Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

intrebare de incepator in ale cainilor

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
laurentiu_dumitru

laurentiu_dumitru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.09.2008
salut tuturor.
acesta este primul meu post, yay!!!

incepand de astazi sunt fericitul prieten :D al unui foarte frumos golden retriever. are 2 luni si o zi, si e primit cadou, nu conteaza de unde.

astazi a beneficiat de primul ei (da, este o EA, pe nume Dora - fii-mea de 3 ani jumate e de vina) vaccin.

intrebarea mea este urmatoarea: cand o putem scoate afara? mentionez ca stau la curte (mare :D), unde nu intra in contact cu alti caini. este ok pentru ea?
multumesc frumos anticipat pentru sfaturi

#2
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
eu am un labrador....l-am scos pe la 3 luni...din cate stiu eu, dupa primul vaccin poate....insa ai f mare grija cu el sa nu raceasca, ca-s destul de sensibili....in rest...cred ca face caca non-stop....si cand o sa inceapa sa roada...aia e adevarata distractie  :lol:

#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,916
  • Înscris: 03.12.2005
Daca ai curatenie si numai lucruri de-astea benigne prin curte, gen gazon, alei si cam atat, o poti scoate incet-incet si acum. Are un pic de imunitate transmisa prin laptele mamei. Recomandarea clasica e sa astepti pana dupa deparazitare, dar asta la modul general.

Pentru ros da-i sa molfaie o carpa congelata, ii va calma gingiile, iar pe fire si alte chestii care trebuie sa scape neroase da cu un aftershave cat mai mentolat. Daca n-ai treaba, poti lua si sprayul ala pt descurajat animalele sa roada de la petshopuri, dar aftershave-ul mentolat e sfant pt caini si pisici.

Sa n-o lasi oricum sa se ude sau sa bea apa/manance tampenii de pe jos.

#4
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Daca am o curte nu prea mare, pot sa-mi iau un ciobanesc de Berna pe care n-am sa am prea mult timp sa-l plimb? :mellow:

#5
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
de putut poti sa-ti iei si 10 ideea e ca nu stiu cat de chinuit va fi cainele ala...

#6
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,916
  • Înscris: 03.12.2005
Daca ar fi doi si-ar tine reciproc companie. Ideal ar fi sa fie si sterilizati amandoi daca nu vrei sa fii "bunica", altfel el va turba daca o tii pe ea izolata cat e in calduri.

#7
soultaker74

soultaker74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.03.2008
ideal ar fi sa o scoti afara dupa ultimul vaccin(undeva dupa 3-3.1/2 luni) pentru ca atunci capata imunitate completa impotriva bolilor,dar daca o scoti pana atunci ai grija sa nu ia contact cu alte animale

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate