Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Lamuriri...de a ajunge la Aeroportul Otopeni

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Pajer0

Pajer0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.07.2007
Hello.

Treaba sta cam in felul urmator: trebuie sa plec din Iasi si sa ajung la Aeroportul Otopeni in jurul orei 23. Apoi trebuie sa ma intorc inapoi la gara pentru a veni inapoi spre casa. M-am gandit putin, din punctul de vedere al trenurilor no problem, insa Otopeni din cate am aflat de pe Wikipedia nu este in Bucuresti, ci in judetul Ilfov, oras Otopeni. Asadar, am nevoie de putin ajutor din partea celor care locuiesc "prin zona". M-am gandit ca e foarte posibil sa fie o problema cu autobuzele, este vreunul din intamplare care mai circula pe la orele alea? Deci am nevoie sa ma intorc in Bucuresti, eventual este o alta gara in apropiere de Otopeni? Sunt confuz, nu stiu prea multe detalii asa ca va rog pe voi sa veniti cu sugestii. Thanx, si sper ca am postat unde trebuie.

Later edit: Ahh, daca mai conteaza si data asta e pe 23 septembrie.

Edited by Pajer0, 19 September 2008 - 08:37.


#2
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
cu trenul e mai greu. trebuie sa iei taxi din gara de n sau mergi pana la romana sa iei autobuzul 173( cred). mai simplu e sa iei autobuz iasi otopeni, vazi ca ai o firma in iasi care face traseul asta, la intoarcere ai la 4 si la 8 dimineata. la dus nu stiu. ultima oara am mers cu ei in iulie. vezi ca trebuie programare.

#3
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

View Postcsi1, on Sep 19 2008, 10:07, said:

173( cred)
783. dar dupa 11 seara nu stiu daca mai circula.

#4
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

View PostVineri, on Sep 19 2008, 10:33, said:

783. dar dupa 11 seara nu stiu daca mai circula.

Eu imi amintesc ca am vazut autobuz in aeroport (nu stiu linia) la un zbor de noapte.
In mod normal ar trebui sa existe transport public si noaptea.

In schimb aici (http://www.otp-airpo...rticle?artID=53)
spune ca ultimul 783 e la ora 23:00

#5
Pajer0

Pajer0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.07.2007

View Postcsi1, on Sep 19 2008, 10:07, said:

cu trenul e mai greu. trebuie sa iei taxi din gara de n sau mergi pana la romana sa iei autobuzul 173( cred). mai simplu e sa iei autobuz iasi otopeni, vazi ca ai o firma in iasi care face traseul asta, la intoarcere ai la 4 si la 8 dimineata. la dus nu stiu. ultima oara am mers cu ei in iulie. vezi ca trebuie programare.

Am sa ma interesez de firma asta, intr-adevar nu pot merge pe principiul ca voi gasi autobuz si la intoarcere pentru Gara de Nord, asa ca probabil ma voi duce cu trenul, iau autobuz pana in Otopeni si ma intorc cu autocarul spre Iasi. Sau ma duc si vin tot cu autocar Iasi-Otopeni si retur ca sa nu ma mai complic. Multumesc tuturor celor care au postat, ati fost de mare ajutor. Inca sunt deschis la eventuale sugestii, poate are cineva o varianta mai buna. Oricum, multumesc tuturor pentru ajutorul acordat pana acum :).

#6
geocosma

geocosma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 17.05.2007
Sper sa nu fie prea tarziu...
Programul lui 783 (singurul autobuz care merge la Otopeni, plecand din Piata Unirii, trecand prin Piata Victoriei) se termina intradevar la ora 23 (la ora 23 pleaca ultimul autobuz din Piata Unirii). Plecarile din Unirii, anterioare ultimului autobuz, erau prin iunie 2007: 20.04; 20,20; 20,35; 20,50; 21,05; 21,20; 21,35; 21,50; 22,10; 22,35; 23,00. In sens invers, nu stiu.
De la gara de nord se poate lua metroul pentru o statie, pana in Piata Victoriei. 783 este linie expres, trebuie luata cartela de genul celor de la metrou, era anul trecut 2,5 lei calatoria (se vinde cu minimum 2 calatorii). Daca sunt inchise casele de bilete RATB, este posibil sa gasesti la sofer cartele pentru deplasare.
Pentru autocar Iasi-Otopeni si retur intereseaza-te, ca nu cred ca autocarul trece prin aeroport. Poate daca vorbesti la firma si stii exact la ce ora te poti intoarce spre Iasi, poate stabiliti un loc de intalnire, convenabil pentru ambele parti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate