Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

sfat alegere scoala de soferi

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
crysgirl

crysgirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.04.2006
Salut!

Nu am gasit o categorie pentru scoala de soferi dar am vazut ca s-a mai postat ceva despre asta aici.

Vreau sa fac scoala de soferi si va rog pe cei care ati facut-o sa dati un sfat/recomandare daca ati fost multumiti de instructorii vostri ca am auzit tot felul de povesti urate...

Un amic mi-a spus ca a fost multumit de http://www.vladauto.ro/ (instructor Nicu Voinea), dar am mai cautat si am gasit la tarife mai mici ( 800 RON sau si sub 800 ) si pe masini mai bune, de ex aici http://www.scolideso...nt/view/418/48/. Acum nu stiu cat conteaza sa faci pe o masina mai buna...nu am condus niciodata dar presupun ca e un avantaj.

Am gasit si tarife f mici (stiu ca s-au scumpit tarifele la scolile de soferi) si am gandesc ca nu si-au actualizat ei datele. De exemplu aici http://www.scolideso...nt/view/404/48/ sunt trecute preturi in jurul sumei de 500 RON...ma intreb de ce asa diferente... In privinta scolii Teo am vazut ca parerile sun impartite...am citit postul de pe forum, tocmai d-aia va intreb ce parere aveti despre ce am mai pus pe aici sau daca ati facut si ati fost multumiti de un instructor. Preferabil prin sectorul 2 ca eu stau in zona Lacul Tei sau in zona Politehnica ca acolo invat :)

Multumesc anticipat

#2
S O D

S O D

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.01.2006
Nu te lua dupa ce preturi sunt postate pe siteuri.Credema, la oricare faci tot acolo ajungi dpdv al pretului.Ca proaspat detinator de carnet obtinut azi, faptul ca am invatat pe un matiz fara servodirectie, fara nimic care sa iti atraga atentia, cu un bord usor de retinut, nu m-a facut sa pierd absolut nimic.(e relativa chestia cu masina buna)

#3
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
Din ce am auzit pe la prieteni e de indicat sa faci cu un instructor particular decat cu o scoala de soferi. In general cei particulari sunt ceva mai seriosi :).

#4
crysgirl

crysgirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.04.2006

View Postbossake, on Oct 10 2008, 16:08, said:

Din ce am auzit pe la prieteni e de indicat sa faci cu un instructor particular decat cu o scoala de soferi. In general cei particulari sunt ceva mai seriosi :).

Am mai auzit asta. Ai vreao recomandare pentru un instructor particular?...sau oricine stie pe cineva de care a fost multumit si daca e posibil sa fie si in zona mea ar fi perfect( Lacul Tei ).

#5
micutza08

micutza08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 10.10.2008
perfect auto vyo,daca vrei pe Peugeot 206 iti recomand instructorul meu cu cea mai mare placere :P Singurul dezavantaj pentru tine este ca daca vrei sa te duci la orele de legislatie e un pic cam departe(dr taberii). Daca oricum nu vrei sa le faci atunci e ok, iti duce instructorul banii si ce mai ai de dus la scoala :P

#6
crysgirl

crysgirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.04.2006

View Postmicutza08, on Oct 11 2008, 11:14, said:

perfect auto vyo,daca vrei pe Peugeot 206 iti recomand instructorul meu cu cea mai mare placere :P Singurul dezavantaj pentru tine este ca daca vrei sa te duci la orele de legislatie e un pic cam departe(dr taberii). Daca oricum nu vrei sa le faci atunci e ok, iti duce instructorul banii si ce mai ai de dus la scoala :P

Cat te-a costat cu totul scoala de soferi acolo si inca o chestie..instructorul venea intr-un punct de intalnire convenabil pentru tine? :) Cu orele de legislatie o rezolv ..poate ma mai duc cand am timp. Lasa-mi un nr de telefon te rog sau numele instructorului ca scoala o gasesc eu pe net presupun.

#7
ephamox

ephamox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.01.2006
salut!
daca cunosti un instructor sau o cunostinta care iti poate recomanda un instructor si a fost multumit de prestatia acestuia, iti recomand sa mergi pe mana lui.
chiar daca o scoala are renume, poti avea sansa sa ti se atribui un instructor care nu are nimic cu renumele scolii.
documenteaza-te cu privire la tot ce tine de scolarizare:
daca este auorizat,
daca masina este omologata si bine intretinuta,
daca este serios si ofera factura si chitante, chiar si pt sedintele suplimentare;
daca ti se ofera toate serviciile ce tin de scolarizare: legislatie, sedinte practice (30 h, min 400 km),
daca iti ofera sprijin la intocmirea dosarului,
daca nu are costuri ascunse: autovehicul la examen, carburant, etc.
daca face comisioane in timpul sedintelor practice (isi duce sotia la serviciu, copiii la scoala, isi plateste facturile, etc),
sa fie un bun pedagog, fire calma si serioasa;
daca e vorba de tarif, chiar daca ti se pare prostesc,
un tarif corect pentru ambele parti incepe de la 1000 lei (legislatie+practic+carburant); chiar daca sunt si mai ieftini, gandeste-te ca nu e nimeni motivat pentru 750 Lei sa te ajute.
e bine sa ai o discutie cu el inainte de a te inscrie si sa conspectezi bine piata inainte de a incepe.

#8
sg_solei

sg_solei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 01.08.2006
salutare,

va rog sa ma ajutati cu un sfar in legatura cu scoala de soferi soso auto ( http://www.sosoauto.ro/index.html )
a facut cineva scoala acolo, sunt seriosi?

Multumesc,
GS

#9
verusca72

verusca72

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.08.2017
Referitor la scoala SOSO AUTO as dori sa spun ca nu sunt seriosi si profesionisti deloc .M am inscris de la sfarsitul lunii mai pentru ca era aproape de zona unde locuiesc si iata ca  suntem in luna august ,iar eu am facut decat 6 sedinte ,cu trei instructori diferiti ,cu trei masini diferite ,fara aer conditionat si nu am invatat nimic pentru ca nu vor sa si dea nici un interes si nu vor sa raspunda la intrebari .Din lipsa de instructori si din cauza ca suntem multi inscrisi orele de condus s au decalat de la o saptamana la alta pana la sfarsitul lunii august . Am solicitat sa discut cu domnul patron dar domnisoara secretara nici macar numarul de telefon nu a vrut sa mi l dea .Acesti oameni care primesc salariul din banii nostri ne trateaza cu lipsa de bun simt si respect .
Daca printre voi sunt persoane care au facut sau fac scoala de soferi SOSO AUTO  si sunt nemultumite va rog sa -mi lasati aici sau pe mail [email protected] ,un mesaj pentru a putea lua atitudine si a face o petitie comuna .Daca nu sunt in stare sa ne invete pentru a lua examenul si nu au instructori profesionisti si  masini in dotare pentru toti cei inscrisi la scoala  ,macar sa-  si recunoasca incompetenta si sa ne  dea dosarele si banii pentru orele neefectuate . Multumesc .O seara buna

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate