Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Tasteaza aiurea

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Dutzzu

Dutzzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.03.2007
Salut
    In primul rand, nsh daca postez unde trebuie *sry* [ rog moderatorii sa schimbe topicul daca am gresit cumva... again sry ] & second... sper ca nu s'a mai vorbit despre asta [ am folosit search'ul dar n'am gasit nimic ]
    Acu, problema... dupa cum se poa intelege din topic, am o problema cu "tastatu' "... in sensu ca nu apare pe monitor ce tasta apas [ NU e de vina tastatura... am verificat asta *dooh* ]. Nu pt. toate tastele, dar sunt multe si... On-Screen Keyboard ajuta, dar nu e solutie.
    Am intalnit problema asta pe un laptop [ unde s'a rezolvat cu un reinstal de windows ] si pe un pc, unde din pacate nu pot reinstala windowsul [ ma rog, ash prefera alta cale, sunt multe date, programe cu licenta etc etc ].
Poa' sa ma ajute cineva cu ceva sugestii ?

Ms. anticipat :-)

#2
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Nu ai cumva limba tastaturii setata pe altceva?

Start -> Control Panel -> Regional and language options -> Languages -> Details

Acolo te uiti ca tastatura default sa fie English (United States). Daca nu apare in lista, clic pe Add.

#3
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Incearca sa scrii CIVILIZAT. Fara SH si alte aiureli, prescurtari....
Da niste exemple de "litere gresite". In titlul topicului ai dat jumatate de explicatie...

#4
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006
Pe laptop-uri aceasta eroare este generata de activarea numlock-ului si atunci normal ca-ti tasteaza cifrele (si alte caractere) in loc de ce vrei tu... De exemplu in loc de "jkl;" iti tasteaza-> "123+"... Nu este nevoie de reinstall pentru asta!

Bafta!

#5
Dutzzu

Dutzzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.03.2007
Buna
In primul rand, sry pt intarzierea cu care scriu. Din pacate, nu am putut astepta f. mult sa investighez ce si cum, si am dat format ( am rezolva cu licentele programelor ) si nu mai pot/stiu sa va spun exact care taste faceau "figuri".

alexcrist: nu era aia pb :) Erau US & Ro :)

queensoft: nu cred ca... n'am scris civilizat. Faptu ca am scris sh inloc de s/ș nu cred ca e relevant... important e, cred eu, problema si, mai ales rezolvarea problemei :) oricum, ms pt binevointa unu reply :D

Sry & ms. tuturor pt reply'uri :)

#6
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

 Dutzzu, on Oct 25 2008, 00:53, said:

queensoft: nu cred ca... n'am scris civilizat. Faptu ca am scris sh inloc de s/ș nu cred ca e relevant... important e, cred eu, problema si, mai ales rezolvarea problemei :) oricum, ms pt binevointa unu reply :D

Este foarte relevant, trust me. Daca ai fi citit regulamentul, ti-ai fi dat seama ca nu vorbim aiurea in tramvai aici !

#7
sionascu

sionascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.03.2007
Bună ziua Rânduî de sus de litere (qweruiopăââ), al tastaturii, nu merge. Am un "MYRIA GateWay" Model M1015, calculator/tabletă, și vă scriu cu tastatura electronjcă a tabletei. Și cea electronică scrie aiurea dar pot corecta. Ce se întâmplă și cum pot remedia? Muțumesc anticipat!

#8
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006
Dacă nu merg deloc atunci cel mai probabil contacte imperfecte sau deloc, aka problemă hardware ce necesită verificări în service sau înlocuire (testare cu) altă tastatură compatibilă.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate