Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

vama turnu - arad

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
Maine ies spre Ungaria pe la Arad si ma doare capu' cand vad ce aglomeratie e pe la Nadlac. As incerca sa ies pe la vama Turnu de langa Arad, a mai iesit cineva pe acolo? Cum e drumul pana acolo si de acolo in ungaria?

Orice sfat e binevenit... azi  :bigwhitegrin:

#2
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,959
  • Înscris: 06.04.2007
Din pacate toata lumea (parca sunt turma de oi) o ia pe la Nadlac.

Te-ai gandit foarte bine, linistit ia-o pe la Turnu (~20 km de Arad, cred ca stii, faci  la dreapta unde iti arata indicatoarele, nu o iei inainte spre Nadlac unde merg toti romanii italieni ;)  ). Drumul e bun, n-ai de ce-ti face probleme (chiar si pana in vama, acum e drum nou!)
Eu trec saptamanal pe acolo (si-a luat bossu casa in Ungaria). Joi a fost super lejer, liniste si pace(adica vreau sa spun ca
n-am avut nici o masina in fata).

Edited by Octavian___28, 30 August 2008 - 19:29.


#3
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
Multzam de raspuns :) Sincer n-am mai iesit pe acolo, da' sper sa nimeresc usor. Zici ca se face drumul la dreapta... de la iesirea/intersectia spre nadlac fac dreapta, nu?

#4
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,959
  • Înscris: 06.04.2007
Cand iesi din Arad, iti va aparea prima data pe partea dreapta benzinaria petrom, treci de ea, mai mergi cred ca maxim doi km si se face drum la dreapta (cred ca sunt si indicatoare, nu m-am uitat niciodata, stiu ca e restrictie de 50 acolo, ai grija).
De acolo dai numai inainte pana in vama (~15 km), drum ca-n palma.

Drum bun la tine!  :)

Edited by Octavian___28, 30 August 2008 - 20:04.


#5
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
Super, multumesc mult :)

#6
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
Update: super buna ideea cu Turnu, am intrat/iesit pe acolo, n-am prins decat o masina in fatza si la dus si la intors. Daca veniti spre Romania, drumul spre Turnu se rupe de cel spre Nadlac chiar in Mako la primul stop dupa pod (Nadlac e inainte, spre Turnu/Battonya la stanga - in Ungaria nu apare "turnu" pe indicatoare, ci doar battonya care e la granita). Din Mako tineti drumul spre Battonya (super liber drumul, incomparabil cu cel spre Nadlac, pare proaspat asfaltat). In Battonya se face intrarea catre vama, mare grija sa n-o ratati ca indicatorul de vama e pus paralel cu drumul, nu perpendicular, in viteza sigur il ratati ca mine :D In plus, de la Turnu iesiti mult mai aproape de Arad si scapati de haosul cu depasiri de tiruri de la Nadlac.

Io unu' nu vad de ce as mai lua-o pe la Nadlac. Scap de cozi la vama, coloane de depasit, politie.

Mersi Octavian :)

#7
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 dsdev, on Sep 14 2008, 11:25, said:

Io unu' nu vad de ce as mai lua-o pe la Nadlac. Scap de cozi la vama, coloane de depasit, politie.

io am iesit pe la nadlac sambata 6 septembrie la ora 4-5 si nu am stat mai mult de 3 minute cu tot cu cumparat vignieta.. Pe timpul zilei cred ca e recomandat turnu.

Edited by cosmin_miu, 14 September 2008 - 10:38.


#8
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,959
  • Înscris: 06.04.2007
Eee, stai linistit, si altii (eu) au ratat la inceput indicatoru cu vama Turnu la intoarcere (si in Mako, ratam Batania)

E bine ca ai postat detalii, sa stie lumea.
Dar stii...treaba e sa nu afle prea multa lume, in zilele de concediu din Italia, daca afla romanii italieni - care nu mai stie sa vorbeste romaneste - ca e liber pe la Turnu ne-a batut norocu  :bigwhitegrin:
E scaparea noastra in perioadele cu aglomeratie mare in vama (oricum la TV tot timpul spune cand e aglomeratie sa se iasa si pe la Turnu).

#9
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005

 Octavian___28, on Sep 14 2008, 12:21, said:

Dar stii...treaba e sa nu afle prea multa lume, in zilele de concediu din Italia, daca afla romanii italieni - care nu mai stie sa vorbeste romaneste - ca e liber pe la Turnu ne-a batut norocu  :bigwhitegrin:
Nici o grija, n-o sa rateze "italienii" ocazia sa-si faca poza cu telefonu' mobil la granita la nadlac, sa vada toate neamurili sa moara de ciuda :D

Si in plus drumu' pe la turnu nici macar nu apare pe hartile gps (am incercat cu 3) si nici pe siteuri gen via michellin ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate