Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Unde T inversate

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
O doctorita usor panicata m-a trimis azi la urgenta pentru ca aveam unde T inversate. La urgenta, dupa ce mi-au facut diverse analize si hematoame, mi-au zis ca e totul OK, si ca undele T inversate sunt normale la unele femei, si ca daca eram barbat, ar fi fost mai ingrijoratoare.

N-am mai auzit de asemenea diferenta, si voiam sa va intreb daca era bullshit ce mi-a zis doctorul, sau au mai auzit si altii de chestia asta.

#2
sergiurau

sergiurau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 30.09.2006
OT

 LoveDemon, on Sep 5 2008, 00:00, said:

La urgenta, dupa ce mi-au facut diverse analize si hematoame, mi-au zis ca e totul OK

:console:

#3
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

 LoveDemon, on Sep 5 2008, 00:00, said:

O doctorita usor panicata m-a trimis azi la urgenta pentru ca aveam unde T inversate. La urgenta, dupa ce mi-au facut diverse analize si hematoame, mi-au zis ca e totul OK, si ca undele T inversate sunt normale la unele femei, si ca daca eram barbat, ar fi fost mai ingrijoratoare.

N-am mai auzit de asemenea diferenta, si voiam sa va intreb daca era bullshit ce mi-a zis doctorul, sau au mai auzit si altii de chestia asta.


te-au batut ca sa iti puna la loc undele T?

(sorry, dar nu am putut sa ma abtin)

#4
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Nu vad nimic amuzant in comentariul de mai sus. Daca tie ti se pare amuzant sa fii trimis la urgenta cu modificari de EKG la 29 de ani, pe fond de boala cardiaca in antecedente, atunci ma bucur ca te-am putut amuza.

#5
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Ank s-a amuzat de faptul ca ai zis ca doctorul ti-a facut hematoame si analize. Probabil ai vrut sa zici altceva sau ma rog, te-au impuns urat cu seringa... Nu cred ca a facut-o cu rea intentie :) .

Edited by diorama, 05 September 2008 - 15:26.


#6
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Am spus ca mi-au facut analize si hematoame, si da, am cam un sfert de brat vanat de la branula lor.

#7
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

 LoveDemon, on Sep 5 2008, 00:00, said:

O doctorita usor panicata m-a trimis azi la urgenta pentru ca aveam unde T inversate. La urgenta, dupa ce mi-au facut diverse analize si hematoame, mi-au zis ca e totul OK, si ca undele T inversate sunt normale la unele femei, si ca daca eram barbat, ar fi fost mai ingrijoratoare.

N-am mai auzit de asemenea diferenta, si voiam sa va intreb daca era bullshit ce mi-a zis doctorul, sau au mai auzit si altii de chestia asta.
daca te referi la ideea ca "daca erai barbat era mai ingrijorator" nu, nu e bullshit, femeile beneficiaza de protectie estrogenica impotriva bolilor cardiovasculare. Orice T negativ e patologic, d-aia te-au chinuit suplimentar, si erau obligati sa investigheze "cauza" ( ischemie?)

#8
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Da, stiu, si ma bucur ca au investigat suplimentar. Troponina a iesit bine, deci au exclus ischemia, si odata cu ea, si alte cauze, ca "sunt femeie". De asta ma intrebam daca nu e bullshit. Au spus sa ma duc la medicul de familie sa-mi dea trimitere pentru echocardiograma, desi puteau s-o faca ei in spital. Pe filiera asta o sa dureze cel putin o luna pana reusesc sa ajung la echogardiograma, daca nu vreau sa platesc pentru ea, pentru ca nu e considerata urgenta. Iar daca vreau sa platesc pentru ea, e vreo 500 de para pe care pot sa-i recuperez in vreo 5 luni de la compania de asigurari. Deci nici nu stiu daca merita sa astept, sau sa platesc acum.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate