Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...
 1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...
 UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera

ce acte sunt necesare la inregist...
 stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...

Fitness, aerobic

- - - - -
  • Please log in to reply
414 replies to this topic

brandonel

brandonel

Member

• Grup: Members
in materie de suplimente nutritive, Weider Nutrition este, incontestabil, numarul 1 in lume.

nu exista rabar la calitate, gust, iar procentele inscrise pe cutii, chiar sunt adevarate. drept dovada: weider inca nu au ajuns la un nivel atat de "avansat" precum redis, sa scoata concentrate proteice de 90%. s-au limitat la un 70%, dar costa cam de 10 ori mai mult.

iar preturile... un pic mai mari decat universal nutrition.

raiiar

raiiar

Senior Member

• Grup: Senior Members
ahhh....bigsmasher.....iti recomand creatina de la redis :vampire:

bigsmasher

bigsmasher

Junior Member

raiiar niciodata nu am luat si nici nu o sa iau creatina..

brandonel.. or fi aia cei mai buni.. dar exista la noi magazin cu suplimente Weider ? .. el putin  la mine in Constanta nu sunt

raiiar

raiiar

Senior Member

in general sau de la redis?

Necronomikon

Necronomikon

Senior Member

Bai, Redis am luat si eu o perioada destul de lunga. Proteine din soya + d-alealalte, nu mai tin minte de care (cred ca din lapte + oua). Am luat pana mi s-a acrit de gustul ala. E naspa rau.  Ce-i drept, sunt cele mai ieftine.

Apoi m-am dat pe ProNutrition: Gigant Pro Mass si Milk & Egg. Mi s-au parut super. Ca gust sunt foarte bune iar ca pret... ceva mai scumpe decat Redis dar de o calitate mult mai buna.  Chiar si asa, ma costau 2 milioane pe luna. Nu vreau sa ma gandesc cat ar fi costat echivalentul in cantitate de la Weider sau Universal... 10 milioane ar fi o cifra realista.

Intr-adevar, daca-ti permiti si ti se rupe de 10 milioane, chiar recomand prafuri cat mai bune calitativ (si scumpe pe masura). Dar fiecare cu cat il tine buzunaru'.

Edited by Necronomikon, 17 January 2005 - 11:14.

bigsmasher

bigsmasher

Junior Member

raiiar deloc nu am luat creatina.. am auzit k atrage apa in tesutu muscular .. si dupa aia daca nu mai ei..  aratzi k unu de 80 de kg dar care nu a fost in viatza lui la sala

Necronomikon sunt bune alea milk and egg.. am gustat de vreo 2 ori si chiar mi`au placut..

brandonel

brandonel

Member

in legatura cu creatina ai auzit numa' prostii. prin reviste, citesti ca are numai avantaje (toate cresc: rezistenta la efort, forta, etc...). singura chestie este ca organismul tau poate sa o accepte sau nu. din experientele mele nu am avut nici o neplacere sau dezavantaj.

weider nu au magazin in romania, dar au distribuitori (il cunosc personal pe unul dintre distribuitori - este antrenor la o sala din bucuresti), si trimit prin posta. cumpara o revista flex, si ai sa vezi la sfarsit toata gama de produse.

ceea ce am cumparat eu, nu mi s-a parut deloc scump: gigant super mega mass 4000, la 7 Kg, costa in jur de 2 milioane. am incercat si pronutrition (milk&egg) care mi s-au parut "false", adica nu e deloc ce scrie pe cutie. ca sa nu mai vorbim de gust... nici macar nu se apropie de weider. chiar aveam o pofta dupa antrenament... numa cu gandu' deliciosul shake stateam... asta chiar si dupa luni de zile.

raiiar

raiiar

Senior Member

dupa cum ti-a spus si brandonel....ai auzit numai prostii. creatina nu iei, dar probabil ca syntholul ti s-ar parea interesant...
ia o creatina buna (nu redis) si vorbim. creste cu 15-25% rezistenta la efort.

bigsmasher

bigsmasher

Junior Member

raiiar -  syntholul ? nu am auzit de asa ceva..  <_<

raiiar

raiiar

Senior Member

E un ulei pe care si-l injecteaza culturistii ca sa para mai masivi. Se umfla artificial muschiul (arata ca si cand ar fi infectat, nu prea e fibrare in prima faza).

Africanul

Africanul

Active Member

Ce probleme va framanta...
Sunt doua posibilitati:
1) Nu aveti ce faceti si va plictisiti, si v-ati apucat de inghitit alifii si prafuri sa va umflati muschii (artificial);
2) Chiar sunteti amarati si nu se uita nici dracu' la voi si vreti sa vrajiti niste jegoase analfabete (cele care prefera un model de barbat, chiar si cu riscul de a fi batut in cap) si sa intrati si voi in randul oamenilor, sa nu mai rada baietii de cartier de voi ca aveti bataturi peste bataturi in mainile voastre finute (de la partidele de sex nebun cu voi insiva).

Repet intrebarea: de ce faceti un lucru inutil? Este o moda?

PS: am 100 de kile, dar poate am si 1,90m, si nu 1,60m si plin de cosuri ca voi. Poate!

Necronomikon

Necronomikon

Senior Member

Africane, daca toti ar gandi ca tine, n-ar mai face nimeni sport.
Culturismul, dupa cum am mai explicat, este practicat din diverse motive, nu numai ca sa vrajesti femeile. Da, unii il practica doar din motivul asta, dar iti garantez eu ca aia nu fac nici o branza in ceea ce priveste progresele.

bigsmasher

bigsmasher

Junior Member

Africane.. e si conditia fizica.. POATE nu ai 1,90 m .. dar OARE poti sa alergi 500 de metri? :scratchchin:  sunt si alte motive de a merge la sala.. nu mergi la sala numai k sa iesi in evidenta cu un corp bine proportionat.... Tu vezi numai inainte.. mai uita-te si in stanga si in dreapta..

Africanul

Africanul

Active Member

@bigsmasher: de ce as alerga 500m? In mod sigur NU as putea! Esti mai tare decat mine ca alergi 500m? Sunt putine situatii in viata unui om cand chiar trebuie sa alerge 500m. Daca voi fi pus vreodata sa alerg 500m, am pus-o!

@Necronomikon: care sunt motivele alea?

Necronomikon

Necronomikon

Senior Member

Man... motivele mele le-am listat ceva mai sus, tot in thread-ul asta. E cate putin din fiecare.

Hai sa-ti dau eu un motiv sa alergi 500m: de ex. intarzii la gara si trebuie sa alergi 500m in mai putin de 1 minut ca altfel pierzi trenul. Iar daca-l pierzi, nu mai ajungi la timp pt intalnirea vietii tale (de afaceri sau de alt fel).

Eu mai alerg, de ex. si dupa tramvaie atunci cand timpul e pretios.

Iar vara alerg regulat cativa km pt intretinere.

raiiar

raiiar

Senior Member

Africanule, imi pare rau de tine daca gandesti asa......
Iar afirmatiile alea sunt de-a dreptul tampite.
De unde ai dedus tu ca noi suntem niste pustani care ne-am apucat de asta de amorul artei? Motivele sunt simple: conditie fizica, sanatate, aspect. Iar despre rasetele baietilor de cartier......ce sa zic....poate cand treci tu.....
De obicei nu initiez atacuri la persoana, dar pe tine nu te intereseaza motive (pe care putea sa ti le spuna orice profesor de educatie fizica de liceu), ci vrei doar sa arunci cu noroi.

bigsmasher

bigsmasher

Junior Member

Africane .. daca vine un pustan d`asta ca mine.. si`ti da o palma peste oki .. n`ai vrea sa`lalergi vreo 500 de metri..  :D  . la 100 de kg ale tale..  500 de m o sa`i parcurgi in vreo 15 minute asa.. doar cu mashina ai shanse :)

Bogdan-JJ

Bogdan-JJ

Junior Member

Din experienta proprie cred ca programul cel mai bun pentru un tip serios care vrea sa obtina rezultate este de 6/1/saptamana cu o pauza la 6 saptamani. De asemenea am incercat inca din primele luni de antrenament (am avut norocul sa pot lucra cu un profesor de sport si bodybuilder serios) o tehnica si anume repetitia "2-1-4" secunde care ce vrea sa insemne: o repetitie trebuie impartita in 3 bucati
               ridicarea/impingerea,
               pauza intre urcare si coborarea greutatii,
               coborarea greutatii in pozitia initiala de inceput.

E o tehnica uimitoare, pe care am invatat-o (de altfel nu e deloc greu - putina corelare si gata) si da rezultate foarte bune. Incercati sa vedeti cat de mult sunt fortati si obositi muschii mai ales la coborare - o tehnica care intra in categoria "masa musculara"

In legatura cu chimicalele - sincer nu stiu de ce va complicati - uite eu fac de 1 an acum si repet - de la inceput am avut norocul sa dau de cineva foarte experimentat care m-a sfatuit sa nu incep cu chimicale decat eventual mai tarziu. La inceput aveam 1.80/69Kg si acum am 1.80/80Kg si nu am folosit de loc chimicale - parerea mea e ca nu merita deloc - un regim balansat in schimb da - e absolut necesar, si idea Sala-mancare echilibrata-odihna este importanta.

In schimb v-as propune sa incercati multivitamine si minerale (Vitamine A,D,C,B-12,Acid Folic,Acid Pantothenic, Biotin,Calciu,Magneziu,Potasiu,Zinc si Seleniu) - nu trebuie sa fie toate dar asa, in mare... si deci luate dupa fiecare antrenament - astea si un regim echilibrat ajung dupa parerea mea - ce credeti?

Programul pe care il folsesc acum este impartit in felul urmator:
             Luni: Piept/Umeri
             Marti: Spate/Maini
             Miercuri: Picioare
             Joi: Piept/Umeri
             Vineri: Spate/Maini
             Sambata: Picioare - adevarul e ca Sambata mai trag chiulul dar de' ...

Programul in sine mi-e lene sa-l scriu - bagati pareri... :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate