Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce pun il loc de CE40

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
gigimarga214

gigimarga214

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.06.2005
Salut,

Acum 2 luni mi-am pus singur gresie si faianta in casa.
Am chituit in baie cu CE40 ALB. Dar am luat 1 cutie mai intai, ca sa vad cat imi ajunge si apoi sa mai cumpar.
Ghinion. Am luat ultima cutie din magazin. De atunci (in Bucuresti) nu mai gasesc nicaieri. Bricostore, Mihai Bravu, nicaieri.
Peste tot alte nuante, NU alb. Cineva mi-a spus ceva despre importator / probleme, etc.

Atunci, dupa vre-o 3 saptamani, am chituit pe hol si in bucatarie cu CE33 (vroiam peste tot sa pun impermeabil, dar...)
Iar in baie stau si acum cu 2 pereti chituiti (la cada) iar restul si pe jos FARA. Nu vreau sa pun decat impermeabil.

Cum procedez ? Inafara de ceresit, alt chit de gresie/faianta impermeabil ? Vor exista probleme la "imbinarea" dintre cele 2 tipuri de chit ?

#2
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008

View Postgigimarga214, on Sep 15 2008, 16:19, said:

Salut,

Acum 2 luni mi-am pus singur gresie si faianta in casa.
Am chituit in baie cu CE40 ALB. Dar am luat 1 cutie mai intai, ca sa vad cat imi ajunge si apoi sa mai cumpar.
Ghinion. Am luat ultima cutie din magazin. De atunci (in Bucuresti) nu mai gasesc nicaieri. Bricostore, Mihai Bravu, nicaieri.
Peste tot alte nuante, NU alb. Cineva mi-a spus ceva despre importator / probleme, etc.

Atunci, dupa vre-o 3 saptamani, am chituit pe hol si in bucatarie cu CE33 (vroiam peste tot sa pun impermeabil, dar...)
Iar in baie stau si acum cu 2 pereti chituiti (la cada) iar restul si pe jos FARA. Nu vreau sa pun decat impermeabil.

Cum procedez ? Inafara de ceresit, alt chit de gresie/faianta impermeabil ? Vor exista probleme la "imbinarea" dintre cele 2 tipuri de chit ?
Mi se pare ca si MAPEI are un chit ft bun, mai ai varianta sa pui orice chit, iar peste sa dai cu pensulita, in 4 labe, de 2-3 ori cu un lac, de ex clorcauciuc, sau si mai bine poliuretanic; numai ca lacul aplicat va face ca, chitul sa apare mai galbui putin

#3
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007

Quote

Cum procedez ? Inafara de ceresit, alt chit de gresie/faianta impermeabil ? Vor exista probleme la "imbinarea" dintre cele 2 tipuri de chit ?
Tot CE ^_^
Cauta CE43 si continui treaba

#4
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,133
  • Înscris: 05.12.2002
Mie nu mi-a placut chitul de la ceresit deloc, dar e o parere personala.
Nu sunt de meserie, o baie am facut si eu, dar si la mine si la ai mei (o casa intreaga) s-a comportat execrabil - granularitate mare, crapa, etc. Eu am folosit exact proportile specificate, la ai mei nu stiu cum s-a facut. Dar ne intindem.

Murexin-ul mi-a placut mai mult (cum se "intinde"). Exista si aquastatic. Also, tot de la Ceresit exista un lac care sa da 'peste' pentru a deveni chitul impermeabil.

#5
adriantanasa

adriantanasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 16.07.2009
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu "un CE43 culoarea Graphite" ?? In toate magazinele DEDE .. PRAC.. OB.. etc nu gasesc!
Multumesc!

#6
ukko

ukko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.03.2009

View PostAlice, on 15th September 2008, 23:09, said:

Murexin-ul mi-a placut mai mult (cum se "intinde"). Exista si aquastatic. Also, tot de la Ceresit exista un lac care sa da 'peste' pentru a deveni chitul impermeabil.

Nu devine oricum complet impermeabil dupa 5 zile? Cel putin parca asa scrie pe cutie.

Edited by ukko, 30 January 2012 - 13:51.


#7
adriantanasa

adriantanasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 16.07.2009
Repet... ma poate ajuta cineva cu o galeata de chit de rosturi CE43 culoarea GRAPHITE. Eventual sa ma indrume catre un magazin online..etc
Multumesc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate