Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Am un site...ce pot sa fac cu el?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
alinkeu

alinkeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2008
Salut tuturor,
Scuzati daca nu am postat unde trebuie.Vreau sa intreb si eu:am un site care contine stiri si alte informatii despre o echipa de fotbal din Romania.Pur si simplu acest site a luat nastere din cauza plictiselii.Dar cu timpul am observat ca nu m-am plictisit sa actualizez site-ul,ba chiar din contra,ma pasioneaza.Insa vreau sa stiu daca este ok.Sunt incepator,v-ati dat seama,adica ca orice om care are internet,nu stiu webdesign nimic.In consecinta as vrea sa stiu daca este in regula ca site-ul sa existe(in privinta stirilor,care contin si anumite declaratii ale unor persoane oficiale).Va multmesc anticipat pentru ajutor!

#2
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
Pai de ce sa nu existe ?

#3
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postalinkeu, on Oct 4 2008, 21:56, said:

Salut tuturor,
Scuzati daca nu am postat unde trebuie.Vreau sa intreb si eu:am un site care contine stiri si alte informatii despre o echipa de fotbal din Romania.Pur si simplu acest site a luat nastere din cauza plictiselii.Dar cu timpul am observat ca nu m-am plictisit sa actualizez site-ul,ba chiar din contra,ma pasioneaza.Insa vreau sa stiu daca este ok.Sunt incepator,v-ati dat seama,adica ca orice om care are internet,nu stiu webdesign nimic.In consecinta as vrea sa stiu daca este in regula ca site-ul sa existe(in privinta stirilor,care contin si anumite declaratii ale unor persoane oficiale).Va multmesc anticipat pentru ajutor!

Apasa acceleratia si lasa parerile lui X si Y...te-ai apucat de ceva, continua, eu iti tin pumnii! Succes!

#4
alinkeu

alinkeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2008
multumesc mult!

am uitat sa specific,site-ul este creat cu ajutorul $$am citit regulamentul dar nu inteleg nimic,este cu multe interpretari si sper ca nici din aceasta cauza nu este vreo problema.niste sfaturi despre cum pot sa-l dezvolt?ce posibilitati am in viitor?multumesc pentru ascultare si sper sa nu radeti de mine...

#5
csongi12xme

csongi12xme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.12.2007
Invata webdesign(html,css si photshop dar daca vrei sa-l faci fain invata si PHP) si SEO.

#6
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 13.09.2007
ii bine sa inveti html/css ca sa poti sa rezolvi eventuale probleme peste care dai in viitor.

#7
zmeutz

zmeutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 25.07.2006
sau ca sa nu ai batai de cap, si crezi ca va merge treaba, adica vei avea continut care va atrage userii,
poti apela la o firma de web design/web development, si cu o suma rezonabila poti face ceva frumos, si apoi sa iti scoti bani din reclamele de la google ...;)

#8
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
De ce nu incerci Wordpress sau Joomla ? Iti va fi mult mai usor sa manageriezi resursele(articolele) si sa le actualizezi/adaugi in timp real fara batai prea mari de cap ;)

#9
xtremlaur

xtremlaur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2008
incearca sa te tii de treaa si sa pui in fiecare zi articole noi si cat mai interesante. incearca sa inveti SEo te ajuta la promovare.
Restul de pidne de tine cum adaugi articole.. Worpress iti ofera o gama mare de posibilitati.. Poti sa iti faci Cont la Google Adsense si sa castigi si bani din plictiseala ta.

Dar nu am inteles ceva tu zici ca nu te pricepi mai deloc la webdesign si tot ce tin de un site , dar ai un site . Il ai pe free hosting?

#10
Damianic

Damianic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.05.2006
i. - ...........Am un site...ce pot sa fac cu el?.............

r. - fa ceva folositor tie sau altora = daca ai timp si bani de cheltuit fara nici un castig material pe viitor.

Sau fa bani cu el !

Altfel pierzi timpul degaba.

Si in plus POLUEZI Internetul cu el = sunt poate sute de milioane de site-uri pe care le vede DOAR proprietarul si poate uneori prietenii lui (daca le da el adresa)

Deci hotaraste-te daca merita sa inveti tot ce ti-au spus cei mai de sus sau sa ramai doar un uutilizator de Internet.

#11
lucianlucian2

lucianlucian2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 04.02.2009
deci, primul lucru si cel mai economic este ca macar sa iti achizitionezi un domeniu propriu, macar un .info . Apoi, fiindca momentan e doar placere, schimbi totul pe worpdress, ai milioane de teme free si foarte bune ca design si muti pe un hosting free care permite addon domain. Nu merita pe ucoz sa pierzi vremea. Cu 1.2$ ai site-ul tau .info si gazduire free. Pe urma te poti gandi serios la cum il monetizezi..Bafta

#12
ghostly_1

ghostly_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.09.2009
Mergi mai departe, dar nu trebuie sa te gandesti ca faci cine stie ce bani din asta... dar cine stie!
bafta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate