Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

666: Dovezile ca Lumea e condusa din umbra de masoni

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
phoenix12345

phoenix12345

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 03.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rhqtLefUvA4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu stiu daca tot ce pretinde autorul acestui video este adevarat, dar sunt unele lucruri care mi-a atras atentia. Acum probabil veti spune ca e doar paranoia, dar va rog ganditi-va putin inainte sa postati. Citatele aratate spre sfarsit sunt necenzurate(defapt apare decat cuvantul "sperma" in vreo 2).

#2
Hidd3n

Hidd3n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 04.08.2007
e exagerat foarte mult si multe sunt speculatii , oricum sunt intradevar si unele lucruri care te pun pe ganduri  , eu oricum am mari dubii fata de america...

#3
Radu_TGW

Radu_TGW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 26.01.2008
ºtia Hitler ce ºtia  :)

#4
LORKA

LORKA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.06.2009

View Postphoenix12345, on 9th October 2008, 17:56, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rhqtLefUvA4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu stiu daca tot ce pretinde autorul acestui video este adevarat, dar sunt unele lucruri care mi-a atras atentia. Acum probabil veti spune ca e doar paranoia, dar va rog ganditi-va putin inainte sa postati. Citatele aratate spre sfarsit sunt necenzurate(defapt apare decat cuvantul "sperma" in vreo 2).
PT mine ceea ce ai postat tu nu este paranoia.este un adevar crud pe care prea putine persoane vor sa il vada asa cum este.sincer acest subiect mi-a atras atentia de mult timp si cat de cat m-am documentat despre ce este masoneria.intr-una din zile am intrebat un coleg de munca ,
care in paralel cu serviciul face si Teologia,ce a fost invatat la cursuri despre masonerie si mi-a raspuns ca persoana care trebuia sa-i invete mai multe despre acest "cult" nu a binevoit sa le spuna prea multe terminand cu fraza : "nu vreau sa ma trezesc cu vreo caramida in cap pe strada".sunt si multe speculatii in jurul acestui subiect dar intr-un procentaj destul de mare ceea ce se spune este chiar adevarat.

#5
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006
Felicitari! Inca un thread despre masonerie. Daca imi aduc bine aminte tot pe SP gasesti acelasi filmulet, doar ca este in engleza.

Masoneria nu e chiar atat de rea pe cat pare, E chiar mai rea!  :drac:

#6
LORKA

LORKA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.06.2009

View Postawss, on 25th June 2009, 18:03, said:

Felicitari! Inca un thread despre masonerie. Daca imi aduc bine aminte tot pe SP gasesti acelasi filmulet, doar ca este in engleza.

Masoneria nu e chiar atat de rea pe cat pare, E chiar mai rea!  :drac:
cu siguranta e f rea dar nu toti vad acest lucru.

#7
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006
Uneori este mai bine sa nu le vezi, decat sa le vezi si sa stii ca nu prea poti sa faci nimic.

#8
LORKA

LORKA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.06.2009

View Postawss, on 25th June 2009, 18:22, said:

Uneori este mai bine sa nu le vezi, decat sa le vezi si sa stii ca nu prea poti sa faci nimic.
chiar nu poti face nimic . ori esti cu ei , ori esti pasiv si in niciun caz sa nu-i ataci . uneori chiar ma intreb pana unde vor sa mearga dar ...............un singur stat cu un singur conducator.

#9
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006
Si cam ce crezi ca as putea face? crezi ca daca fac un pic de valva pe SP sau chiar pe internet o sa rezolv ceva? Crezi ca o sa atrag mase de oameni capabile sa puna cu botu' pe labe masoneria?
Eu prefer sa o astept pe zana din povesti sa ne salveze el de Noua Ordine Mondiala. :P

#10
LORKA

LORKA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.06.2009

View Postawss, on 25th June 2009, 18:39, said:

Si cam ce crezi ca as putea face? crezi ca daca fac un pic de valva pe SP sau chiar pe internet o sa rezolv ceva? Crezi ca o sa atrag mase de oameni capabile sa puna cu botu' pe labe masoneria?
Eu prefer sa o astept pe zana din povesti sa ne salveze el de Noua Ordine Mondiala. :P
nu poti face nimic impotriva lor .noi suntem prea mici si ei sunt prea mari. fara sa mai luam in calcul indiferenta multora.

#11
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008
prostie:)

#12
LORKA

LORKA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.06.2009

View Postchoppermaster, on 25th June 2009, 18:45, said:

prostie:)
asa cred unii dar sunt frumoase pozele

#13
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Prostie sau nu, cert e ca pe mine ma fascineaza francmasoneria. Probabil sunt putin egoist, dar nu ai cum sa nu-i admiri pe oamenii aia pentru ce fac. Cateva mii de oameni (poate chiar mai putini) sunt capabili sa conduca cateva miliarde? Si nu doar sa-i conduca, ci si sa-i manipuleze? Pai daca nu admiratie (pe langa alte cuvinte "negative"), ce? :)

#14
LORKA

LORKA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.06.2009

View PostAndreas1, on 25th June 2009, 18:55, said:

Prostie sau nu, cert e ca pe mine ma fascineaza francmasoneria. Probabil sunt putin egoist, dar nu ai cum sa nu-i admiri pe oamenii aia pentru ce fac. Cateva mii de oameni (poate chiar mai putini) sunt capabili sa conduca cateva miliarde? Si nu doar sa-i conduca, ci si sa-i manipuleze? Pai daca nu admiratie (pe langa alte cuvinte "negative"), ce? :)
puterea lor e de admirat dar caracterul lor nu.asta e parerea mea.nu pot admira niste oameni care vor sa faca rau celor de langa ei-de parca ar fi singurii.............

#15
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008

View PostAndreas1, on 25th June 2009, 19:55, said:

Prostie sau nu, cert e ca pe mine ma fascineaza francmasoneria. Probabil sunt putin egoist, dar nu ai cum sa nu-i admiri pe oamenii aia pentru ce fac. Cateva mii de oameni (poate chiar mai putini) sunt capabili sa conduca cateva miliarde? Si nu doar sa-i conduca, ci si sa-i manipuleze? Pai daca nu admiratie (pe langa alte cuvinte "negative"), ce? :)
Problema i cu cei care se lasa condusi...

Oricum eu tot nu las pe nimeni sa imi bage nimica in corp.

#16
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View Postchoppermaster, on 25th June 2009, 19:59, said:

Problema i cu cei care se lasa condusi...

Oricum eu tot nu las pe nimeni sa imi bage nimica in corp.

Nici eu n-as fi dispus sa fac asa ceva. Ar fi o incalcare al celui mai mare drept al omului, intimitatea. 

Dar nu e problema cu cei ce se lasa condusi. E ceva cu mult peste intelegerea lor, a noastra.

View PostLORKA, on 25th June 2009, 19:58, said:

puterea lor e de admirat dar caracterul lor nu.asta e parerea mea.nu pot admira niste oameni care vor sa faca rau celor de langa ei-de parca ar fi singurii.............

Caracterul lor ti se pare ca e diferit de cel al animalelor? Tot timpul cel mai puternic il manca pe acela mai slab ca el. Acum pot despica firul in 10. Ca si in randul masonilor sunt si de-aia mai slabi, doar ca sunt cu mult peste 99% din noi.

Cand inveti ceva ce ti-e de folos aplici, nu? Pai ei daca si-au dat seama ca pot conduce ignorantii de ce n-ar face-o? Nu ma intelege gresit, iti dau dreptate in ceea ce priveste caracterul lor. Dar tine cont ca si eu au 2 parti. Sunt ca bancnotele: au 2 fete, dar mereu aceeasi valoare. Deci in masura in care pot face rau, pot face si bine. Dar mai intervine ceva... "Ura e un sentiment mai puternic decat iubirea". :)

Ah...cate prostii as mai putea debita. :D

Edited by Andreas1, 25 June 2009 - 19:29.


#17
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006

View Postchoppermaster, on 25th June 2009, 19:59, said:

Problema i cu cei care se lasa condusi...

Oricum eu tot nu las pe nimeni sa imi bage nimica in corp.



Daca or sa-ti taie din drepturi (asigurare medicala, pensie, somaj, etc), nu stiu cat de vehement o sa mai fii si atunci. Oricum tu esti liber si nu lasi pe nimeni sa-ti bage nimic in corp....

-_-

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate