Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Cei mai influenti oameni

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
pai e vorba de "influenti"...
ei pot influenta atat in rau cat si in bine...
pare-mi-se, sau, dupa noua aventura a lui Mircea Badea in internet o sa-l puneti si pe el in top?
ce e "influent"? ce determina el?

#56
vim

vim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 09.10.2008

View Postsoul4blade, on Jan 26 2009, 16:07, said:

ce e "influent"? ce determina el?

Posibilitatea de a ridica un proiect inceput de un student pana la nivelul de afacere ? Sau din contra, de a ingropa o afacere doar pentru ca ii statea in cale. Sau acestia sunt ceea ce WBF numeste mediawhore ?

Imparatasesc aceeasi parere cu WBF. Oamenii cu adevarat influenti, nu cred ca or sa apara la TV, sa se bata cu pumnul in piept si sa ne explice ei cum sta treaba cu blog`urile si web 2.0 (fără cârmaci).

Din punctul meu de vedere acei oameni sunt cu "creierul", cu banul si cu dorinta de a produce mai multi bani. Restul persoanelor sunt doar unelte folosite pentru a isi atinge scopul "grangurii".

#57
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
@lord_ice pe un topic despre oameni influenti despre care tu spui ca nu-i cunosti si nu te intereseaza subiectul, ei bine, ai printre cele mai multe posturi.

La prima vedere pare curios, ca nu te-ai oprit dupa primul post in care ai spus ca nu te intereseaza respectivii, asa era normal. Dar tu ii cunosti pe cei de pe lista, ti-e ciuda ca unii au reusit sa fie in astfel de topuri, ti-e ciuda ca unii dintre ei habar nu aveau de net cand tu te jucai cu seo, ti-e ciuda ca romanii nu au ochi pentru tine, esti vechi in domeniu, ai cunostinte, ai ajutat multi oameni, pentru tine seo nu mai are secrete, seo la tine este la nivel de arta si... totusi altii sunt cei influenti.

Poate crezi ca daca le minimalizezi succesul celor de pe lista, te ridici pe tine. Nu, doar esti penibil.

#58
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007
Intr-adevar ... o discutie neinteresanta!

#59
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View PostcrazyAlex, on 12th February 2009, 15:06, said:

@lord_ice pe un topic despre oameni influenti despre care tu spui ca nu-i cunosti si nu te intereseaza subiectul, ei bine, ai printre cele mai multe posturi.

La prima vedere pare curios, ca nu te-ai oprit dupa primul post in care ai spus ca nu te intereseaza respectivii, asa era normal. Dar tu ii cunosti pe cei de pe lista, ti-e ciuda ca unii au reusit sa fie in astfel de topuri, ti-e ciuda ca unii dintre ei habar nu aveau de net cand tu te jucai cu seo, ti-e ciuda ca romanii nu au ochi pentru tine, esti vechi in domeniu, ai cunostinte, ai ajutat multi oameni, pentru tine seo nu mai are secrete, seo la tine este la nivel de arta si... totusi altii sunt cei influenti.

Poate crezi ca daca le minimalizezi succesul celor de pe lista, te ridici pe tine. Nu, doar esti penibil.

LOL ... ai o parere prea buna despre mine.  Is inca tanar, am 24 de ani, desi barfele spun alta, eu ti-o spun ca ii voi implini in toamna chiar :)
Sincer, nu ma pasioneaza internetul, e doar o forma de a face rost de bani pentru o viitoare afacere pentru care actualmente muncesc seo evident... nu ma visez un om influent in Romania, si cu atat mai putin pe Internet, zona ce chiar nu vreau sa faca parte din viitorul meu.
Poate pe unii i-au shocat marturiile mele, dar asa este. Eu nu vreau sa stau toata viata sa-mi arunce X si Y bani ca sa muncesc in fata unui monitor 24/24 ca sa le fac altora zeci/sute de mii de euro pe luna din vanzari online.
Am visele mele, seo nu este printre ele, a fost, de vreo 2 ani, nu mai este decat o necesitate.

Sunt penibil? Poi eu pot spune de tine ca esti gay si frustrat, sau de oricine altcineva, ca habar n-am cine esti...tu stii cine sunt eu? Ma cunosti macar putin ca persoana ca sa-ti dai cu parerea? Ai iesit cu mine la o bere vreodata si ti-am plans pe umar sau vice-versa? Nu cred, asa ca opinia ta despre mine e 0 barat.


Imi place sa fac misto, sa glumesc, sau sa dau in unii prea umflati in pene...este si cazul threadului de fata... ma destresez luandu-i pe altii la misto ;) Iar opinia mea ramane cea de "penibil" exprimata in posturile de mai sus!

Succes tuturor!

Edited by lord_ice, 02 June 2009 - 16:16.


#60
sebike

sebike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 25.05.2009
pe mine nu ma intereseaza topul, doar sa ma lase in pace daca ii cazul!

#61
victor.andrey

victor.andrey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 04.08.2007
lord_ice ai un + de la mine
again comentul tau prin care pareai surprins ca nu stia cine sunt cei din lista mi se pare total aiurea, sincer pe mine nici nu ma intereseaza, eu unul abia vreo 10 din toate vedetele din romania le recunosc pe strada sau la tv...(spre exemplu eu cand ma uit la un film ma intereseaza povestea si nu cine joaca sau/si de cine e facut)

o lista de oameni ce chiar m-ar fi interesat ar fi fost Top 20 Oameni Care Conduc Lumea ;), in rest toate cele bune

#62
adrianaceausescu

adrianaceausescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.09.2009

View Postradumiki, on 6th October 2008, 17:27, said:

1. Andrei Siminel
2. Orlando Nicoara
3. Liviu Dumitrascu
4. Val Voicu
5. Calin Fusu
6. Calin Rotarus
7. Ovidiu Florea
8. Radu Apostolescu
9. Radu Georgescu
10. Vlad Stan
11. Cristian Manafu
12. Catalin Garmacea
13. Calin Tatomir
14. Mihai Batraneanu
15. Silviu Sarbu
16. Alexis Bonte
17. Varujan Pambuccian
18. Ioan Margarit
19. Bobby Voicu
20. Augustin Roman
21. Dragos Stanca
22. Marius Hagger
23. Zoltan Teszari
24. Cristian Parvan
25. Virgil Spiridon

dailybusiness

comentarii, pareri, alte propuneri? :rolleyes:

da..........me!

#63
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 22.08.2009
Multi nici nu aveau ce sa caute in lista aia. Nu ma intereseaza cine sunt cei mai influenti din Romania, toti sunt niste oameni din fata calculatoarelor, nu au facut nimic concret. Ce, ca au facut un site care a prins la public ? Aia poate face oricine cu putina reclama PLATITA ( ADWORDS, etc ). Problema e ca majoritatea oamenilor care vor sa isi faca un site nu au bani sa bage in reclame adwords sau pe alte site-uri ca sa ajunga cunoscuti, cam asa este. Din site-urile lor, i-au recrutat unii mai prosti decat ei la x firme si asa merge treaba in Romania :) Daca ai un site si putini bani, ajungi mare.

O sa va dau decat 1 exemplu:

- piticu.ro - din blogger a ajuns la realitatea tv

Pupincurist ce scrie numai tampenii pe blog. Nu am citit niciodata ceva interesant acolo, m-am uitat o singura data pe blogul lui si de atunci nu am mai intrat.

Edited by cristian88, 09 September 2009 - 08:35.


#64
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009
Am observat ca toti bloggeri se cred filozofi. Scriu cu un aer de aristocrat <_<

#65
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 22.08.2009
Ai dreptate web_dude.

ON: Nu exista oameni influenti, ci doar prosti care se iau dupa ei :)

#66
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postcristian88, on 9th September 2009, 09:32, said:

Ce, ca au facut un site care a prins la public ? Aia poate face oricine cu putina reclama PLATITA ( ADWORDS, etc ).
Aha  :yawn:

Citind astfel de aberatii inteleg de ce online-ul romanesc e plin pe amatori care-i incurca pe aia care vor sa faca treaba.

#67
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 22.08.2009

View Postdon_dannielo, on 10th September 2009, 22:43, said:

Aha  :yawn:

Citind astfel de aberatii inteleg de ce online-ul romanesc e plin pe amatori care-i incurca pe aia care vor sa faca treaba.

Spune-mi tu ce au facut atunci daca te crezi mare cunoscator in ale domaining-ului. Nu ma poti contrazice, daca ai bani poti face orice, nu poti face ceva in Romania fara sa ai bani. De ce ? Din cauza astora ca tine care cred ca doar 2-3 oameni merita atentia in online-ul romanesc, pe cand restul sunt amatori. Chiar daca acel amator face ceva de 10 ori mai frumos decat ala cunoscut, tot pe el il pupati in fund, pentru ca e cunoscut.

Si ca sa iti dau un exemplu, acel jeg de site a lu ala de la hi-q, eok.ro .. e o tampenie, dar a devenit cunoscut pentru ca e facut de o vedeta. Daca il facea unu ca mine sau ca tine, mai crezi ca era cunoscut ? Nu prea cred.

Edited by cristian88, 11 September 2009 - 12:06.


#68
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

View Postcristian88, on 11th September 2009, 13:04, said:

Spune-mi tu ce au facut atunci daca te crezi mare cunoscator in ale domaining-ului. Nu ma poti contrazice, daca ai bani poti face orice, nu poti face ceva in Romania fara sa ai bani. De ce ? Din cauza astora ca tine care cred ca doar 2-3 oameni merita atentia in online-ul romanesc, pe cand restul sunt amatori. Chiar daca acel amator face ceva de 10 ori mai frumos decat ala cunoscut, tot pe el il pupati in fund, pentru ca e cunoscut.

Si ca sa iti dau un exemplu, acel jeg de site a lu ala de la hi-q, eok.ro .. e o tampenie, dar a devenit cunoscut pentru ca e facut de o vedeta. Daca il facea unu ca mine sau ca tine, mai crezi ca era cunoscut ? Nu prea cred.

Fa tu ceva mai bun si in mod cert va avea succes. Restul sunt povesti. Nu e vorba de amator sau neamator, e vorba ca nimeni nu face nimic mai bun. Vorbe si atat.
Si daca tu crezi ca ajungi cunoscut folosind adwords esti foarte departe de adevar si in veci nu o sa faci ceva de succes

#69
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 22.08.2009

View PostSE7EN, on 11th September 2009, 13:17, said:

Fa tu ceva mai bun si in mod cert va avea succes. Restul sunt povesti. Nu e vorba de amator sau neamator, e vorba ca nimeni nu face nimic mai bun. Vorbe si atat.
Si daca tu crezi ca ajungi cunoscut folosind adwords esti foarte departe de adevar si in veci nu o sa faci ceva de succes

Nu numai adwords, acela era doar un exemplu. Ma refeream la reclama in general. Reclama pe alte site-uri / blog-uri , etc. Nu poti avea succes doar promovandu-ti site-ul pe forumuri.

#70
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Sau... poti avea succes daca in loc sa vorbesti faci ceva!

Nu aveam bani sa-mi i-au doi covrigi si n-am investit 2 lei in reclame.
Au trecut ani in care vedeam distanta de vizitatori intre site-ul meu si altele, de la pamant la cer.
Dar n-am renuntat si uite ca timpul a trecut, iar lucrurile sau schimbat.
Acum nu mi-e frica de concurenta, de banii pe care ei ii baga in site-uri 2.0, 3.0, 100.0.

Stabilitatea mi-o ofera google, pentru continut si pentru ca muncesc sa fiu mai bun, mai nou, mai interesant.

Dai exemplu eok?
Cati bani au bagat si cat au scos ?

Si numai cand ma gandesc ca nu vad cum s-ar schimba situatia, imi dau seama ce inseamna sa te bagi unde nu cunosti :)
E ca si cum m-as apuca eu maine de cantat!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate