Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Telefonie MOBILA by Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
615 replies to this topic

#577
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Aaa, pacat. Deci reteaua este functionala pt clientii existenti dar nu se pot face cobtracte noi. Nu inteleg pt ca oricum reteaua merge. Sau exista un plan de renuntare si de aceea nu se fac cintracte noi.

Eu as fi  vrut sa se poata faxe contractr noi pt ca frecventa asta are anumite plusuri si putine minusuri.

#578
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Evident ca pana la urma se va renunta la reteaua CDMA, o retea nu poate exista fara servicii vandute prin intermediul ei si fara clienti. Cat priveste performantele ei, iti pot spune ca, mai ales in aer liber, calitatea vocii era foarte buna, insa viteza internetului era mica, chiar foarte mica, in cele mai multe dintre zone, intre 0,2 0,3 pana la 0,5 0,6 Mbps. Cand trecea de 1 Mbps era sarbatoare si nu dura mult. Nu dura mult nici la 0,5 Mbps, de altfel. Oricum, pacat de retea, este administrata de un management cam imbecil.

#579
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 brasoveanul, on 13 februarie 2014 - 15:25, said:

Evident ca pana la urma se va renunta la reteaua CDMA, o retea nu poate exista fara servicii vandute prin intermediul ei si fara clienti. Cat priveste performantele ei, iti pot spune ca, mai ales in aer liber, calitatea vocii era foarte buna, insa viteza internetului era mica, chiar foarte mica, in cele mai multe dintre zone, intre 0,2 0,3 pana la 0,5 0,6 Mbps. Cand trecea de 1 Mbps era sarbatoare si nu dura mult. Nu dura mult nici la 0,5 Mbps, de altfel. Oricum, pacat de retea, este administrata de un management cam imbecil.
netul merge excelent,viteza maxima fiind de cca 3 mega.nu generaliza...

Edited by unchiujim, 13 February 2014 - 22:58.


#580
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Asa stiam si eu ca daca este semnal bun conexiunea se invarte intre 1.2 si 2 mbps dar depinde de locul stick-ului, cum il tii in camera, dac aai cablu extensibil, etc.

#581
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

 unchiujim, on 13 februarie 2014 - 22:57, said:

netul merge excelent,viteza maxima fiind de cca 3 mega.nu generaliza...

Sa fim seriosi, vorbesc din proprie experienta, aveam semnal full si netul nu mergea deloc excelent. Poate merge pe la tine pe-acolo pe unde stai, insa nu generaliza "tu" ca merge excelent. :) Si este cu atat mai rau cu cat nu sunt prea multi clienti in retea.

#582
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Am observat ca sunt persoane nemultumite de orice. In cazul tau dnul din Brasov, cum era pozitionat modemul in momentul vitezei mici ?.

#583
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Da, eu sunt persoana nemultumita de orice.... :) Mi se pare ca tot tu ma invatai cum sa selectez retelele corect, astfel incat sa imi mearga Vodafone, in centrul Brasovului. :)) Ce pot sa raspund la o asemenea intrebare, modemul a fost asezat in toate pozitiile, si in diferite zone ale Brasovului si in imprejurimile Brasovului. Si pana una alta, eu am avut o experienta nemijlocita cu serviciul si in ceea ce priveste internetul a mers foarte prost, in toate pozitiile si zonele posibile. Deci, nu prea este in regula sa spui ca sunt eu nemultumit din orice. De altfel, la vremea respectiva si un angajat Romtelecom care activa pe forum a constatat ca merge prost netul, prezentandu-i dovezi cat se poate de tehnice din log-urile Routerului. Ca unchiujim o avea viteza mai buna pe la el prin Bacau, eventual prin sediul Romtelecom, este foarte posibil, il cred, dar de aici si pana la a spune ca merge excelent, cu pretentii de generalitate, este o cale foarte lunga.

#584
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Ok vad ca esti supatat rau, eu ma opresc aici. :D

Edited by Vodafonee, 14 February 2014 - 00:18.


#585
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Daca nu mai ai ce sa spui, este firesc sa te opresti. :) Si nu sunt deloc suparat, de ce as fi, eu am beneficiat de serviciu, am renuntat la el pentru ca asa am vrut, nu am de ce sa fiu suparat.

#586
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Ba ma am ce s zic dar nu mai are rost in situatia asta.

#587
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
In ce situatie, nu inteleg ce situatie percepi tu, atat de speciala incat te opresti din demonstratie? Si nu inteleg ce doresti sa demonstrezi, ai beneficiat de serviciu de date cdma de la Romtelecom? Daca nu, nu vad ce ai mai avea de spus, eu am beneficiat si am avut timpul sa imi fac o imagine completa.

#588
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
Am mai testat şi eu, ai 1-2 mbit/s în general dar am prins şi zone unde mergea cu.. atenţie!  30 kbit/s!

#589
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Speachless.

#590
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

 benis, on 14 februarie 2014 - 00:31, said:

Am mai testat şi eu, ai 1-2 mbit/s în general dar am prins şi zone unde mergea cu.. atenţie!  30 kbit/s!

Eu aproape numai zone din a doua categorie am prins, in cele, hmm, opt luni de utilizare. :)

 Vodafonee, on 14 februarie 2014 - 00:32, said:

Speachless.

Ideea este, nu pierzi mare lucru neavand acces la aceste servicii. :)

#591
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Trebuie pusa cate o lumanare la subiectele unde se " mai " discuta despre CDMA.  Dumnezeu sa le ierte pe toate frecventele CDMA din Romania.

#592
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

 marcu35, on 14 februarie 2014 - 13:33, said:

Trebuie pusa cate o lumanare la subiectele unde se " mai " discuta despre CDMA.  Dumnezeu sa le ierte pe toate frecventele CDMA din Romania.

Amin.

#593
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009
Eu unde stau nu se prind mai mult de 100 kbit/s, ori am 2 operatori mobili care oferă viteze net superioare.
A fost pe vremuri cineva cu net de la ei pe-aici.

#594
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Exact, cam de 0,1 0,2 Mbps aveam si eu parte in cea mai mare parte a timpului. Iar anul trecut serviciile teoretic inca se puteau contracta, pe sub mana evident. Eu ma astept sa mearga din ce in ce mai prost, acum ca nu se mai activeaza nimic nou, iar echipamente nu mai sunt de mult.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate