Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

micro-receiver usb pierdut

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mimunku

mimunku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 12.04.2005
Buna ziua,

Am o mare problema, am pierdut micro-receiver-ul USB de la un mouse Logitech MX Revolution. Va imaginati cum ma simt... la cat costa soarecul respectiv :((
Poate cineva sa-mi spuna ce-i de facut? Am incercat sa caut pe net ca piesa de schimb sau un eventual mouse defect dar fara succes, aparatul avand 3 ani garantie nu se gasesc. Am incarcat si la Logitech pe site sa gasesc ceva date tehnice ca sa caut un alt receiver si degeaba. Stiu doar ca functioneaza in frecventa de 2,4 GHz. Atat...

Please help me!!!!!!! Orice sfat este binevenit :)

Multumesc anticipat!

PS: respectivul mouse este primit cadou de la cineva... ;), daca afla ce-a patit... fie-va mila :(

Edited by mimunku, 15 September 2008 - 10:29.


#2
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Pai nu prea ai ce face.
Fie il vinzi pe asta, mai pui bani si cumperi unu nou. Fie cumperi cel mai ieftin mouse wireless de la Logitech, si-i folosesti receptoru. Dar nu va fi la fel de mic.

Parca LX5 are receptor tip stick, iar in varinata bulk nu costa mai mult de 50-60 ron.

#3
mimunku

mimunku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 12.04.2005
Mulțumesc pentru răspuns dar...

1. cine mi-l mai cumpără așa;
2. nu stiu ce mouse să aleg, aș cumpăra dar nu știu de la ce model se potrivește... N-aș vrea să cumpăr unul care să nu se potrivească, eu nu mă pricep prea tare. Daca scrie în specificații că funcționează in frecvența de 2,4 GHz merge la mine? De la VX Nano crezi că merge?

Ai vre-o sugestie?

Mulțumesc pentru sfat!

Edited by mimunku, 15 September 2008 - 12:31.


#4
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View Postmimunku, on Sep 15 2008, 13:16, said:

1. cine mi-l mai cumpără așa;

Clienti s-ar gasi, doar ca pretu' oferit nu-ti va fi pe plac. Is convins de asta.

View Postmimunku, on Sep 15 2008, 13:16, said:

De la VX Nano crezi că merge?

Din cate stiu eu, e acelasi tip de receiver... si asa cum am spus in postu anterior tind sa cred ca ar merge cu orice stick de generatie mai noua de la Logitech.

Tu vrei neapart receptor din ala Nano?
In cazu asta n-ai sa iesi prea ieftin...

#5
mimunku

mimunku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 12.04.2005
Pai daca tot dau un ban, macar sa fie receiver-ul ala mic. Sper sa ai dreptate si sa mearga, sa pot folosi ambele mouse-uri cu acelasi receptor.
Multumesc pentru sfat!

#6
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View Postmimunku, on Sep 15 2008, 14:30, said:

Sper sa ai dreptate si sa mearga, sa pot folosi ambele mouse-uri cu acelasi receptor.

Merge, au confirmat-o si altii, vezi aici

#7
mimunku

mimunku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 12.04.2005
Mii de multumiri Berti :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate