Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

am nevoie de o idee

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
salut!   Sunt un baiat de 18 ani, si impreuna cu un prieten , vrem sa ne apucam de o mica afacere, care sa aduca un profit cat de cat , si care sa ne permita sa ne continuam studiile, care de fapt sunt pe primul loc :)   Daca aveti o idee interesanta va rog sa mi-o impartasiti si mie!

#2
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004

alin_ro, on Jan 10 2005, 23:05, said:

salut!   Sunt un baiat de 18 ani, si impreuna cu un prieten , vrem sa ne apucam de o mica afacere, care sa aduca un profit cat de cat , si care sa ne permita sa ne continuam studiile, care de fapt sunt pe primul loc :)   Daca aveti o idee interesanta va rog sa mi-o impartasiti si mie!

<{POST_SNAPBACK}>



SI cine crezi ca iti va spune ce sa faci si cum sa faci? TU trebuie sa ai o idee pe care sa o pui in practica. Degeaba iti spun eu idei despre o afacere super-profitabila, daca tu esti pe nicaieri despre cum se mananca ea. Cauta ceva la care te pricepi foarte bine si pune-ti mintea la contributie, dezvolta ideea, vezi cum o poti modifica in folosul tau.

#3
Sorrow

Sorrow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.03.2004
raspuns specific in ro :)

in alte parti oamenii se apuca si scriu carti despre cum cat si unde au facut avere..ce e drept iti iau banii pe carticica..dar asha ca fapt divers..

iar la noi idee de afacere se refera la o afacere mica cu keltuieli minime care asigura un cashtig ceva mai bun decat cel pe care l-ai obtine daca ti-ai umple timpul cu o  slujba plictisitoare...

idei sunt la tot pasul...si ushor de pus in practica doar ca trebe si ceva bishtari...pana la urma ferice de patroneii de acum ca ajungi tot la mana lor sa lucrezi 6 luni ca sa strangi banishorii de acte...si alti 2 ani sa incepi productia..asta daca vrei sa faci bani cu obrajoru curat...ca daca vrei sa tragi tzeapa si tunuri, sa furi sunt jdemii de variante..asta nu te face un om de succes ( banuiesc ca cei cu specula nu intra in categoria asta) aaa si mai sunt si norocosii :D

#4
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003

Quote

raspuns specific in ro
Incorect, raspuns specific celor de afara. Nimeni nu iti da gratis o idee de afacere. Exista consultanta, proiecte, studii indiferent de nivel, de la o covrigarie pana la un lant de supermarket. In romania? "Hai sa face o afacere" inseamna pe scurt un mijloc de jecmanire cat mai ortodox, pentru ati acoperi investitia in maxim 6 luni.

Acum un an, ii explicam unui prieten cum vad eu o investitie si ca as putea sa ies pe profit curat dupa apx 4 ani. La care replica a fost: "Esti tembel? Daca faci o afacere, fa-o ca sa iti scoti banii in maxim 9-12 luni."
Intr-adevar--eu eram tembel..m am uitat ca vaca la el cateva minute realizand, sincer, cata dreptate avea in ceea ce perorase.

#5
TOPCATBV

TOPCATBV

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,265
  • Înscris: 03.01.2005
Iti spun eu o idee de-a mea de acum vreo 10 ani. Vroiam sa import din Taiwan niste radiori minuscule fixate pe o anumita frecventa si sa le vind posturilor de radio pentru a le folosi pentru reclama (bineinteles, pictate cu sigla postului). Mi-ar fi placut sa am un asemenea radio si imi pare rau ca nu am dus ideea la capat

Edited by TOPCATBV, 05 March 2005 - 11:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate