Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

divx player fox

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
dekor

dekor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.12.2006
Stimabile ,
nu cumva ai vrut sa scrii formatul srt ?
dekor

#38
creator1183

creator1183

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.10.2008
Daca se mai poate, mai am nevoe de putin ajutor.
E vorba de acelasi DVD fox care nu citeste toate subtitrarile, indiferent daca sunt srt, smi sau sub.
Le-am deschis cu SUBTITLE WORKSHOP  dupa aceia  le-am salvat SUBRIP si degeaba, nu merg.
Ce mai pot face, mai exista solutii care le pot incerca???MUltumesc

#39
d_br2000

d_br2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.02.2005
A reusit cineva sa scoata firmware-ul din acest player?

#40
creator1183

creator1183

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.10.2008
Stie cineva sa ma ajute si pe mine cu o solutie? :sadwalk:

#41
dekor

dekor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.12.2006
Fratilor,
de cat timp este deschis thread-ul acesta nu se vorbeste nimic la modul profesional.
Vesnic lucruri spuse la modul vag.
Si ceva curios: cel care a deschis subiectul nu pare interesat deloc despre modul de up date.........
Chiar daca voi fi interzis pe acest forum, :cred ca multe discutii sunt generate doar ca sa aiba
moderatorii unde sa puna publicitatea.
Cu respect,
dekor

#42
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ai vrea sa faca cate un "up" din cand in cand? Am citit threadul la fiecare postare. Ce ai vrea sa fac? Sa ma duc la useri acasa sa extrag firmware sau sa ma duc la magazin sa cumpar un aparat ca sa extrag firmware din el ca sa vad daca se poate face sau nu?
Tare mi-e ca e un player cu acelasi chipset si acelasi tip de firmware ca la noul elite pv4000 si la care desi s-au chinuit din rasputeri cel putin 3 useri sa faca ceva, nu s-a facut nimic. Pentru ca este un firmware/player de kkt la care s-a urmarit doar un profit minimal si un pret de dumping. Exact ca faza pe care am povestit-o eu undeva pe aici cu mingiile importate de la chinezi. In momentul in care iei lucruri dubios de ieftine fara a te documenta in prealabil trebuie sa te astepti la niste timp pierdut pe la OPC cu mici sanse de rezolvare.
Stai linistit ca nu te interzice nimeni daca ai opinii critice si nu incalci regulamentul ariei video si a forumului SP.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 18 October 2008 - 13:25.


#43
crys432

crys432

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.08.2005
Salutare, si eu am un astfel de player FOX.
Nici eu nu am reusit sa extrag firmware-ul din el
Cablul cu care am incercat este construit de mine dupa schema de mai jos:
http://forum.softped...a...t&id=224865
Acelasi cablu merge fara probleme cu playerul E-Boda DV555X si cu un alt player mai vechi.
Am identificat Flashul din player, acesta este AMIC A25L16P, MTK Flasher 0.5.2.0 nu are date in Flasher.ini despre acesta si in consecinta nu recunoaste flashul. AM gasit pe un forum rusesc un Flasher.ini care contine liniile:
0x37,  0x20, 0x15  0x00,   0x200000, 0x20000,  0x02,   0x03,  0xD8, 0xC7, 0x05, 0x01, 0x06, 0x06, 0x01, 4, AMIC(A25L16PB),
0x37,  0x20, 0x25  0x00,   0x200000, 0x20000,  0x02,   0x03,  0xD8, 0xC7, 0x05, 0x01, 0x06, 0x06, 0x01, 4, AMIC(A25L16PT),
Din pacate nu am inteles nimic din ce discutau baietii pe acolo.
Atasez acest Flasher.ini sa il incercati si voi, intre timp mai fac si eu ceva sapaturi, poare iese ceva, daca nu singura solutie este sa ma orientez catre un model cu usb tot de la E-Boda.
Attached File  Flasher.zip   4.31K   16 downloads

#44
crys432

crys432

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.08.2005
Mai exact , acum am curatat vopseaua de pe Flash, si pe el scrie AMIC A25L16PUM.

#45
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
Am si eu un dvd topfield 607 hdmi, de la Fox Multimedia,e totul ok vede orice subtitrare (se poate seta central european ),atata ca e cam mica dar un lucru bun e ca e pe fond negru.Un alt bug inexplicabil pe care poate mi-l descifrati voi ar fi recunoasterea  doar a aprox 500 mp3 de pe un dvd cu 800-900 mp3uri.Intradevar afiseaza denumirea intreaga a piesei,artistului,album, an dar totusi e un bug major sa nu vada toate piesele,ati mai intalnit asa ceva? Oare se poate face update de soft la acest topfield 607 hdmi?Mai are cineva de pe aici?Aveti idee de originea acestui brand?

#46
raresvintea

raresvintea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 13.06.2006
Pt cel care a zis ca nu sunt interesat de subiect vreau sa ii zic ca am fost plecat din tara si in acest moment dvd playerul sta si se aduna praful pe el din lipsa timpului.

Am incercat cu 2 montaje sa extrag acest bin din dvd player dar fara succes. Imi dadea in permanenta erori ca nu recunoaste chipul si de fiecare data incercarea a fost sortita esecului. Probabil ca odata ma voi duce la un service specializat in care au sculele necesare.  

Pana una alta, va urez tuturos sarbatori fericite, si succes cu montaje diverse pt a extrage firmware-ul.

Edited by raresvintea, 23 December 2008 - 22:44.


#47
dekor

dekor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.12.2006
Salutare si La multi ani !!!

Intrebare pentru ionut2 :

Acel DVD cu 800 melodii mp3 este scris cumva multisesiune?
Eu am intalnit situatia aceasta la unele DVD-uri multisesiune.......

Cu respect,
dekor

#48
fiorino3003

fiorino3003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 10.08.2009
Buna seara am un dvd player fox(DX-M-S2008/ U-C) si am o problema cul el si anume se aude foarte incet sonorul.Am incercat si pe  mufa scart si pe cuie audio video si sonorul este la fel.Oare ce as putea sa fac?,se poate face ceva?

#49
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Din telecomanda ai ridicat volumul?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate