Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

F.C. Progresul Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007
The final...
Adevarul este ca fara bani nu poti tine o echipa de fotbal. Dupa cum fara public nu poti juca la nesfarsit fotbal.
Pacat!

#20
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Mare pacat. Era stadionul unde ma duceam cu multa placere sa vad un meci, alaturi de cel din Regie. Pe ambele stadioane era o atmosfera extrem de placuta si relaxanta la meciuri (nu vb de cazurile cand jucau cu granzii bucuresteni).
Era unul dintre putinele stadioane unde puteai merge cu prietena/sotia fara sa auzi tot felul de injuraturi si alte trivialitati.
Pacat de Progresul, pacat de UTA, pacat de Sportul, de U Cluj, de Corvinul, de CSM Resita (au murit bucati din istoria noastra sportiva cu moartea sau cu retrogradarea lor).
Eu sper ca vor renaste totusi.

#21
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postxhermesx, on Apr 30 2009, 11:21, said:

The final...
Adevarul este ca fara bani nu poti tine o echipa de fotbal. Dupa cum fara public nu poti juca la nesfarsit fotbal.
Pacat!
Da' adevarul e ca si astia de la BNR au fost hulpavi dupa bani...sa cresti in 10 ani chiria de la 900 de euro la 40000, adica de aproape 50 de ori mi se pare exagerat, mai ales pentru un club din liga a doua. :thumbdown: O fi el in centrul capitalei, dar nici chiar asa sa iei si pielea de pe o echipa istorica. Nu era de ajuns ca nu se mai puteau plati salariile jucatorilor de cateva luni, mai trebuia si asta! De ce nu au fost BNR intelegatori? Va spun eu: din interes, fiindca se doreste construirea unui complex rezidential pe acea zona!
Pacat, mare pacat, dar asta e, viata merge mai departe, sa speram ca vor veni vremuri noi, in care Progresul va renaste altundeva, ca se vor gasi investitori seriosi care sa reinvie aceasta echipa asemeni pasarii Phoenix. Speranta moare ultima... :peacefingers:

#22
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006

View Postduculeana, on Apr 8 2009, 08:11, said:

PREȘEDINTELE BANCARILOR NU-ȘI PIERDE SPERANȚA
Dodu: "Progresul nu o să moară! Vom reveni ca Pasăre Phoenix!"

Patronul clubului Progresul, Marian Dodu, a declarat, marți, agenției MEDIAFAX, că activitatea grupării bucureștene va fi oprită ca urmare a evacuării din Cotroceni, aceasta urmând să fie retrogradată în Liga a III-a, dar a menționat că speră într-o revenire în elită a echipei precum Pasărea Phoenix



"După evacuare urmează ca în timpul cel mai scurt să se facă o analiză a tot ceea ce înseamnă documentația clubului. Cu siguranță nu vom mai evolua în Liga a II-a, asta e clar și pot să spun, că și dacă va fi să plecăm din Liga a IV-a, clubul Progresul nu va trebui oprit în acest moment. Deocamdată se va opri toată activitatea. Sper să fie ca Pasărea Phoenix, iar echipa Progresul să nu moară", a spus Dodu, care a menționat că activitatea grupării bucureștene va fi mutată pe un stadion de fotbal pe care îl deține în comuna Berceni.



Marian Dodu a menționat că toți jucătorii grupării bancare vor deveni liberi de contract. "Cel mai probabil jucătorii vor deveni liberi, pentru că sunt profesioniști și noi nemaiputând evolua în liga secundă va trebui să își găsească alte echipe. Din păcate, când am preluat clubul, mi-am dorit să promovez cu acest club. Am reușit promovarea până la jumătate și, din păcate, nu am reușit până la final", a precizat Dodu.



Clubul bucureștean a fost evacuat, marți, din Complexul Sportiv Cotroceni, de către proprietarul bazei, Banca Națională a României, deoarece chiria lunară de 40.000 de euro nu a mai fost achitată de aproximativ un an. :(


Progresul București nu va fi programată pentru a doua oară în acest sezon ca urmare a datoriilor pe care le are la portarul bulgar Radostin Stanev, din cauza cărora a și primit o penalizare de trei puncte. Conform regulamentelor în vigoare, gruparea bucureșteană va fi retrogradată.


Ca urmare a retrogradării grupării bancare și a retragerii din campionat a echipelor Forex Brașov și Prefab Modelu, la finalul sezonului 2008/2009 al Ligii a II-a, seria I, o singură formație va mai retrograda.
Sursa
Pacat de aceasta echipa, iata ca s-a intamplat ceea ce anticipasem, dupa ce era la un pas de promovarea in Liga I, a fost retrogradata si evacuata din baza din cauza datoriilor.
Cu o zi inainte de Pasti, avea meci in deplasare cu inca o echipa disparuta, Prefabricate Modelu, iar apoi pe 25 aprilie acasa cu Petrolul Ploiesti.

duculeana, tu nu poti scrie nimic din mintea ta ? Intotdeauna faci copy/paste ! Ma omori cu zile...asa ai fost de la inceput...Progresul ? No offence dar nu merita in prima liga !

#23
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007
Echipa a fost desfiintata, deci nu se pune problema in ce liga merita sau nu sa joace.  Cat despre unde ar fi meritat sa joace daca nu ar fi fost desfintata, evident ca nu avea in acest moment valoare de prima liga. Dar acest lucru s-a datorat tot (cerc vicios, deh) lipsei fondurilor, care a impins la plecarea jucatorilor de valoare mai semnificativa.
Progresul Bucuresti, ex FC National, Vulcan, B.N.R., etc, se batea pentru titlu acum 3-4 ani, cand nimeni nu dadea 2 parale pe echipe ca CFR Cluj sau Urziceni.
In acest moment, din punctul meu de vedere, nici o echipa din Liga I nu joaca fotbal. Dupa cum sigur ati aruncat priviri in Liga Campionilor si celelalte campionate europene, cred ca veti fi de acord. Absolut niciuna (nici Steaua, nici Dinamo, nici CFR nici restul). Depinde cu ce compari. Tin (tineam) intai cu Progresul si apoi cu Steaua; in prezent imi este mai multa rusine cu Steaua decat cu (ex) Progresul.
Ce vreau sa subliniez este ca nu trebuie sa fiti vehementi impotriva acestei echipe, tinand cont de palmaresul ei comparativ cu multe alte echipe din Liga I precum si de evenimentele nefericite ce au avut loc in viata clubului in ultimii ani precum si de conditiile in care a jucat. Postam totusi la topicul "echipa mea" parca, nu?

#24
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postxhermesx, on May 11 2009, 13:20, said:

Echipa a fost desfiintata, deci nu se pune problema in ce liga merita sau nu sa joace.  Cat despre unde ar fi meritat sa joace daca nu ar fi fost desfintata, evident ca nu avea in acest moment valoare de prima liga. Dar acest lucru s-a datorat tot (cerc vicios, deh) lipsei fondurilor, care a impins la plecarea jucatorilor de valoare mai semnificativa.
Progresul Bucuresti, ex FC National, Vulcan, B.N.R., etc, se batea pentru titlu acum 3-4 ani, cand nimeni nu dadea 2 parale pe echipe ca CFR Cluj sau Urziceni.
In acest moment, din punctul meu de vedere, nici o echipa din Liga I nu joaca fotbal. Dupa cum sigur ati aruncat priviri in Liga Campionilor si celelalte campionate europene, cred ca veti fi de acord. Absolut niciuna (nici Steaua, nici Dinamo, nici CFR nici restul). Depinde cu ce compari. Tin (tineam) intai cu Progresul si apoi cu Steaua; in prezent imi este mai multa rusine cu Steaua decat cu (ex) Progresul.
Ce vreau sa subliniez este ca nu trebuie sa fiti vehementi impotriva acestei echipe, tinand cont de palmaresul ei comparativ cu multe alte echipe din Liga I precum si de evenimentele nefericite ce au avut loc in viata clubului in ultimii ani precum si de conditiile in care a jucat. Postam totusi la topicul "echipa mea" parca, nu?
Mda,pacat!A mai murit o parte din istoria fotbalului de la noi.Din pacate in ziua de azi nu se mai poate trai doar din amintiri...

#25
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Progresul a batut in prima etapa "acasa" (stadionul Coresi) cu 3-1 pe Mogosoaia.
Acum se incearca reconstructia echipei cu nume noi, si speram ca va reveni in curand in liga II si de ce nu in Liga I. Hai Progresul!  :cheers:

#26
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Dupa 5 etape Progresul se afla la egalitate de puncte cu alte 3 echipe: Aversa, Steaua si Concordia Chiajna.
Iata si lotul pentru acest sezon:
Atacanti9. Alexa ASTRENIE 2. Claudiu PRUNA 27. Mihai NITU
21. Niculae VIOREL 11. Ovidiu DUMITRESCU 10. Sorin GHEORGHIU


Mijlocasi15. Alex HARSU 5. Alexandru ILIUTA 20. Alexandru MIHAILA
8. Aurel BADEA 26. Daniel BARTAN 14. Marius NASTASE
16. Petrica GHITA 19. Robert LICA


Aparatori18. Bogdan SOARE 6. Costel LAZAR 3. Daniel STOIAN
17. George IONESCU 13. Marian GRONER 4. Nicolae OVIDIU


Portari12. Cristian MARINESCU 1. Victor ALECU


Staff tehnicAntrenor secund
Beldie Teodor
Antrenor principal
Daniel Paun
Credeti ca vor reusi sa promoveze?

#27
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Numai lepre după plecarea lui Iorgulescu. Nu îi țin partea,dar măcar aveam echipă atunci.
'Marele' investitor de acum ne solicita acum vreo 3 ani sa susținem echpa financiar. După ce ca sîntem puțini...
Aduce numai petarde de 15-16 ani și vrea să facă echipă !
Sînt convins că dacă intră o echipă de old-boys le dă clasă la puștanii din echipă.
Nu este vina lor că la o pasă simplă,trimit mingea în plopi ! Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate