Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Despre adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
Buna seara! Am tot cautat pe internet(inclusiv pe google.com/adsense) dar tot sunt un pic nelamurit in legatura cu acest serviciu. Intentionez sa introduc pe site-ul meu un banner adsense dar am unele probleme.  
Cum primesc banii? Am inteles ca acest lucru se poate face si prin Western Union lucru care m-ar scuti de multe griji. Trebuie sa primesc niste cecuri/ceva? Site-ul meu nu contine niciun material ilegal insa nu stiu care va fi raportul intre numarul de impresii si numarul de click-uri. Daca sunt foarte multe impresii si putine click-uri se intampla ceva? Am nevoie de cont bancar?

Am nevoie de un pic de ajutor

#2
ciprianism

ciprianism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.12.2006
iti trimit prin WU (daca alegi forma asta de plata ) in momentul cand atingi 100 de dolari, pana atunci cand atingi 10 $ o sa ti trimita prin posta un pin care va trebui sa-l adaugi la contul tau adsense ! nu ai nevoie de nici un cont prin Western !

#3
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
Si mai trebuie sa fac ceva? In legatura cu raportul dintre impresii si click-uri cum e?

#4
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View Postpro_windows, on Sep 3 2008, 20:34, said:

nu stiu care va fi raportul intre numarul de impresii si numarul de click-uri. Daca sunt foarte multe impresii si putine click-uri se intampla ceva?

Asta nimeni nu stie.. o sa vezi dupa ce pui reclemele pe site. Citeste cu atentie TOS-ul adsense ca sa fi sigur ca site-ul tau e ok d.p.d.v al Adsense-ului. Nu-ti da click pe reclame, nu incuraja pe altii sa dea... Nu se intampla nimic daca ai putine click-uri. Daca ai prea multe e mai suspect.

#5
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
Multumesc. M-ai mai linistit!

#6
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,521
  • Înscris: 16.03.2007

View Postpro_windows, on Sep 3 2008, 20:34, said:

Buna seara! Am tot cautat pe internet(inclusiv pe google.com/adsense) dar tot sunt un pic nelamurit in legatura cu acest serviciu. Intentionez sa introduc pe site-ul meu un banner adsense dar am unele probleme.  
Cum primesc banii? Am inteles ca acest lucru se poate face si prin Western Union lucru care m-ar scuti de multe griji. Trebuie sa primesc niste cecuri/ceva? Site-ul meu nu contine niciun material ilegal insa nu stiu care va fi raportul intre numarul de impresii si numarul de click-uri. Daca sunt foarte multe impresii si putine click-uri se intampla ceva? Am nevoie de cont bancar?

Am nevoie de un pic de ajutor

Esti sigur ca ai citit peste tot ?

https://www.google.c...amp;medium=link

#7
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
Inca ceva: ce riscuri implica(daca implica)?

#8
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
Google inc. poate sa iti inchida contu cand vor ei :) fara nici un motiv.

#9
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
OK. Asta stiam. Sper ca e tot si nu ma trezesc cu cine stie ce la usa.

#10
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Stai linistit, doar iti suspenda contul definitiv.

#11
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
Ok. Si inca ceva: am inteles ca este mai sigur sa pun acele "referrals"(download mozilla Firefox wih google toolbar) in loc de reclame adsense dar....sunt la fel de profitabile? Mai ales ca in site-ul meu am keywords  bine platite(neintroduse inca)...

#12
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006
Adsense referrals a fost retras

#13
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
Atunci de ce mai apare aici: https://www.google.c...c.py?topic=1449?

#14
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Pentru ca a fost retras pentru anumite site-uri/zone ale lumii. La noi nu mai este disponibil. Probabil cei care au site-uri in SUA cu un numar mare de vizitatori de acolo, au acces la referrals. Ai sa vazi cand intri in contul adsense ca nu ai cum sa mai selectezi Adsense referrals.

Iar ca fapt divers, reclama tip referral nici nu era mai profitabila decat reclama normala adsense.

Edited by bogdanar, 08 September 2008 - 16:29.


#15
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
Gata! Multumesc tuturor, am reusit sa imi fac contul si sa adaug codul in site. Ar mai fi insa o problema: in mail-ul de confirmare mi s-a precizat ca ar putea dura ceva pana cand Google sa afiseze reclamele corecte. Insa e normal sa afiseze reclame in italiana/spaniola  si despre site-uri ce nu au nicio legatura cu keyword-urile mele? Sau sunt eu prea nerabdator  :lol:

#16
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
Nu mai conteaza: am rezolvat  :thumbup:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate