Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 

Kenvelo - Marfa cea mai proasta

- - - - -
  • Please log in to reply
452 replies to this topic

#19
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Ieftini m-au tinut acum 2 ani o saptamana. Prin ieftini inteleg 1 milion atunci. Erau cumparati de la killtec dar alta marca... Dupa o saptamana a trecut siretul prin piele  :death:
Reebook-urile m-au tinut pana s-a tocat talpa, in rest nici o problema cu ei. I-am purtat ani de zile de cand se topea zapada pana venea iar :D

#20
Sopra Tutt1

Sopra Tutt1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 11.05.2002
mie imi place hainele de la ei (normal ca o parte din ele) si unele mi se par chiar afacere, ca sa zic asa (de exemplu hanoracele sunt excelente).

#21
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
bine ca "iti place" hainele :D de aia au astia clienti! :)

#22
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

azertiti, on Jan 6 2005, 03:17, said:

Ieftini m-au tinut acum 2 ani o saptamana. Prin ieftini inteleg 1 milion atunci. Erau cumparati de la killtec dar alta marca... Dupa o saptamana a trecut siretul prin piele  :death:
Reebook-urile m-au tinut pana s-a tocat talpa, in rest nici o problema cu ei. I-am purtat ani de zile de cand se topea zapada pana venea iar :D

<{POST_SNAPBACK}>


/off
am purtat pantofi de sport BIT 2 ani, mers cam 15- 20 km/zi pe jos. I-am aruncat ca s-a gaurit talpa. costa cam 1,3 mil perechea :)

#23
zuzarel

zuzarel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 04.09.2004
kenvelo este un brand israelian dedicat europei de est(romania si cehia au prins bine) in traducere kenvelo inseamna "da si nu "..... se pare ca traducerea evreiasca este da pretului- nu calitatii.platim un nume..de fapt un nume necunoscut decat noua , romulanilor . ce conteaza daca scrie pe tricoul tau "kenvelo" sau "tekpia" ??????

#24
Merlinboy

Merlinboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 22.07.2002
Kenvelo s-a constituit mai ales prin NUME ....s-a creat un BRAND ...la fel cum este si NIKE si ADIDAS si altele....
Intre BRAND si MARCA exista niste diferente foarte mari....pt ca nu lucrez totusi in acest domeniu si nu-l stapanesc foarte bine nu voi face pe marele filosof...cert este ca mai bine sa scrie pe tricoul tau KENVELO sau NIKE decat TEKPIA! ....prin BRAND deja se intelege o legatura mai mult sau mai putin spirituala cu populatia(a se vedea clientii) ...facuta cu multe sute de $$$ prin reclame de tot felul...
Nu conteaza ca ai niste adidasi urati pe picioare...daca scrie NIKE si sunt originali te simti mult mai bine decat daca ai avea niste joarse din piata pe care sa scrie ABIBAS :) ..cei care vor contesta acest lucru sunt doar cei pe care nu-i intereseaza outfitul lor si merg pe strada ca ultimii oameni...asta nu inseamna neaparat ca este un lucru rau despre ei(ci doar spun ca cei care contesta ca nu conteaza firma)...acesti oameni sunt sigur ca exceleaza intr-o gramada de domenii si poate se mai intampla sa aibe de 10 ori mai multi bani decat eu,cu adidasii mei NIKE de 4-5 milioane(bani pe care i-am dat si nu mai ies din casa o luna) ....
Am cunoscut o gramada de lume care se imbraca in cele mai jerpelite haine(treninguri si pantofi etc) si au 2 jepane si 2 viloaie....etc ;)
Insa problema care se pune aici este mai mult despre marpha proasta acum in luna decembrie cu asa cunoscuta lor promotie cu 3 mil / la jumatate....etc :) ...si mie mi se pare totusi destul de normala faza...lichidare de stoc! NU iti convine ...nu cumperi.....si da recunosc ca erau cele mai urate lucruri posibile...insa au mai bagat si anumite treninguri/bluze pe care le puteai lua la oferta(pt ca altfel eu unul nu as fi dat atatia bani pe asa ceva,recunosc)>...
Si da mi-am si luat la aceasta oferta un trening din acela...pe care il consider de calitate(si mai scrie si kenvelo pe el :P) si un pulover mijto .....
Oricum ...acum va legati de Kenvelo...dar cati dintre voi ati intrat intr-un magazin NIKE sau altele mai scumpe?Ati vazut ce preturi au la imbracaminte(nu ma refer acum la adidasi) ...?Va spun eu! Exorbitante...se merita pt niste kkturi de tricouri sa dai atatia bani?(si de foarte proasta calitate dupa parerea mea+ca toate(adidasi si tricouri,treninguri,sepci) in vietnam/china si alte tari super tari,a se vedea si romania:).....Eu zic ca nu! Insa ...sunt NIKE .....toata lumea stie ca este poate nu cea mai scumpa firma,insa una dintre cele mai scumpe....si nimeni nu se plange....
Nu iti convine nu cumperi!

#25
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002

zuzarel, on Jan 9 2005, 22:04, said:

kenvelo este un brand israelian dedicat europei de est
De unde stii ca e jidanesc? Pe site, par ar fi bazati in Cehia.

#26
Interitus

Interitus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 24.02.2004

Ninja, on Jan 10 2005, 12:29, said:

De unde stii ca e jidanesc? Pe site, par ar fi bazati in Cehia.

<{POST_SNAPBACK}>



Kenvelo inseamna "Da si Nu" in ebraica.

#27
mns

mns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 22.08.2004
La kenvelo trebuie sa si stii ce cauti :P eu am cumparat acum cu promotia asta o geaca mishto si o bluza, din pacate bluza probabil dupa prima spalare se va decolra la greu, dar am cumparat-o ca mi-a zis vanzatoarea de promotie si daca mai iau ceva sa trec de 3 mil platesc jumatate :o

#28
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
frate, nu te supara k te intb, da' tu catz ani ai de iti creste piciorul ?

catapral, on Jan 5 2005, 19:36, said:

sa zicem frate ca te tin 1 an..k?Dar iti mai creste piciorul...

<{POST_SNAPBACK}>



#29
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Fratilor, haideti sa nu mai dam toti cu pietre in ei fara sa argumentam. Si afirmatiile de genu' "sunt turcisme" nu's argumente, ci niste prejudecati demne de copilasi cu tzatza'n gura.

O gramada din garderoba mea "recenta" a fost luata de la Kenvelo. Primu' bluzon insa - dezastru, dupa 3 zile culoarea s'a shters putin exact unde'i mai vizibil.
Mbbbun. Am mai trecut pe'acolo, am mai gasit niste bluzoane mai "solide" si din materiale nu la fel de finutze - grozava afacere. Si tot asa, pantaloni, si tot asa, o camasa, si tot asa, alt bluzon, si un tricou, si alt bluzon.

Ah, si da, muncesc pentru banii mei. Si la fel cum multor cumparatori li se par preturile exorbitante pentru calitatea oferita, mie mi se par preturile de la Nike (comparativ cu kenvelo) exorbitante prin raportu' pret/calitate. Da, sunt mai bune, insa nu cu ATAT mai bune.

Si NU, nu ma mandresc ca scrie KVL mare cat casa. De fapt, pe mai toate scrie chiar micutz, simpaticutz ... :)
Pe camasa insa nu scrie pe nicaieri, pe pantaloni nici ata; am un bluzon pe care iar nu scrie (decat pe etichete). Poate cei suparati pe textele imprimate mi'ar putea arata firme ce nu'si branduiesc produsele. Sau Nike are sigla, si nu text?  :deadtongue:

E o chestie de gust si libertate de alegere. Ofertele lor sunt tentante, dar nu foarte (exp: dupa reducerea cu 1/2 din 3milioane, pulovere ce erau la 1.100.000 in itmpul promotiei au scazut la 499.000 acum, dupa incheierea ei).

Insa de la a cumpara ce'ti place si pana la a fi numit "purtator de SHuri (a se vedea ceva mai sus) e o diferenta.

[edit]
Replaced 'geaca' with 'camasa'. Geci de la ei nu vreau :D
[/edit]

Edited by Immortal, 19 January 2005 - 06:02.


#30
Merlinboy

Merlinboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 22.07.2002
"E o chestie de gust si libertate de alegere. Ofertele lor sunt tentante, dar nu foarte (exp: dupa reducerea cu 1/2 din 3milioane, pulovere ce erau la 1.100.000 in itmpul promotiei au scazut la 499.000 acum, dupa incheierea ei). "


Ete na??? asta chiar ar fi teapa pe fatza sincer....daca acum dau puloverul cu 500 mii si inainte era la Oferta 1,100,000 :)...in fine...strategii de marketing,se stia de mai toata lumea cu capul cat de cat pe umeri ca reducerea la jumatate nu este chiar o reducere in adevaratul sens al cuvantului(ci umflarea preturilor foarte mult)....dar sa mor de nu mi-as lua si eu la 500 mii un pulover d-ala,parca se merita ca erau bine facute si de calitate ;)

Cat priveste ce a spus Immortal are mare dreptate...nu toate lucrurile sunt intr-adevar de calitate...dar nici la NIKE nu toate sunt de calitate sau in alta parte,trebuie sa mai ai si ochiul format,sa stii ce sa-ti alegi si sa nu iei prosteste ca daca e din KENVELO gata o sa tina o viata ....

#31
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005
Tot citesc cu mirare ca vi s-au decolorat la spalat diverse toale luate de la kenvelo. Ciudat e ca am luat de la ei bluze, bluzoane, camasi, nevasta sigur si-a luat ceva pulovere tot de la ei, le-am spalat de sute de ori si nu s-a dus deloc culorile. Incercati si voi sa nu mai spalati hainele colorate cu apa fierbinte.
Cit despre pantofi de sport, asta e. Toata sunt chinezesti, singaporeze, etc. Ca sa ma dau mare, am avut o pereche de Adidas pe care scria "made in France". Dupa vreo 3 ani de jucat aproape zilnic baschet si/sau fotbal erau aproape intacti.

#32
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
----------
le-am spalat de sute de ori si nu s-a dus deloc culorile.
----------

sa presupunem ca ai un pulover pe care l-ai spalat de sute de ori, hai sa spunem de 300 de ori. sa presupunem ca l-ai spalat o data la 3 zile. sa presupunem ca timpul de uscare  este egal cu doua nule. sa presupunem ca l-ai purtat indiferent de anotimp, chiar si pe plaja, la mamaia. acuma sa presupunem ca mai ai bluze, bluzoane si camasi. can you see the bullshit rising?

#33
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005
Nope, I cannot see the bullshit rising. Sa zicem ca sunt sarac si am doar 7 tricouri. Sa zicem ca port un tricou in fiecare zi. Sa zicem ca le-am cumparat acum 2 ani. Can u do the math ?
Sunt sigur ca ai inteles despre ce vorbeam, dar iti place sa polemizezi de dragul polemicii.

Edited by mufa, 21 January 2005 - 10:49.


#34
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004
nah.
kenvelo sucks, de la A la Z. nu ma leg de nike sau adidas sau dracu' mai stie ce marca. da' kenvelo, fara dubiu, SUGE.

ce mi-am luat de la ei...niste tricouri (relativ ok), un hanorac (iarasi relativ ok) si cam atat.

de ce spun ca suge? stiu un singur magazin de-al lor (daca o fi al lor). ala din mall...si sa mor de mai intru vreodata, PUTE IN EL constant. un aer super inchis, de ma ia durerea de cap. pe langa asta, au niste preturi de imi vine sa le dau suturi in cap. mi-am luat de la colin's 2 perechi de blugi (parca) . impreuna, m-au costat mai putin decat o pereche de blugi DE RAHAT de la kenvelo al lor obosit. bleahhh.

#35
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
mufa, io-s sarac si am numai un tricou pe care-l port duminica la biserica, insa noi vorbeam de pulovere spalate de sute de ori, sau poate ca tu ai adunat toate spalarile de la toate tricourile, camasile, sosetele, doar asa ca sa-ti dea cu multe zerouri?

#36
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005
Mossoti: daca esti sarac de ce cumperi de la kenvelo ?  :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate