Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Sisteme 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
geonrg

geonrg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.02.2005
Uite ca le-am incercat si suna binisor nu distorsioneaza si basul se aude chiar bine fata de alta porcarii de firme enuntate mai sus.Este un compromis pt. o solutie ne HI-FI la bani putini.

#38
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Eu as cumpara Logitech X530. Cele mai bune boxe 5.1 in maxim 4 milioane.

#39
TOPCATBV

TOPCATBV

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,265
  • Înscris: 03.01.2005

geonrg, on May 23 2005, 12:20, said:

Uite ca le-am incercat si suna binisor nu distorsioneaza si basul se aude chiar bine fata de alta porcarii de firme enuntate mai sus.Este un compromis pt. o solutie ne HI-FI la bani putini.

<{POST_SNAPBACK}>

Poti sa dai la maxim?

#40
geonrg

geonrg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.02.2005
Sa stii ca poti si te da afara din casa(fara distorsiuni basul suna excelent)incintele sunt pe 8 ohmi nu pe 4 cum am vazut la majoritatea eu zic ca la banii astia merita.Cine dispune de 7.500.000 poate sa faca aceasta investitie au telecomanda mai serioasa cu reglaje si seletarea imputului 5.1 Aux1 sau 2 nu ca la Genius vol +-(ce as putea sa le reprosez ca nu au intrare opticala)in rest cine are bani mai multi cred ca nu sta pe acest forum la discutii si isi cumpara ceva de firma de la 30mil in sus.Cine este interesat poate sa mai ma intrebe eu le-am montat acasa si sunt multumit.

#41
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,626
  • Înscris: 06.03.2005
Perfect deacord cu geonrg, exista oameni satisfacuti de o gama de produse, poate chiar incintati, produse care se potrivesc perfect cu pretentiile fiecaruia.
Este foarte greu sa dai sfaturi exacte,concrete si sa generalizezi fiecare persoana are gusturi si pretentii total diferite.
Poate sint eu ceva mai exclusivist dar personal consider ca minim acceptabil boxe in jur de 500euro facute de firme cu traditie si in categoria asta nu intra firmele japoneze Sony,Panasonic,JVC si altele asemenea indiferent de model sau cost.

#42
Pitz

Pitz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.04.2005

Masterboy, on Mar 12 2005, 05:26, said:

Acum faptul e consumat anyway. Imi pare rau ca nu am vazut thread-ul mai devreme sa fi avut timp sa-ti recomand ceva de calitate. In fine ar merita un big :fyou: cei care ti-au recomandat asa ceva aici si im pare rau ca nu ai mai cautat thread-uri in care s-a mai discutata despre aceste "chinezarii ordinare" numite Genius Deluxe 5.1 :death:
    In fine, nu trebuie sa te simti prost, orice boxa face galagie la urma urmei iar daca claritatea si bass-ul natural nu sint importante pt tine , atunci n-ai de ce sa-ti faci probleme. Totul e sa fii norocos si sa n-ai probleme tehnice cu el. :peacefingers:
   Ref la placa de sunet o sa iesi si ieftin caci oricum deja nu mai prezinta importanta avind in vedere sistemul pe care il ai.

<{POST_SNAPBACK}>



Am o intrebare la tine: am un sistem Jazz 9940B si un DVD E-Boda 555. Problema este ca nu pot asculta CD-uri cu mp3 pe E-boda (se aude intrerupt in boxe), iar CD-urile muzicale nu se aud deloc in sistem, desi pe ecranul televizorului apare ca se ruleaza CD-ul. AM uitat sa mentionez: conectica este pe cablu optic, pentru ca escrocii de la Diverta mi-au furat din pachet si cablurile analogice :cursing: . Ba mint, nu mi-au dat nici un cablu de legat sistemul 5.1 cu DVD-ul, desi in manual scria ca trebuie sa dea o gramada de cabluri (sa le stea pe pietpt! [SIZE=7][COLOR=green]:cursing: ). As vrea sa stiu cum sa rezolv situatia dupa ce am dat o groaza de bani. :death:

#43
coco

coco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.03.2005
Vreau si eu o parere: Bots DS 1505 M (http://www.bots.ro/p...5M-Aluminiu.jpg) sau Jazz J9940B (http://www.jazzspeakers.com/) pentru DVD "stand alone" ???!?!

#44
pongo1972

pongo1972

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.12.2012
sal
Aveti o schema pentru telecomanda sistem 5.1 creative inspire P5800? cum vin firele pe pini

merci fain.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate