Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Salarii

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ProBIT

ProBIT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.07.2006
Salutare ,
  Va spun in primul rand bine v-am gasit si incept cu o intrebare, pentru unii putin cam incomoda probabil:

  Ce salarii aveti, voi cei care lucrati in domeniul CAD?

#2
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View PostProBIT, on Sep 25 2008, 14:14, said:

Salutare ,
  Va spun in primul rand bine v-am gasit si incept cu o intrebare, pentru unii putin cam incomoda probabil:

  Ce salarii aveti, voi cei care lucrati in domeniul CAD?
Sa inteleg ca vrei sa ne faci o oferta cat se poate de tentanta?

#3
ProBIT

ProBIT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.07.2006

View Postploiesteanu, on Sep 25 2008, 21:25, said:

Sa inteleg ca vrei sa ne faci o oferta cat se poate de tentanta?

Nu sa intelegi ca este simpla curiozitate. Sa vad si eu cum sunt salariile in domeniul asta. Uite incep eu: 1.500 ron/luna . Este mult, este putin?Pur si simplu curiozitate.
Multumesc.

#4
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View PostProBIT, on Sep 26 2008, 08:27, said:

Nu sa intelegi ca este simpla curiozitate. Sa vad si eu cum sunt salariile in domeniul asta. Uite incep eu: 1.500 ron/luna . Este mult, este putin?Pur si simplu curiozitate.
Multumesc.
Cred ca ai uitat ca te afli in Romania. De ce crezi ca vin firme destul de puternice? Forta de munca ieftina si destul de bine pregatita. Media , eu zic , se situeaza pe la 6 sau 7 sute de euro luand in calcul si provincia, poate chiar mai putin. Viitorii angajati vin pregatiti de-acasa, li se inpun niste rigori de lucru, si atat. Omul incepe sa produca. Se mai fac si scolarizari la firmele mai mari, dar astea sunt exceptii.

#5
colposionut

colposionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.08.2007
Lucrez de trei ani la o firma din provincie: AutoCAD si ArchiCAD si mai mult de 1500 lei nu am luat niciodata.

Edited by ploiesteanu, 07 October 2008 - 13:26.


#6
pizaro

pizaro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.05.2008

View Postcolposionut, on Oct 7 2008, 14:07, said:

Lucrez de trei ani la o firma din provincie: AutoCAD si ArchiCAD si mai mult de 1500 lei nu am luat niciodata.

Unde anume in provincie si  ce anume faci in autocad?

#7
hhpad

hhpad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.11.2008
2000 ron / mecanica/ provincie

Edited by hhpad, 03 November 2008 - 14:21.


#8
alexxsz

alexxsz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.10.2007
Eu am fost pe perioada facultatii angajat tehnician in acad la 4 ore si castigam 1200ron + prime de proiect iar acum ca inginer putin mai mult decat dublu

#9
emperor_justinian

emperor_justinian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 21.04.2008

View Postalexxsz, on Nov 4 2008, 14:50, said:

Eu am fost pe perioada facultatii angajat tehnician in acad la 4 ore si castigam 1200ron + prime de proiect iar acum ca inginer putin mai mult decat dublu
din ce an de facultate te-ai angajat in domeniu?

#10
bloodaxe0505

bloodaxe0505

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.05.2010
Nu stiu fratilor cum e, dar daca te angajezi sa lucrezi pentru un arhitect - fara contract e nasol
rau de tot. Eu am fost la Ionescu Victor din Bucuresti - colaborare si dupa ce i-am facut 2 proiecte
mari cu cartiere de blocuri imi dadea cate 3 mil. ROL la fiecare 2 luni... Asta e bataie de joc,
mereu ma ducea cu vorba ca nu s-au predat proiectele, ca se predau pe faze si tot asa... Nesimtire
crunta, am rezistat vreo 5 luni... Asta e, daca ei au firma si-si permit sa ia studenti de la
Arhitectura sa-i pacaleasca in halul asta.... Va dati seama, el ia cate 4000 EURO cel putin pe un
proiect de-asta si tie care le-ai facut iti da o nimica toata...

Nici la firmele din domeniu cu contract nu e salariu mare la inceput, dar macar stii ca la sfarsitul
lunii iti vine si tie un salariu cu care poti trai.. :(

#11
Vincze_Szilard

Vincze_Szilard

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.01.2008
trai sau supravietuii???
eu de 5 ani bag la CAD si mai mult de 20 bulioane nu am reusit pana acuma sa storc de la el, si realizez proiecte nu de 4000 de ieuro ci de 40 000.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate