Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Radio ZU.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3856 replies to this topic

#55
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Cum se explica faptul ca pe o frecventa se aude mai bine, iar pe alta mai prost?

#56
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postduculeana, on Sep 29 2008, 13:32, said:

Ai rabdare, cand vroiai sa le regleze? Tu vrei sa fie totul brici? O sa regleze ei, n-aveau cand din prima zi, de-abia s-a format echipa! Crezi ca totul se face intr-o singura zi? :rolleyes:
Pai toata duminica au reglat si dintr-un sunet mai bun cum era pe News a ramas o harcaiala fara inalte si supramodulata; pana la urma faceau mai bine sa nu schimbe nimic. Daca era o echipa tehnica de bun simt reusea sa scoata un sunet decent, nu e vorba aici de pretentii mari cat de a respecta ascultatorii si de a lansa un post de radio profesional si nu unul facut pe genunchi. KissFM nu a facut greseala asta si a intrat cu sunet bun de la Contact, 89 nu are nici o scuza e vorba de rebranduire si nu de cumpararea altui post.
La fel si la Pitesti am inteles ca 88.3 se aude mai rau ca inainte, iar pe 92.5 Doamne ajuta ca n-au umblat si se aude bine ca Romanticul inainte  :D

Edited by rvic77, 30 September 2008 - 08:22.


#57
puma-007

puma-007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 15.09.2008

View Postrvic77, on Sep 30 2008, 09:21, said:

Pai toata duminica au reglat si dintr-un sunet mai bun cum era pe News a ramas o harcaiala fara inalte si supramodulata; pana la urma faceau mai bine sa nu schimbe nimic. Daca era o echipa tehnica de bun simt reusea sa scoata un sunet decent, nu e vorba aici de pretentii mari cat de a respecta ascultatorii si de a lansa un post de radio profesional si nu unul facut pe genunchi. KissFM nu a facut greseala asta si a intrat cu sunet bun de la Contact, 89 nu are nici o scuza e vorba de rebranduire si nu de cumpararea altui post.
La fel si la Pitesti am inteles ca 88.3 se aude mai rau ca inainte, iar pe 92.5 Doamne ajuta ca n-au umblat si se aude bine ca Romanticul inainte  :D

Pe 88.3 se aude ca toate alea ..... ba cu pauze de cate 1-2 sec , ba cu harcaieli .... d RDS ce sa mai zicem .... sta blocat pe ROMANTIC

#58
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Asa se aude si pe net cu intermitente.
RDS-ul mai dureaza vreo cateva zile pana il schimba.

#59
ludacris08

ludacris08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 02.01.2008
salut.. voua vi se intrerupe live stream-ul? daca da cat credeti ca o sa mai faca asa?:\

#60
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Aceeasi situatie si la mine.
Prea mult nu cred ca va dura.

#61
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
La mine merge super pe 128 kbps mp3  B) ,pe 32 kbps aac nu-mi place cum se aude.Postul este super :coolspeak:

#62
ludacris08

ludacris08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 02.01.2008

View Postcosmin_17, on Sep 30 2008, 15:25, said:

La mine merge super pe 128 kbps mp3  B) ,pe 32 kbps aac nu-mi place cum se aude.Postul este super :coolspeak:
cum asculti pe 128kbps? da-mi si mie listen.pls ala te rog

#63
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Pe site-ul lor se gasesc ambele stream-uri 32 kbps AAC si 128 kbps mp3 - prima varianta e recomandata, intr-adevar nu are intreruperi frecvente deocamdata spun ei "Inca lucram la streaming insa deja ne puteti asculta online intr-o versiune beta".

#64
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
ma uit la voi cum cometati la nesfarist de aces post , vorbiti atat , inutilitate, dar mai ganditi ca sunt si altele pe langa astea ! din radio

Edited by Zvartoshu, 30 September 2008 - 22:52.


#65
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008
Trustul Intact, Dan Voiculescu, Partidul Conservator, Antene, Radio Zu?

Nu multumesc.

Edited by ionutz78, 30 September 2008 - 22:54.


#66
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007
Slabut foarte slabut, multa reclama si tam tam pentru mai nimic. Vorba aia, la pomul laudat sa nu te duci cu sacul -_-

Edited by razyell_3x, 30 September 2008 - 22:59.


#67
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
e o vorba , omu lauda cat traieste ceea ce nu are si nu reuseste. noi sa fim sanatoshi :coolspeak:

Edited by Zvartoshu, 30 September 2008 - 23:48.


#68
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Sa vedem, abia e la inceput...

#69
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View PostZvartoshu, on Oct 1 2008, 00:47, said:

e o vorba , omu lauda cat traieste ceea ce nu are si nu reuseste. noi sa fim sanatoshi :coolspeak:
corect, azi ridicau in slavi ca e cel mai vizitat, cel mai bun stream, cel mai cel mai :D - lauda si marketingul fac azi produsul, calitatea nu mai conteaza;
dar sa zic si eu un lucru bun, in Bucuresti au reglat bine ceasul de la RDS, sa vedem cat tine asa, ca nu stiu de ce celelalte posturi afiseaza ore de pe alte planete...

#70
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006
Sint revoltat pina in maduva oaselor de chestia asta. Au inlocuit "Romanticul" cu timpenia asta. Aveam si noi la Brasov pe vremuri "Radio Special" muzica super, vorba putina. L-au inlocuit cu "Super FM"- Manele 24/24. M-am bucurat cind a aparut si la noi Radio Romantic dar bucuria a fost de scurta durata. Acum nu mai am ce sa ascult. Magic FM mai da ceva muzica buna dar e destul de multa vorbaraie si reclame interminabile si extrem de dese la propriul post. Mi se pare ca viata noastra devine o copie fidela a filmului "Idiocracy". SA VA F*** PESTII DE MOGULI CA NU VA MAI SATURATI DE BANI !!!!!

Edited by mardarg3, 01 October 2008 - 08:59.


#71
puma-007

puma-007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 15.09.2008

View Postmardarg3, on Oct 1 2008, 09:58, said:

Sint revoltat pina in maduva oaselor de chestia asta. Au inlocuit "Romanticul" cu timpenia asta. Aveam si noi la Brasov pe vremuri "Radio Special" muzica super, vorba putina. L-au inlocuit cu "Super FM"- Manele 24/24. M-am bucurat cind a aparut si la noi Radio Romantic dar bucuria a fost de scurta durata. Acum nu mai am ce sa ascult. Magic FM mai da ceva muzica buna dar e destul de multa vorbaraie si reclame interminabile si extrem de dese la propriul post. Mi se pare ca viata noastra devine o copie fidela a filmului "Idiocracy". SA VA F*** PESTII DE MOGULI CA NU VA MAI SATURATI DE BANI !!!!!

Acu te pomenesti ca zici pana la urma ca 93.8-u din BV e a lu motanu Felix :-j sa fim seriosi

#72
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postmardarg3, on Oct 1 2008, 09:58, said:

Sint revoltat pina in maduva oaselor de chestia asta. Au inlocuit "Romanticul" cu timpenia asta. Aveam si noi la Brasov pe vremuri "Radio Special" muzica super, vorba putina. L-au inlocuit cu "Super FM"- Manele 24/24. M-am bucurat cind a aparut si la noi Radio Romantic dar bucuria a fost de scurta durata. Acum nu mai am ce sa ascult. Magic FM mai da ceva muzica buna dar e destul de multa vorbaraie si reclame interminabile si extrem de dese la propriul post. Mi se pare ca viata noastra devine o copie fidela a filmului "Idiocracy". SA VA F*** PESTII DE MOGULI CA NU VA MAI SATURATI DE BANI !!!!!
Nasoala oferta radio in Bv intradevar, raman Europa, InfoPro si National (cred ca-l schimba si pe asta, prea dau muzica buna :D )

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate