Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Vine Politia?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006
exista vreun site oficial pe care se poate viziona serialul ? am vazut primul episod , mi s-a parut destul de reusit dar pe al doilea l-am ratat , as vrea sa urmaresc toate episoadele

#20
ColdWave

ColdWave

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.09.2008
salut, m-am interesat si am gasit ceva

gasesti next pe www.vinepolitia.ro
ceva interview-uri cu actorii pe http://vinepolitia.protv.ro

si pe youtube gasesti primele 2 seriale rezumate si un next de la episodul 3

http://www.youtube.c...208B823409340D4

#21
cally

cally

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2008
Divertis-ul fara Gyuri de la Antena 1 duminica   a facut triplu rating ..fata de noua  "capodopera"  a postului manelist  !!
La fel si Animat planet .. vocea babutei Matilda (pe care o face  Gyuri ) a batut serialul in care joaca chiar  "actorul"
  Concluzia ..mai bine ramanea la Divertis !!

#22
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
Dacă pierdeți vreun episod din Vine Poliția, nu vă impacientați, puteți urmări următorul episod din Oamenii lui Paco , pe AXN. Sau invers.

Vine Politia nu este decat o dublare audio-video a acelui serial :w00t: . Absolut toate fazele sunt la fel, decorurile etc. Foarte puțin adaptat României sau mai bine zis bugetului :w00t:
Chiar așa niciun român nu poate scrie un scenariu bun de serial? trebuie să cumpere din străinătate (și nu de oriunde ci din spania, cine știe de unde or fi luat și ei scenariul). Zici că suntem noi ăștia mai mojici care folosim teme modificate de CMS-uri, forumuri etc. dar noi nu suntem MediaPro...

Edited by shumilica, 16 October 2008 - 04:04.


#23
ColdWave

ColdWave

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.09.2008

 shumilica, on Oct 16 2008, 05:03, said:

Dacă pierdeți vreun episod din Vine Poliția, nu vă impacientați, puteți urmări următorul episod din Oamenii lui Paco , pe AXN. Sau invers.

Vine Politia nu este decat o dublare audio-video a acelui serial :w00t: . Absolut toate fazele sunt la fel, decorurile etc. Foarte puțin adaptat României sau mai bine zis bugetului :w00t:
Chiar așa niciun român nu poate scrie un scenariu bun de serial? trebuie să cumpere din străinătate (și nu de oriunde ci din spania, cine știe de unde or fi luat și ei scenariul). Zici că suntem noi ăștia mai mojici care folosim teme modificate de CMS-uri, forumuri etc. dar noi nu suntem MediaPro...


Nu sunt in totalitate de acord cu tine. Si strainii cumpara de la romani o gramada de idei / scenarii etc. De ce crez ca pleaca multi romani in afara sau lucreaza pentru productii straine? Pentru ca sunt buni... nu o sa ne ridicam niciodata la ce fac altii dar asta e Romania, si nu putem schimba asta... cel putin nu pentru moment. Sunt altfel gandite lucrurile in afara, am fost si stiu. Cum se lucreaza si pe ce principii merg. Daca tot vorbesti de plagiere, de ce nu zici la fel si despre hollywood care in ultimii ani a scos numai filme comerciale si tipice. Iti poti da seama ca un film e "a la HollyWood" privind doar cateva cadre ( care bineinteles nu includ siglele hollywood-iene). Pe de alta parte, hai sa vorbim de cati bani se baga in filmele alea si cati se baga in Romania. Vine politia! e oricum mai bun decat ce se difuzeaza pe alte posturi, in materie de serial, PRODUCTIE ROMANEASCA.

#24
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006

 shumilica, on Oct 16 2008, 05:03, said:

Dacă pierdeți vreun episod din Vine Poliția, nu vă impacientați, puteți urmări următorul episod din Oamenii lui Paco , pe AXN. Sau invers.

Vine Politia nu este decat o dublare audio-video a acelui serial :w00t: . Absolut toate fazele sunt la fel, decorurile etc. Foarte puțin adaptat României sau mai bine zis bugetului :w00t:
Chiar așa niciun român nu poate scrie un scenariu bun de serial? trebuie să cumpere din străinătate (și nu de oriunde ci din spania, cine știe de unde or fi luat și ei scenariul). Zici că suntem noi ăștia mai mojici care folosim teme modificate de CMS-uri, forumuri etc. dar noi nu suntem MediaPro...
Am vazut si eu cateva faze din Oamenii lui Paco. Credeam ca Vine Politia e idee originala la cat de prost e

#25
robinho727

robinho727

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 01.10.2008
mie imi place...chiar daca e "copiat"


Oricum..parca is ei prea buni de ies ei din fiecare situatie din aia nasoala


whatever....rating sa fie :P

#26
fws

fws

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 25.10.2008
e varianta romaneasca a ''Los hombres de Paco'', serial spaniol, difuzat si de axn(''Oamenii lui Paco''). evident, varianta originala e de ''n'' ori mai buna.
ma rog, s-au mai spus toate astea.
serialul asta ma face sa adorm. adica, am urmarit primul episod si  <_<

#27
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
si ce daca vine politia?  :lol:

#28
alex_899

alex_899

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 17.01.2008
Cine stie cum se numeste melodia de la genericul serialului? :D

#29
ReDIYack

ReDIYack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.09.2008
mie mi se pare un serial foarte reusit , cu toate ca as fi preferat o continuare la Baieti Buni ...
Si pentru cel ce a zis ca melodia aia "Vine Politia" e manea ... se insala ... e melodie hip hop ... cantata de Verdikt... asa ca mai bine o ascultati odata inainte sa afirmati ca e manea :))))

#30
alex_899

alex_899

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 17.01.2008

 ReDIYack, on Nov 4 2008, 11:39, said:

mie mi se pare un serial foarte reusit , cu toate ca as fi preferat o continuare la Baieti Buni ...
Si pentru cel ce a zis ca melodia aia "Vine Politia" e manea ... se insala ... e melodie hip hop ... cantata de Verdikt... asa ca mai bine o ascultati odata inainte sa afirmati ca e manea :))))

eu nu ma refer la melodia aia a trupei verdikt care canta 5 sec la inceput.
ma refer la aia care incepe dupa cea cu "vine politia", ceva cu "no more gangsters in this world"

#31
rock_on

rock_on

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.02.2008
cel mai praf serial existent vreodata...glumele sunt de prost gust :)

#32
director_x

director_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 05.01.2006
Cum s-o fi prostit Gyuri Pascu sa joace in porcaria asta... Oamenii lui Paco e mult mai bine realizat/jucat.
Vine Politia e o copie de toata rusinea. PRO TV = manele TV.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate