Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Campanie anti-accidente (SUPER)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Va recomand sa va uitati pana la sfarsit, chiar daca doare.
Car Crash Campaign  -  Metallica - Nothing Else matters
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1JB--lSyR2U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Alt clip pe aceeasi tema, Thanx @mircea21
Speeding, no one thinks big of you  -  Evanescence - My Immortal
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T2nzTgq6bgk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Și încă unul, Thanx @HLG
Embrace Life - Always wear your seat belt
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h-8PBx7isoM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Thanx @HLG
Richard didn't want to die
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qsp-nrf_8KQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Thanx @jumborom
Heaven Can Wait - Belt up!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bZ2EKswyTao?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Thanx @taws
Bețivul, volanul și bocitoarele
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aLtClZEcF-I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Thanx @alex-softpedia
TAC Campaign - 20 year Anniversary
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z2mf8DtWWd8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mircea21, 26 May 2012 - 12:32.
update


#2
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Impresionant filmuletul :o . Si cand ma gandesc ca am fost in aproape fiecare situatie de acolo, spre rusinea mea insclusiv baut la volan... :wallbash: .

Filmul asta a trebui sa fie obligatoriu de vizionat la scoala de soferi, iar la TV sa-l dea pe toate posturile de macar 10 ori pe zi.

#3
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008

View Postmwlambo, on Sep 18 2008, 11:29, said:

Filmul asta a trebui sa fie obligatoriu de vizionat la scoala de soferi, iar la TV sa-l dea pe toate posturile de macar 10 ori pe zi.

Daca ai vedea filmul asta la scoala de soferi cred ca ar avea efectul invers, de frica de a te urca la volan, mai repede decat efectul de a fi responsabil si de a avea grija cum conduci.

#4
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View PostRadu18-, on Sep 18 2008, 21:09, said:

Daca ai vedea filmul asta la scoala de soferi cred ca ar avea efectul invers, de frica de a te urca la volan, mai repede decat efectul de a fi responsabil si de a avea grija cum conduci.
Cu atat mai bine! Mai putini oameni si-ar lua permis auto!

#5
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007
Acuma sper ca nu sariti pe mine, dar trecind de toate, soferitul implica riscuri mari. Fara sa fii beat sau neatent, sau chiar fara sa incalci o regula de circulatie poti ajunge sa omori un om. Daca esti constient de asta din start, ai grija, dar totusi ajungi in situatia asta, nu e cazul sa iti faci probleme excesive. Sa ne gindim ca sint si circa de pietoni care se arunca,,, ca orbetii in fata masinilor si fac pe strada orice, numai atenti la trafic nu sint. Fiecare luat in parte, este o viata, un suflet, dar intr-un corp fara cap. Daca e sa ne facem probleme prea mari nu ne mai urcam la volan... Eu as alinia asemenea campanii cu orice alt gen de manipulare, deci o resping. Sint suficient de responsabil cind ma urc la volon, incit sa nu fie cazul sa imi toarne cineva o galeata de singe pe parbriz numai ca sa ma sensibilizeze.

#6
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005
Da, iti da de gandit si... ceva ghimpi in talpa.
Cred ca sunt bune campaniile de acest gen, dar sa nu uitam ca un alt factor important la noi sunt drumurile.. gen Copsa Mica - Teius, Sebes - Sibiu, Brasov - Sibiu s.a.m.d. Cine merge pe acolo stie probabil la ce ma refer.

#7
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View PostRigips, on Sep 19 2008, 08:52, said:

Da, iti da de gandit si... ceva ghimpi in talpa.
Cred ca sunt bune campaniile de acest gen, dar sa nu uitam ca un alt factor important la noi sunt drumurile.. gen Copsa Mica - Teius, Sebes - Sibiu, Brasov - Sibiu s.a.m.d. Cine merge pe acolo stie probabil la ce ma refer.
Drumuri extrem de nasoale sunt in toata tara si daca ai ghinionul sa ca masina sa aibe niste suspensii un pic mai tari (nu chiar sport) ai incurcat-o... clantane dintii-n gura de nu te vezi. Ce sa-i faci? Romania.... Dar asta nu ne scuza atunci cand mergem mult prea tare sau baut la volan sau neatent.

#8
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005

View Postmwlambo, on Sep 19 2008, 11:51, said:

..Dar asta nu ne scuza atunci cand mergem mult prea tare sau baut la volan sau neatent.
Iti dau perfecta dreptate, insa cred ca fiecare din noi facem aceste greseli.
Alta chestie de mentionat e ca totusi accidentele sunt facute preponderent de teribilisti, pustani carora le-au cumparat parintii bolizi ca sa impresioneze fetele.. ca deh, daca dragoste nu e.. tre sa fie cai putere! Si eu merg in general tare, insa nu fac niciodata depasiri la limita sau fara vizibilitate si in general merg tare doar pe drumurile pe care le cunosc ca-n palma.
Cu bautul la volan si cu neatentia, sunt in totalitate de acord.

#9
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Chiar daca avem masini puternice , cu 5 stele la teste etc. la o anumita viteza si noi (Doamne Fereste) puteam ajunge asa ... Chiar daca mergem nooi regulamentar , si vine unu de pe contra-sens si intra direct in tine tot asa va fi ...  De asta ar fi bine sa fie mai mediatizat acest filmulet . Nu sa dea la tv toate idiopteniile de reclame la care nici P*** mea nu se uita ...

#10
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
O reclama foarte buna si reusita, din punctul meu de vedere.

Embrace life, always wear your seat belt.

#11
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View PostHLG, on 9th February 2010, 09:11, said:

O reclama foarte buna si reusita, din punctul meu de vedere.
Așa este, foarte bună ideea.

#12
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
O alta campanie reusita, din partea englezilor.

Richard didn't want to die.

#13
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Centura de siguranta, salveaza vieti!
[ https://player.vimeo.com/video/11150088 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ravy, 05 May 2010 - 12:07.


#14
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Geniala.

#15
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Superba metafora !

#16
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Mai e una impresionanta:

Heaven Can Wait

#17
makanake_17

makanake_17

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 12.11.2008
astea ar trebui date pe toate posturile de tv in loc de reclamele idioate.

#18
Andrei210

Andrei210

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 01.11.2009
trist ! :confuzzled:  Dar Adevarat !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate