Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Animal Planet isi schimba look-ul

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

Poll: Animal Planet (70 member(s) have cast votes)

Va place noua sigla a Animal Planet?

  1. DA (21 votes [30.00%])

    Percentage of vote: 30.00%

  2. NU (49 votes [70.00%])

    Percentage of vote: 70.00%

Vote Guests cannot vote

#19
hatebreed99

hatebreed99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 07.09.2008
sigla e facuta parca sa ii invete pe pokemoni sa citeasca scrisul incalcit. naspa.

offtopic:
cuaie, tu ce visezi noaptea faci subiect de topic ziua???? e vreo modalitate sa iti dau ignore, sa nu iti mai vad topicurile sau posturile?


viva copy-paste !!!

#20
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007
imi place noua sigla :)

#21
xboy92

xboy92

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.07.2008
deci... total aiurea! cand am vazut-o nu mi-a venit sa cred! o pot face si eu in 3 minute in powerpoint.. au schimibat-o doar ca sa fie schimbata, dar nu pare ca un brand pentru animal planet cum era cea veche.

Edited by xboy92, 04 October 2008 - 18:53.


#22
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
duculeana tie iti place sigla noua???

#23
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Si eu am votat nu. E nasoala noua sigla, ce sa mai vorbim...  :no: Cealalta, cu elefantul ala, era speciala, asa. Chiar risc sa spun ca era cea mai reusita sigla a unui post dintre cele pe care le vedem noi la Romanica. Asa... nu stiu, zici ca e Itsi Bitsi. Pe bune. Animal Planet e un post serios, dar sigla este pentru copii prescolari. Ma rog, pina la urma o sa ne obisnuim... sper :confuzzled:

#24
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006
Nu-mi place noua sigla. Cred ca m-am obisnuit cu cealalta. Plus ca acuma e in stanga.

#25
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
De multa vreme Animal Planet nu mai este ceea ce a fost candva.Cei care au urmarit emisiunile lui Steve Irvin stiu despre ce vorbesc.Oricum R.I.P Steve .Noua sigla nu se potriveste cu profilul acestui canal tematic , da tenta de canal de  desene animate sau de muzica hip hip& rnb.Oricum eu nu mai urmaresc de ceva vreme A,P. optand pt Zoopark un canal FTA care are un program deosebit d e bun :w00t:

P.S.:Vizitand situl A.P. am remarcat un canal al Discovery Networks despre care inca nu am auzit nimic dar pareo alternativa la History si anume: Military Channel :coolspeak:

Attached Files


Edited by doktorofsat, 09 October 2008 - 20:55.


#26
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Intr-adevar, se pare ca de la 1 ianuarie versiunea romana adopta modelul UK, acela al difuzarii intr-o zi a mai multor episoade ale aceleiasi emisiuni, gen Jurnalul felinelor mari sau Creaturile ciudate ale lui Nick Baker, si scoate din grila de programe emisiunile lui Steve Irwin si Jeff Corwin:
http://port.ro/pls/w...0...1&i_xday=10
Ce parere aveti, mai e Animal Planet ce-a fost?
Nici macar Mosia mangustelor nu mai vad in grila.  :(

#27
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Animal Planet nu mai e ceea ce a fost, din pacate. Emisiunile erau mult mai interesante acum cativa ani.

#28
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View Post@ndy, on Jan 2 2009, 15:07, said:

Animal Planet nu mai e ceea ce a fost, din pacate. Emisiunile erau mult mai interesante acum cativa ani.

V-ati plictisit voi de emisiunile lor.
Asta va spun eu, dupa un an in care nu am vazut TV...  50% stau pe Animal Planet, restul de 50% se imparte intre toate celelalte canale TV.

cat despre sigla, nu e nici mai frumoasa, nici mai urata: e ALTCEVA.
Daca ma intrebi pe mine, e parca luata din logotipurile anilor '70...

Edited by ciureanuc, 02 January 2009 - 19:47.


#29
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postduculeana, on Jan 2 2009, 11:35, said:

Intr-adevar, se pare ca de la 1 ianuarie versiunea romana adopta modelul UK, acela al difuzarii intr-o zi a mai multor episoade ale aceleiasi emisiuni, gen Jurnalul felinelor mari sau Creaturile ciudate ale lui Nick Baker, si scoate din grila de programe emisiunile lui Steve Irwin si Jeff Corwin:
http://port.ro/pls/w...0...1&i_xday=10
Ce parere aveti, mai e Animal Planet ce-a fost?
Nici macar Mosia mangustelor nu mai vad in grila.  :(


Nu mai e de mult timp ce a fost. Acum , jumatate din program  daca nu mai bine , este ocupat cu emisuni  de la spitalul de animale si nu stiu ce gradini zoologice , politia animalelor si alte tampenii. Mai bun e  National Geografic Wild.

#30
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Posttiestodj20, on Jan 5 2009, 18:59, said:

Nu mai e de mult timp ce a fost. Acum , jumatate din program  daca nu mai bine , este ocupat cu emisuni  de la spitalul de animale si nu stiu ce gradini zoologice , politia animalelor si alte tampenii. Mai bun e  National Geografic Wild.
Din pacate nu-l prind, dar cred ca si acolo se practica emisiunile prin rotatie. Nimeni nu are o sursa inepuizabila de documentare.

#31
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postduculeana, on Jan 5 2009, 22:27, said:

Din pacate nu-l prind, dar cred ca si acolo se practica emisiunile prin rotatie. Nimeni nu are o sursa inepuizabila de documentare.


Normal ca se repeta emisiunile  , eu ma refeream  la faptul ca sunt multe documentare  despre viata animalelor salbatice  care pe animal planet nu prea  mai sunt.

Edited by tiestodj20, 06 January 2009 - 00:17.


#32
Hidd3n

Hidd3n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 04.08.2007
nu'i cine stie ce ... preferam sigla veche ... desi poate nu conteaza sigla atat cat conteaza schimbarea . poate au de gand sa faca ceva nou ... iesit din comun . ;)

#33
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Odata cu venirea toamnei se pare ca si grila Animal Planet s-a imbunatatit, avem de luni pana vineri de la 15:00 "Cautarile lui Corwin". Din grila lipseste insa emblema postului pentru multi ani, regretatul Steve Irwin. :angry:
Ce ma enerveaza insa e aparitia publicitatii in limba romana, se baga pana si aici reclame la cafea sau alte chestii...

#34
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postduculeana, on 29th September 2009, 19:32, said:

Odata cu venirea toamnei se pare ca si grila Animal Planet s-a imbunatatit, avem de luni pana vineri de la 15:00 "Cautarile lui Corwin". Din grila lipseste insa emblema postului pentru multi ani, regretatul Steve Irwin. :angry:
Ce ma enerveaza insa e aparitia publicitatii in limba romana, se baga pana si aici reclame la cafea sau alte chestii...


eu nu mai urmaresc deloc canalul asta... e jalnic.

#35
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Stie cineva ce versiune e asta cu sigla alba? Versiunea Marea Britanie nu este, am verificat programul tv pe site-ul oficial si nu se potriveste. Plus ca si versiunea asta e tradusa in romana, dar nu are reclame romanesti.  :mellow:

#36
Ghepardi

Ghepardi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 23.02.2009
Am mai citit despre aceasta situatie. Ma surprinde ca subtitreaza in continuare si versiunea nelocalizata prin reclame.
Varianta locala are deja un an de emisie (link).

Edited by Ghepardi, 22 December 2009 - 16:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate