Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nokia E72

- - - - -
  • Please log in to reply
4421 replies to this topic

#523
cristian_80

cristian_80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.12.2009
Am urmatoarea problema : mi-am luat un E72 acum vreo saptamana,mi-am configurat clientul de email (gmail),totul a fost ok pana azi cand nu mai pot primii emailuri (de trimis pot trimite).
In alta ordine de idei,nici la mine nu merge garmin desi este cumparat oficial...se blocheaza dupa vreo 5-6 minute.

#524
vulcanescu35

vulcanescu35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.04.2007
Salutare,


Care este cel mai bun compromis pentru moment in privinta GPS_ului la E72?

OVI Maps e slabut rau de tot, ma gandesc la Sygic, cel putin o perioada, pana se rezolva ceva cu Garmin, ce harta recomandati ptr RO (KB?), si ce versiune va merge cel mai bine?

Am reusit pana la urma setarea a 2 conturi POP3 si GMAIL-ul pe el, am facut asta trecand-ul in 3G Primary pentru date, YAHOO nu vrea, ma chinuie cu wizard-ul ala, bag id si passwd si gata, se inchide, restul sunt ok.

Ca si probleme pana acum, mi s-a blocat tasta SPACE, daca scriam vreun mail, sms nu-mi baga space", dupa restart ok, in rest ma bucur de butonarea lui zilnica.


Multumesc,

#525
flopea

flopea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2008

View Postblackcat, on 15th December 2009, 16:07, said:

Apropo de chestia asta, am facut update la aplicatia youtube si merge f f bine, arata si mai misto.
Cit despre unele intrebari puse aici, ce pot sa spun? De ce intrebati aici si nu va intrebati nepotii de 3 ani? Chiar atit de rau a ajuns tinarul roman ca nu mai e in stare sa seteze nici o autoblocare tastatura? Normal ca are asa ceva, mai exista vreun telefon care nu are?
Ma crucesc cind citesc pe aici. Cum au ajuns telefoanele din seria E sa fie cumparate de toti... Tot intreaba unul pe aici cum se aud mp3-urile. Jesus! Pt mp3-uri de ce nu cumparati iphone sau SE? Pt camera foto SE sau Samsung? E72 e altceva. Ma rog, fiecare face ce vrea cu banii lui.
  

Tati sunt perfect de acord. Asta este un business phone.. Il am si eu si sunt foarte multumit

#526
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postvulcanescu35, on 22nd December 2009, 12:12, said:

Salutare,


Care este cel mai bun compromis pentru moment in privinta GPS_ului la E72?

OVI Maps e slabut rau de tot, ma gandesc la Sygic, cel putin o perioada, pana se rezolva ceva cu Garmin, ce harta recomandati ptr RO (KB?), si ce versiune va merge cel mai bine?

Am reusit pana la urma setarea a 2 conturi POP3 si GMAIL-ul pe el, am facut asta trecand-ul in 3G Primary pentru date, YAHOO nu vrea, ma chinuie cu wizard-ul ala, bag id si passwd si gata, se inchide, restul sunt ok.

Ca si probleme pana acum, mi s-a blocat tasta SPACE, daca scriam vreun mail, sms nu-mi baga space", dupa restart ok, in rest ma bucur de butonarea lui zilnica.


Multumesc,
sygic e cel mai bun...tot asta folosesc si eu
cu yahoo la ce te chinui ?! la nokia messaging ? mie-mi merge bine mersi.
sau la clientul intern ? acolo nu merge decat cu yahoo plus, platit...
3g primary sau nu e irelevant...
cu space n-am avut probleme...

#527
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Cum sta Sygic cu harta pt Romania?

#528
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Mi se pare complicat telefonul asta, am incercat ieri sa fac o adr de mail, nu mergea, ma intreba mail/parola si se intorcea inapoi in wizard, am sters ca un destept toate punctele de acces apoi le-am cerut de la vodafone iar, insa sunt salvate ciudat, am reusit sa fac mailul sa mearga dar cand intru pe mail ma intreaba tot timpul cum vreau sa ma conectez, tb sa selectez other servicez/internet pe mobil.

#529
vulcanescu35

vulcanescu35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.04.2007

View Postspare-me, on 22nd December 2009, 20:41, said:

sygic e cel mai bun...tot asta folosesc si eu
cu yahoo la ce te chinui ?! la nokia messaging ? mie-mi merge bine mersi.
sau la clientul intern ? acolo nu merge decat cu yahoo plus, platit...
3g primary sau nu e irelevant...
cu space n-am avut probleme...


Salutare,

Te rog mult, spune-mi ce varianta folosesti, ma omoara de cateva zile........sygic-ul, pe e71 l-am avut si nu m-am chinuit atat de mult, deci folosesc vers "Sygic_McGuider_v7.60.731", am bagat codul de All maps, si degeaba, "no map loaded".

Asta e device id-ul:
02C0BAAFA6

Am tot incercat cu codul pentru ROU, nu-l vrea, pentru All maps il accepta, ceva sugestii?

Multumesc mult,

#530
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
folosesc aceeasi versiune ca si pe e71. ca si tine.
si merge bine mersi.
de aici de pe forum l-am luat dar nu mai stiu unde e topicul...cu search si putina rabdare il gasesti

#531
vidysammy

vidysammy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 13.05.2007
Are cineva instalat Garmin, pe Nokia E72 si sa functioneze corespunzator!?

#532
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
inca nu am vazut pe nimeni cu garmin functionabil.
e ciudat ca toata lumea se plange de setarile de mail ... eu am configurat 2 casute mai repede decat credeam ...

#533
silvia_10k

silvia_10k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.03.2007

View Postnepot, on 20th November 2009, 22:59, said:

Am rezolvat cu plicul ala, clipea pt ca erau mesaje pe sim,le-am sters si a disparut.
Imi place mult cum se simte in mana,dar parca destul de greu, si in convorbire se aude impecabil.

Pana acum pare interesant telefonul dar... (si aici sper sa nu-mi sariti in cap)... nu se compara cu HTC diamond2-ul meu. :)
E72-ul l-am luat cadou pt cineva, e super telefon pt un nokia (eu am mai avut N73) dar nu m-ar convinge sa renunt la htc.

Buna,

Am aceeasi problema cu pliculetul, crezi ca ai putea sa imi explici cum ai sters mesajele de pe sim?

Mrs. anticipat!

#534
silvia_10k

silvia_10k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.03.2007

View PostReynolds, on 27th November 2009, 10:40, said:

multumesc frumos @demential.

Am cedat pana la urma si mi l-am luat ca ma manca rau palma. :D Eu mi-am configurat deproba Gmailul si Yahoo-ul. Contul de gmail merge ok, dar imi sorteaza total aiurea mailurile "by date" in timp ce la yahoo nu i-am dat de cap cu toate ca sunt 99% sigur ca am pus setarile corecte. In fine, o sa-l rezolvam si pe asta pana la urma. Urmeaza sa vad daca merge mailul de firma si cum se comporta.

Tu ti-ai activat optiunea "Power saving mode" din cate am inteles. Ai vazut ceva schimbari majore de cand o folosesti?

Buna,

Am aceeasi problema cu configurarea email-ului pt contul de Yahoo....:(.....pana la urma i-ai dat de cap? crezi ca ma poti ajuta?


Mrs. anticipat!

#535
silvia_10k

silvia_10k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.03.2007

View Postsilvia_10k, on 24th December 2009, 23:57, said:

Buna,

Am aceeasi problema cu pliculetul, crezi ca ai putea sa imi explici cum ai sters mesajele de pe sim?

Mrs. anticipat!

...Pana la urma am rezolvat problema..:D

#536
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
felicitari ! sincere felicitari ! de unde pot lua si eu sygic sa mearga ? ma poate ajuta cineva ? (si apropo ... Sarbatori fericite !)

#537
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
am descoperit cum functioneaza "tap-for-time"... (in caz ca nu ati aflat pana acum)... cu tastatura blocata, se tine apasat pad-ul timp de cca. 1-2 secunde si se afiseaza ora, precum si profilul care este activ si data.
sygic mi l-a pus un tip pe care l-am gasit pe net si se ocupa cu asa ceva; mi-a pus si garmin, dar nu functioneaza. o sa testez maine o noua versiune de garmin si revin cu impresii.

Craciun Fericit tuturor!

#538
silvia_10k

silvia_10k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.03.2007

View Postdemential, on 25th December 2009, 16:59, said:

felicitari ! sincere felicitari ! de unde pot lua si eu sygic sa mearga ? ma poate ajuta cineva ? (si apropo ... Sarbatori fericite !)

Buna,


Mrs.frumos si iti urez deasemenea Craciun Fericit! :) ... Din pacate eu am telefonul doar de cateva zile si nu te pot ajuta :| , inca nu mi am configurat nici email-ul :(( ....nu "vrea"..


O seara placuta!

#539
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 22.08.2006
Pentru yahoo trebuie configurat Nokia Messaging. Pe E72 am inteles ca vine preinstalat, daca nu, se poate descarca de aici http://email.nokia.c...unt/home.action Trebuie creat un cont, dureaza doar cateva minute iar rezultatul e 100% garantat. :)

Succes!

#540
sci456

sci456

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.03.2007
Salut baieti!

Am mare nevoie de ajutorul vostru si v-as ramane recunoscator daca mi-ati putea raspunde - mi-as dori foarte mult parerile celor care au acest telefon si il folosesc de ceva timp.

Am un nokia E51 si imi doresc foarte mult sa cumpar e72ul. Am vrut initial sa schimb E51 cu E71, apoi cu E52 si acum m-am decis la E72.

Sunt gata sa-l iau, dar inainte de a face pasul asta ma intereseaza ce parere aveti de speakerul telefonului E72.

Am avut Nokia E50, apoi Nokia E51 pe care il folosesc si in prezent.

Mi se parea ca tonurile de apel se auzeau destul de incet pe E50 si pe E51 cam la fel - dar acum m-am obisnuit cu E51 si nu mi se mai pare atat de incet - chiar si cand pun intr-o convorbire pe speaker este cat de cat ok.

Am fost si la Germanos si la Nokia Shop in Carrefour Constanta si am transferat mp3ul pe care il am ca ton de apel (pe E51ul meu) catre  un E72 si pe un E71.

Pe E71 se aude extrem de bine, frumos si tare  - mai tare decat la E51, dar pe E72 mi se pare ca se aude mai incet decat pe E51, nu mi-am dat seama daca mult mai incet pentru ca era si un mediu zgomotos.

Voi ce parere aveti de cum reda suntele de apel difuzorul, dar cum reda vocea interlocutorului intr-o convorbire cand este pus pe speaker? Dar cum se aude de exemplu sunetul dintr-un filmulet de pe youtube prin acel difuzor?

Cum este in comparatie cu ce ati avut in trecut de la Nokia din seria E mai ales?

Daca vi se pare intr-adevar cum mi s-a parut si mie mai incet - este atat de deranjant - sau te poti obisnui cu el?

Va multumesc mult pentru rabdarea pe care ati avut-o citind intrebarea mea cam lunga si va doresc si eu sarbatori fericite si multumesc mult pentru cine poate sa ma ajute in aceasta problema.

PS: Pe gsmarena.com in review la speaker test vad ca are cel mai mic nivel RingingPhone 66.3dB din cam toate telefoanele testatea de ei pana acum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate