Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

noile notebookuri

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
D_block

D_block

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 21.06.2007
dupa cum bine stiti sau nu stiti, pe 14 octombrie va avea loc prezentarea noilor notebookuri apple mai exact macbook si macbook pro cu design nou si evident si alte chipuri, ieri apple a trimis diferitelor magazine si jurnalisti invitatii cu tilul ceva in genu : Tha spotlight is on the notebooks". am vazut prin Vienna designul din aluminiu la macbookuri si in jurul ecranului va fi ca la imac late 07-prezent la macbook pro si zonul ca macbookurile vor avea chip nvidia :thumbup: ca cica "si-au dat seama ca tranzitia spre intel aduce mai multi producatori de jocuri si alte firme care porteaza jocuri", o sa-si cumpere cineva cand va aparea pe la noi, unu dintre noile notebookuri? oare macbookurile vor avea acelasi ecran de proasta calitate si defectoas? cine mai are info in legatura cu subiectul asta sa posteze aici :P  impreuna cu parerile la noul lor design si performante

#2
b2r3z

b2r3z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 13.01.2007
Eu de aia astept sa cumpar un Macbook. Am auzit zvonul despre noile notebookuri si vreau unul nou. Zvonul e ca o sa fie sub $1000, ar fi misto.

#3
D_block

D_block

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 21.06.2007
oo da, 899$ parca...oricum sper sa nu fie calitatea lor de 899$..in special la ecran si racire...

#4
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005

View PostD_block, on Oct 13 2008, 00:56, said:

oo da, 899$ parca...oricum sper sa nu fie calitatea lor de 899$..in special la ecran si racire...
Ei, sper ca te-ai racit. Nu e nici o ieftinire, dimpotriva!

#5
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

View Postb2r3z, on Oct 12 2008, 17:05, said:

Eu de aia astept sa cumpar un Macbook. Am auzit zvonul despre noile notebookuri si vreau unul nou. Zvonul e ca o sa fie sub $1000, ar fi misto.

E vorba de vechile modele.  :nonobad:

#6
Rhemaxos

Rhemaxos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.02.2008
Asta este problema cu produsele Apple.In fiecare an apare ceva ce pare mai bun, sau chiar este si acela devine idealul pentru multi.Eu personal mi-as lua un model MacbookPro precedent celor noi, deoarece nu se diferentiaza decat la partea grafica, dar nu prea mult.

Apple stie sa faca reclama si asta se vede.Mai ales cu Steve Jobs ca prezentator al noilor produse.In 2-4 luni lumea isi va da seama ca noile produse nu sunt atat de inovatoare si vor aparea primele dezavantaje.Ca in cazul Macbook-ului Air.

#7
D_block

D_block

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 21.06.2007
da si eu sunt de aceasi parere, dar mi se pare ceva dubios, adica puteau sa puna de la bun inceput un 9400 integrat pe noile cipsheturi de la nvidia inloc de intel la macbook air-uri , dar au facut acuma ca lumea sa plangea dupa video mai bun si acuma se cumpara ca painea calda (in state) pt ca i-au lasat pe jar pana acuma si lafel si cu restu, puteau sa puna multi touch track pad inca de la ibook ca nu e mare kk, impreuna cu alte chestii "inovatoare", puteau sa puna si in tiger sa dai scroll la o fereastra neselectata in tiger, dar au pus-o in leopard ca macuserii sa fie moaa ia uite in sfarshit exista asta pe mac os tr sa-l iau ca are o gramada de inovatii care puteau sa apara inca de la primele versiuni de os x, iar ei vand din ce in ce mai bine...alt exemplu cu tastatura luminata la noile macbookui modelul mai scump, puteau sa puna de la ibook g3 cred, dar i-au lasat pe jar sa ashtepte cu sufletul la gura si cand au primit confirmarea ca s-a scos tastatura lumina pe macbook multi avand nevoie de 13", apple vinde ca sa tzina cu ritmul vanzariilor de pana acum....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate