Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Bataie de joc prin Christian Tour

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#37
missixty

missixty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2008
6 zile in Grecia……….. Olimpic Beach……Hotel Pantheon…..calamari……salata greceasca……..budinca cu vanilie si scortisoara, asta numesc eu o vacanta ok prin Christian Tour.

#38
alexandratoma

alexandratoma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2008
Dispuneam de un buget foarte mic si nu-mi puteam permite sa merg la mare la NOI! Nu mi-a venit sa cred ca numai cu 100 Eur puteam sa merg in Grecia, in insula Thassos cu autocarul. Am gasit oferta pe site-ul agentiei Christan Tour. I-am intrebat cate ore se fac pana in Thassos. 22 ore?????  Cam mult mi-am zis, dar oare distanta Cluj – Mamaia, in cate ore as fi parcurs-o avand in vedere drumurile noastre “europeeeene” ?
In orice caz m-am felicitat pentru alegerea mea. Calatoria cu autocarul pot spune ca afost chiar agreabila. Opriri dese atat cat sa multumeasca pe toata lumea, aer conditionat ghid relativ placut si amabil (sunt oameni si oameni).
Pot spune ca am avut o singura nemultumire si anume micul dejun lipsit de variatie. Cu inca 100 Eur am acoperit restul meselor din timpul zilei. Am mancat foarte bine la tavernele din Potos, in special la Irene. Draguti greci astia si se descurca destul de bine si cu limba romana.

#39
foxfox

foxfox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2008
Un shoping la Citty Mall s-a incheiat cu alegerea unei destinatii de vacanta prin Christian Tour. Desi nu imi propusesem inca sa imi aleg locul unde imi voi petrece concediul de vara, nu am putut rezista tentatiei de a intra in standul agentiei de turism atrasa fiind de afisele lor.  O domnisoara draguta m-a intrebat amabil daca poate sa-mi prezinte cateva oferte.
In limita unui buget de maxim 500 Eur, domnisoara draguta mi-a propus mai multe variante. Recunosc ca mi-a fost greu sa ma decid….toate erau foarte tentante asa ca am mers pe mana ei.  ZAKYNTHOS  sa fie si nu am regretat. Totul a fost de vis. Insula…cazarea….mancarea greceasca. Va recomand sa nu ratati aceasta insula. Este putin cam departe, dar cu avionul distantele devin mai mici.
Eu sigur voi apela tot la Christian Tour pentru urmatorul concediu. Poate la iarna.

#40
roclauss

roclauss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2008
Am fost acum doi ani la ski la Zell am See in Austria prin Christian Tour si n-am avut probleme. A fost super OK. Pensiunea pe care mi-au recomandat-o a fost pe gustul meu. Anul acesta repet experienta. A

#41
monique_all

monique_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.09.2007
Heii!
Ce faci? Faci reclama firmei asteia de rahat
Chiar crezi ca nu isi da nimeni seama ca iti faci un user si mai postezi ceva

#42
mau_

mau_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2008
Pastele l-am petrecut in Grecia cu prietena mea. Ne-am simtit forte bine. Am ales un sejur cu autocarul, ca era mai ieftin, de la Christian Tour.  Ne-am simtit foarte bine si nici nu am cheltuit foarte multi bani. In tara nu am fi reusit sa gasim o astfel de oferta, din pacate. Ne gandim sa petrecem Craciunul la Praga. Au oferta buna si am auzit ca Praga este unul din cele mai frumoase orase din Europa, mai ales de sarbatorile de iarna. Cu alte agentii n-am fost asa ca nu am termen de comparatie, dar eu tot cu ei voi merge

#43
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006
imi place ca are imaginatie bogata :D

 monique_all, on Oct 27 2008, 14:09, said:

Heii!
Ce faci? Faci reclama firmei asteia de rahat
Chiar crezi ca nu isi da nimeni seama ca iti faci un user si mai postezi ceva

ce sa-i faci, sufera de personalitate multipla

#44
danniella

danniella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.10.2008
Mai am auzit de Christian Tour. Uni zic ca ar fi destul de buni si cina n-ar fi tzepari. Oricum dupa sediu par destul de profi. Acum nu stiu ce sa zic inca n-am fost cu ei

#45
monique_all

monique_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.09.2007

 danniella, on Oct 27 2008, 14:30, said:

Mai am auzit de Christian Tour. Uni zic ca ar fi destul de buni si cina n-ar fi tzepari. Oricum dupa sediu par destul de profi. Acum nu stiu ce sa zic inca n-am fost cu ei
La care sediu te referi?
Incearca si altceva....nici asta nu merge
Decat sa te ascunzi dupa deget mai bine spune pe sleau ce ai de zis....

Edited by monique_all, 27 October 2008 - 14:39.


#46
wondermoshu

wondermoshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 24.03.2008
Prezinta frate toata oferta, sa aiba lumea de unde alege!
Halatu,.... cat e halatu /? :death:

#47
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005

 danniella, on Oct 27 2008, 14:30, said:

Mai am auzit de Christian Tour. Uni zic ca ar fi destul de buni si cina n-ar fi tzepari. Oricum dupa sediu par destul de profi. Acum nu stiu ce sa zic inca n-am fost cu ei

Personal cred ca tine ABSOLUT de norocul si de sansa fiecaruia. Tur operatorul ofera zeci de sejururi/circuite/week-end/shopping/etc, are si flota proprie de autocare. Fiecare difera enorm de la: destinatie, specific, mijloc de transport, ghizii, soferi, agentie partenera de acolo, etc. Situatii neprevazute apar oriunde pe traseu sau la destinatie, si aici nu mai conteaza deloc cum arata sediul din tara. Cat sunt sau nu, de profesionisti, va judeca fiecare dupa tipul de tratament de care a beneficiat. Eu i-am folosit o data, prima data, in toamna asta si a fost OK. Dupa mine: nota 8.50 pe o scara de la 1 la 10 !

#48
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 14.03.2006
Subscriu, e prima data cand am apelat la ei, in iunie, pt un sejur in Croatia. Transport, cazare, masa foarte bune. Minus pt ghidul care a stat acolo, avea o lehamite sa vorbeasca, necomunicativ, nu asa tb sa fie un ghid. In plus, optionalele cam scumpe si, evident, fara chitanta. Oricum, ne-am descurcat mai mult singuri si a fost un concediu foarte reusit, fata de altele cu alte agentii mari tur-operatoare. Probabil voi mai apela la ei.
P.S. Este adevarat ca nu mai plec nicaieri fara o documentare serioasa despre locuri, hotel, imprejurimi etc. iar de la ghizi astept doar sa vorbeasca frumos si sa fie cat de cat buni organizatori.

Edited by kerkyra, 29 October 2008 - 10:39.


#49
adolina

adolina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.11.2008

 punkt, on Oct 1 2008, 10:42, said:

man, era la misto. Oh god :death:


esti sigur?! Atena nu era o curva?! :lol:


Alooo, domnu'!!!! Lasa oamenii sa-si impartaseasca impresiile( pro sau contra) in legatura cu CT si alte agentii de turism. Nu inteleg care este pb ta atata vreme cat declari ca acest lucru nu te afecteaza direct- sau poate te cam afecteaza daca sa zicem faci parte din personalul agentiei 'incriminate'. Ideea forumului e sa ne informam, acum ce filtrteaza fiecare e treaba personala.

#50
aditzul

aditzul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.09.2006
de ce la marele tur operator christian nu se poate plati cu cardul? se zgarceste la comisionul bancii?
adica si la reteaua de cartier de internet platesc cu cardul, la astia nu se poate!

#51
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007

 aditzul, on Nov 17 2008, 13:45, said:

de ce la marele tur operator christian nu se poate plati cu cardul? se zgarceste la comisionul bancii?
adica si la reteaua de cartier de internet platesc cu cardul, la astia nu se poate!
Pai,numai la ei?Incearca la "electrica",si altii,care au pos si-l dau stricat ca sa nu plateasca comisioane ! Despre christian tour,am fost cu ei in septembrie,in grecia,si am primit ceea ce mi s-a promis.....nu am ce reprosa.Intradevar,transportul cu autocarul,obositor si cam dezorganizat,dar presupun, ca unii pretind prea mult raportat la ce au platit.

#52
aditzul

aditzul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.09.2006
pai nici macar nu au pos-uri.
drept pentru care in vara am ales alta agentie care-mi oferea posibilitatea sa platesc cu cardul

#53
mihapavel

mihapavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 13.07.2007

 vladut_v, on Oct 28 2008, 18:47, said:

Personal cred ca tine ABSOLUT de norocul si de sansa fiecaruia. Tur operatorul ofera zeci de sejururi/circuite/week-end/shopping/etc, are si flota proprie de autocare. Fiecare difera enorm de la: destinatie, specific, mijloc de transport, ghizii, soferi, agentie partenera de acolo, etc. Situatii neprevazute apar oriunde pe traseu sau la destinatie, si aici nu mai conteaza deloc cum arata sediul din tara. Cat sunt sau nu, de profesionisti, va judeca fiecare dupa tipul de tratament de care a beneficiat. Eu i-am folosit o data, prima data, in toamna asta si a fost OK. Dupa mine: nota 8.50 pe o scara de la 1 la 10 !

Sunt de acord de chestia cu norocul si sansa. Dar mai daug si putina informare din alte surse inainte de a alege(cel putin destinatia, hotelul). Eu am fost de 2 ori cu ei si a fost ok. Ce au prezentat asta au si oferit.

#54
Victoria60

Victoria60

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.05.2009
Stimata doamna sau domnisoara,

Cand cumparati un pachet de servicii trebuie sa studiati foarte bine ce ofera acel pachet. Dumneavoastra nu ati cumparat un circuit, la care primiti servicii de ghid cu explicarea traseului. Ari cumparat un sejur la un hotel de .... stele, transport cu autocar, punct.
De asemenea, banuiesc ca ati primit si un contract cu turistul la cumpararea produsului turistic in care se specifia: in cazul in care(din motive independente de vointa agentiei) se "intampla" ceva in sensul ca hotelul intra in renovare, face rezervari peste capacitatea maxima de cazare, agentia asigurandu-va asistenta turistica va va oferi un hotel la acelasi nivel sau un nivel superior, ceea ce s-a intamplat.
In sfarsit, inainte de a merge intro tara straina regulamentul spune sau hai sa lasam regulamentu, daca esti un om constient, studiezi traseul, vezi ce obiective turistice sunt, obiceiurile popoarelor, reguli de conduita, mancare specifica, etc.
Si eu am mers prin Cristian tour si am fost foarte multumita. Au autocare foarte bune, am cerut informatii suplimentare despre hotel si mi le-au furnizat, intr-un cuvant ce am platit aia mi s-a oferit.
In Grecia nu trebuie sa cumperi sejururi ieftine la hoteluri sub 4* pentru ca nu vei fi niciodata multumit,,,,

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate