Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

urinatul "din picioare" si implicatiile medicale

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postadrianatoma, on Sep 10 2008, 23:17, said:

mi-am amintit de pozitia asta pentru ca am vazut un afis intr-un bistro, prin care ne ruga sa ridicam capul de pe vas inainte de a ne urca cu picioarele. si mi s-a parut ciudat...
oricum, urcata cu picioarele pe vas nu risti sa te stropesti? cat de periculos e daca sar stropi din vas si eventual ajung pe anumite zone? ma gandesc ca nu e imposibil sa se intample asta si ma gandesc ca vasul e plin de tot felul de chestii transmisibile

Adica mai sus? Si mai sus? :eheyebrow:

Ia sfatul batranilor, pentru chestii care fac pleosc, cel putin, functioneaza, poate il poti adapta: minim 2 felii de hartie la suprafata apei ca sa nu faca pleosc cu stropi, ci pleosc cu amortizor.

@rvic77: daca ai laptop, poti posta chiar si pe Softpedia. :lol:

#56
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postcspot, on Sep 3 2008, 01:40, said:

Este vorba in special despre legende urbane . Femeie fiind , nu te asezi cu pasarica pe colac ci cu fundul .


nu mi-a crescut inca suficient incat sa-mi permita asta  :lol:  deocamdata ma asez cu coapsele (si ma distrez la ideea ca m-as putea aseza cu fundul pe colac  :D )

ps: mai lasa-l, ada, ca mai daramam niste legende urbane  :P - sau macar reiese ca io am fundul mai mititel decat media  ;)

Edited by mianna, 11 September 2008 - 01:37.


#57
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postadrianatoma, on Sep 10 2008, 23:17, said:

mi-am amintit de pozitia asta pentru ca am vazut un afis intr-un bistro, prin care ne ruga sa ridicam capul de pe vas inainte de a ne urca cu picioarele. si mi s-a parut ciudat...
oricum, urcata cu picioarele pe vas nu risti sa te stropesti? cat de periculos e daca sar stropi din vas si eventual ajung pe anumite zone? ma gandesc ca nu e imposibil sa se intample asta si ma gandesc ca vasul e plin de tot felul de chestii transmisibile
fraaaate, zici ca e teoria conspiratiei, atita o dezbateti. ce dracu', n-o sa mori din cauza ca te urci cu picioarele pe vasul de wc sau ca faci susu din picioare, hai da-o naibii. miliarde de oameni fac asta de milioane de ani si au trait bine mersi. pun pariu ca la mare cind te balacesti te gindesti ce pura si neprihanita e apa in care te scalzi si cum nimeni niciodata n-a facut pipi in ea si cum nici nu se varsa acolo rahatul unei tari intregi si a unei bucati din europa, la plaja daca te asezi cu fundu-n nisip nu stai sa-ti pui probleme ca poate nea gigel de la tara a venit cu nepotelul la mare si ala a facut pisu fix acolo unde stai tu, sau ca pe banca din parc si-au tras-o doi boshetari si cine stie ce cum si unde s-a prelins si cum pui tu mina si ce faci cu mina aia dup-aia, indiferent cite servetele umede uscate dezinfectante antibacteriene si mai stiu eu de care folosesti.  stai linistita, boli poti sa iei si de la colegul de birou care stranuta la 10 m de tine, sau de la un calator din autobuz care se tine de bara alaturi, ce dracu, acuma devenim paranoici pe tema asta...

Edited by rox, 11 September 2008 - 09:58.


#58
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Topicul asta merita un bump :roflmaofast:

#59
Sharazano

Sharazano

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.02.2013
Ejaculatul din picioare cauzeaza cancer de prostata ? :huh:

#60
hot_tequila

hot_tequila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.01.2010

View PostSharazano, on 26 iulie 2013 - 18:14, said:

Ejaculatul din picioare cauzeaza cancer de prostata ? Posted Image

??!?? Posted Image Posted Image Posted Image

#61
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009

View Postadrianatoma, on 31 august 2008 - 10:49, said:

Intr-o zi obisnuita stau cam 9 ore la birou, dupa care de cele mai multe ori ies in oras cu prietenii, ajungand tarziu acasa. Evident ca ajung sa folosesc foarte des toaletele publice unde niciodata nu ma asez pe colac, chiar daca exista folie de protectie sau hartii speciale. Vreau sa stiu daca in timp o pozitie neadecvata in timpul urinarii poate avea urmari, dat fiind ca practic in marea majoritate a timpului nu urinez in pozitia "normala" (asezata pe colac)

Am citit pe topicul despre penectomie ca barbatii arabi sunt mai putin predispusi la cancer de prostata pentru ca urineaza sezand, comparat cu barbatii europeni, care urineaza din picioare.

E oare valabil si la femei? (nu ma refer la partea cu prostata Posted Image). Oare se slabesc muschii si poate avea oaresce urmar? Mi-e prea teama de tot felul de boli ca sa ma asez pe colacul altui veceu decat al meu de acasa si chestia pe care am citit-o mi-a dat de gandit...


Mie singura chestie nasoala mi se pare cu totul alta si este chiar neplacut...sa urinezi din picioare...se prelinge urina te stropesti pe cioarapi te stropesti pe pantofi...si nu mi se pare o chestie prea eleganta sa te simti apoi stropita si eventual sa mai si mirosi desi nu cred ca este cazul.
In rest nu este cazul sa iti faci probleme.

#62
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostSharazano, on 26 iulie 2013 - 18:14, said:

Ejaculatul din picioare cauzeaza cancer de prostata ? Posted Image
Numai la femei.

View Postmagaenea, on 06 noiembrie 2013 - 22:12, said:



Mie singura chestie nasoala mi se pare cu totul alta si este chiar neplacut...sa urinezi din picioare...se prelinge urina te stropesti pe cioarapi te stropesti pe pantofi...si nu mi se pare o chestie prea eleganta sa te simti apoi stropita si eventual sa mai si mirosi desi nu cred ca este cazul.
In rest nu este cazul sa iti faci probleme.
Papusa, e vorba de baieti ....fetele nu fac pipi din picioare ca am auzit ...de la batrani.. ca nu ar avea puta.

#63
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
ea face din picioare ...da nu prea reuseste....

#64
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Am vazut destule femei care fac pipi din picioare, mai ales la tara.

Cica cel mai sanatoasa pozitie e cea naturala - toaletele turcesti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate