Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

RotateMe - Pentru N73

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
ionutz_m05

ionutz_m05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.06.2007
RotateMe, pentru N73... Aceasta aplicatie roteste ecranul telefonului, transformandul in modul landscape. Aceasta versiune a aplicatiei poate fi folosita si la nokia n73. Trebuie semnata pe site-ul https://www.symbians...SignedOnline.do . La imei treci imei-ul telefonului (care se poate afla tastand codul *#06#). La e-mail treci e-mailul tau, trebuie pentru a primi linkul de unde downloadezi aplicatia semnata. Selectezi aplicatia din PC-ul tau. Scrii codul si confirmi. Vei primi in curand pe mail un link de unde sa downloadezi aplicatia semnata. Aplicatia a fost testata pe Nokia N73, merge perfect. Pe alte modele de telefoane nu stiu daca functioneaza.

Attached Files


Edited by ionutz_m05, 08 September 2008 - 20:53.


#2
Chevelle

Chevelle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 22.04.2008

 ionutz_m05, on Sep 8 2008, 21:52, said:

RotateMe, pentru N73... Aceasta aplicatie roteste ecranul telefonului, transformandul in modul landscape. Aceasta versiune a aplicatiei poate fi folosita si la nokia n73. Trebuie semnata pe site-ul https://www.symbians...SignedOnline.do . La imei treci imei-ul telefonului (care se poate afla tastand codul *#06#). La e-mail treci e-mailul tau, trebuie pentru a primi linkul de unde downloadezi aplicatia semnata. Selectezi aplicatia din PC-ul tau. Scrii codul si confirmi. Vei primi in curand pe mail un link de unde sa downloadezi aplicatia semnata. Aplicatia a fost testata pe Nokia N73, merge perfect. Pe alte modele de telefoane nu stiu daca functioneaza.

Merge! Eu am instalat-o nesemnata findca am tel hackuit cu HelloCarbide!

#3
ionutz_m05

ionutz_m05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.06.2007

 Chevelle, on Sep 11 2008, 12:29, said:

Merge! Eu am instalat-o nesemnata findca am tel hackuit cu HelloCarbide!
Ma bucur ca ti-a mers... pacat ca nu merg si versiunile noi pt. N73... dar e buna si asta  ;)

#4
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
Versiunile noi nu merg fiindca toate sunt pentru telefoane care au accelerometru.

Nu stiu ce altceva ar mai putea face RotateMe pentru N73 mai mult decat face versiunea 1.50.

#5
ionutz_m05

ionutz_m05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.06.2007

 geojoking, on Sep 11 2008, 23:32, said:

Versiunile noi nu merg fiindca toate sunt pentru telefoane care au accelerometru.

Nu stiu ce altceva ar mai putea face RotateMe pentru N73 mai mult decat face versiunea 1.50.
Ai dreptate. Doar ca versiunile noi au mai multe setari... cum ar fi sa ti se roteasca ecranul cand intri in galerie(bine asta o face n73-ul si fara RotateMe)... sau cand intri in Music Player... desi principalul asta e sa roteasca ecranul :). Eu mai demult am patit o chestie f. nasoala cu N73-ul meu  -_- . Am pus aplicatia Landscape Pro ca nu gaseam RotateMe care sa mearga si pt. N73. Si am instalat-o am fost f uimit ca s-a deschis. A fost ok dau Rotate Screen. Se roteste ies in meniu, intru in music player, intru in galerie. Era f. ok. Pe cand intru in Landscape Pro inapoi sa rotesc ecranul in modul original.  <_< Ghici? Nu se mai roteste. M-am cam panicat... apoi m-am gandit... ca hai ca poate daca sterg aplicatia revine. Nici vorba... apoi m-am gandit ca daca fac update de soft  o sa revina ecranul. Ok am zis hai ca inchid telefonul. L-am inchis si am fost 99% ca tot asa ramane mai ales cand am vazut semnul NOKIA rotit :(. Apoi cand l-am deschis inapoi MINUNE, a revenit la normal. Mi-a cam fost frica sa pun RotateMe asta da am zis ca n-are ce sa se intample. E o aplicatie f utila zic eu. ^_^

#6
Ferarry706

Ferarry706

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2008

 ionutz_m05, on Sep 8 2008, 20:52, said:

RotateMe, pentru N73... Aceasta aplicatie roteste ecranul telefonului, transformandul in modul landscape. Aceasta versiune a aplicatiei poate fi folosita si la nokia n73. Trebuie semnata pe site-ul https://www.symbians...SignedOnline.do . La imei treci imei-ul telefonului (care se poate afla tastand codul *#06#). La e-mail treci e-mailul tau, trebuie pentru a primi linkul de unde downloadezi aplicatia semnata. Selectezi aplicatia din PC-ul tau. Scrii codul si confirmi. Vei primi in curand pe mail un link de unde sa downloadezi aplicatia semnata. Aplicatia a fost testata pe Nokia N73, merge perfect. Pe alte modele de telefoane nu stiu daca functioneaza.


Am facut exact ce scrie mai sus dar cand vreau sa instalez imi spune   Nu se poate instala Eroare de Certificat .Ce ar terbui sa fac?PLS

#7
ionutz_m05

ionutz_m05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.06.2007

 Ferarry706, on Nov 15 2008, 20:17, said:

Am facut exact ce scrie mai sus dar cand vreau sa instalez imi spune   Nu se poate instala Eroare de Certificat .Ce ar terbui sa fac?PLS
Imi pare rau pt. raspunsul intarziat, incearca asta : 1. Mergi in Meniu. 2. Tools. 3. Settings. 4. Applications. 5. App. Manager. 6. Online Certificate Check -> Off. Sper sa iti mearga, mai vezi odata daca ai scris sigur IMEI-ul bine!

#8
mihaipaco

mihaipaco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.07.2009
sall am facut cum ai zis am intrat pe site ,, am primit e-mail  , l-am descarcat si apoi l-am instalat in tel ... dar nu m-i se deschide ..  de ce??

#9
pichi

pichi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.04.2009
Rog mult pe cineva sa imi semneze si mie aplicatia rotatemepls si sa mi-o trimita pe adresa de mail [email protected]

#10
adnan09

adnan09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.03.2010
"Nu se poate instala! Conditionat de certificat!"dc imi apare asa plz dami un raspuns man:D:((

#11
MobileLover

MobileLover

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.01.2010
Salut,


Cum adica,dupa "atatea cautari" ?

Daca stiai versiunea pe care merge aplicatia dadeai un search pe google si gata ... il aveai :P

Versiunea asta o am si eu pe e65 1.50v

Pentru cei ce nu stiu :

Intri in aplicatia Rotate Me si este acolo " Set Me"(settings) dai click pe el si la "Rotate By hotkey iti alegi cu ce buton sa iti rotesti ecranul fara a ma intra in aplicatie  :coolspeak:

@adnan09 -> trebuie sa iti hackuesti telefonul,sau mergi la un topic de deasupra numit " Certificat gratis pentru symbian" si nu mai trb sa il hackuesti (telefonul)  ...

Edited by MobileLover, 05 March 2010 - 22:34.


#12
adrianvox

adrianvox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.03.2010
SALL CARE IMI PUTETI DA SI MIE APLICATIA ROTATEME PT N73 VA ROG DIN SUFLET [email protected] VA ROG

#13
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
este atasata in primul post.

aveti idee sa mearga pe E61/E63/E71 ?:|

#14
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009

 whiteboy, on 11th March 2010, 20:56, said:

este atasata in primul post.

aveti idee sa mearga pe E61/E63/E71 ?:|
Alea au deja ecranul in modul Landscape...carei spilu'?

#15
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
am nevoie sa il folosesc in mod normal.

#16
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009
Incearca RotateMe 2.10...dar nu cred ca o sa mearga

#17
aleko-alex

aleko-alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2010
BA FRATILOR DAK VA ARATA CA VA EXPIRAT CERTIFICATUL UITATIVA LA DETALILE LA CE VVRETZI SA INSTALATI SI SCRITI DATA DE KND E SCOS MIE MIA MERS

#18
marian85bmd

marian85bmd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.05.2011
SALLL AM MICI PROB Q ROTATEME
imi da succes si toate kle da nu ma lasa s il instalez.
k sa fac sau ami bn zis niste indicatii mai explicite .
am un nokia n73
multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate