oferta e valabil dupa 1 februarie ! Hm...   :mellow:  ;)

blackcat

blackcat

Senior Member

Ciudat olimpiu, asa scrie si la mine pe factura. Si am abonament de 20 $.

Garfield

Garfield

Active Member

Valmotor2, on Jan 16 2005, 13:13, said:

Ciudat ,  :huh: , dar cei de la rds mi-au zis ca oferta e valabil dupa 1 februarie ! Hm...   :mellow:  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

noile abonamente sunt valabile de la 1 ianuarie pt noii abonati si de la 1 feb pt cei care s-au abonat mai demult (cel putin asta am inteles eu de la ei)

Arpi

Arpi

Senior Member

blackcat, on Jan 16 2005, 23:36, said:

Ciudat olimpiu, asa scrie si la mine pe factura. Si am abonament de 20 $.

<{POST_SNAPBACK}>

Cum sa primiti factura pe luna ianuarie???
Ati primit factura IN ianuarie dar e factura aferenta pentru decembrie! Deabea in februarie veti putea spune ca ati primit pe ianuarie!

Sau?? RDS te taxeaza cu o luna inainte??? :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate