Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

BRASOV- SIBIU

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
draggabi

draggabi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2005
Salutari la toti !
Trebuie sa ajung la Sibiu de la Ploiesti si stiu ca drumul de la Brasov este arat si cu semafoare . Daca stie cineva daca s a schimbat ceva pls help !

#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Nu s-a schimbat si se circula imposibil!

#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Confirm...e jale si asa va mai fi mult si bine,avand in vedere cum se misca lumea pe acolo! :cursing:

#4
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001
Ploiesti - Targoviste - Campulung - Curtea de Arges - Ramnicu Vacea - Sibiu :)

incomparabil cu varianta pe brasov (ca si nervi, calitativ e mai prost)

#5
Danny1

Danny1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.06.2005
ti,am raspuns aici . in reportajul ala iti spune tot.  
am fost pe,acolo acum 2 saptamani si nu era nici o urma de lucrari sau ceva... parea abandonat tot.

#6
Pentek

Pentek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 22.11.2007

View PostTyby, on Aug 27 2008, 17:50, said:

Ploiesti - Targoviste - Campulung - Curtea de Arges - Ramnicu Vacea - Sibiu :)

incomparabil cu varianta pe brasov (ca si nervi, calitativ e mai prost)
Exact. Daca are rabdare, iese mai putin zdruncinat pe traseul prin Brasov (=sfatul meu).

Edited by Pentek, 27 August 2008 - 17:00.


#7
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001
in schimb e incomparabil mai pitoresc si mai linistit traseul pe Targoviste ;)

#8
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
io cand plec saptamana viitoare o sa o iau asa Buzau-Bucuresti-Pitesti-Ramnicu Valcea-Sibiu

sa nu aud de Brasov si Sibiu si Ploiesti -Targoviste ca i-am injurat pe astia de la ADN din km in km (prost sa fii sa platesti rovignieta) :cursing: .... in plus nu stiam daca mai ajung intreg acasa sa nu cad in vreo gaura dinaia de pe BV-SB semnalizata cu indicatoare pline de noroi.....Pe marginea drumului numai DUBE cu jantele in doua.....credeau ca au talonul inalt :D . EU ce sa mai zic ca eram cu talon de 50 si masina super lasata !

L.E vad ca recomandare Ploiesti -Targoviste ? S-a facut drumul ? Cand am fost eu acum cateva luni viteza medie a fost de vreo 25-30 km/h din cauza gropilor....bine ca nu am fost cu masina mea :coolspeak: .

Edited by cosmin_miu, 29 August 2008 - 20:44.


#9
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005

View PostTyby, on Aug 27 2008, 17:50, said:

Ploiesti - Targoviste - Campulung - Curtea de Arges - Ramnicu Vacea - Sibiu :)

Cel mai nasol drum!! Mi-a fost mila de masina pe acolo.
Sapt trecuta am fost Sibiu-Fagaras si nu am stat la cozi infernale, dar intr-adevar sunt semafoare.

#10
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,193
  • Înscris: 13.07.2005
O varianta demna de lua in seama este Brasov - Sighisoara - Medias - Sibiu.
Este mai lung cu cca. 40-50 km, dar incomparabil mai bun. Si de la Sighisoara la Sibiu este relativ putin circulat.

Am fost acum doua zile Sib iu - Brasov si retur.
La dus, am mers pe ruta clasica, prin Fagaras. Am facut cca. 2 ore - dar am fost dimineata destul de devreme (am plecat la 6:30 din Sibiu). Muulte semafoare, dar fiind devreme, nu era aglomeratie si am mers bine.
La intoarcere, fiind deja ora 14:00 si suuper aglomerat, am preferat sa fac niste km in plus dar sa merg, nu sa stau la semafoare. Am facut cam 3 ore, cu pauza de cafea in Sighisoara.

#11
draggabi

draggabi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2005

View Postmarr, on Aug 30 2008, 08:48, said:

O varianta demna de lua in seama este Brasov - Sighisoara - Medias - Sibiu.
Este mai lung cu cca. 40-50 km, dar incomparabil mai bun. Si de la Sighisoara la Sibiu este relativ putin circulat.

Am fost acum doua zile Sib iu - Brasov si retur.
La dus, am mers pe ruta clasica, prin Fagaras. Am facut cca. 2 ore - dar am fost dimineata destul de devreme (am plecat la 6:30 din Sibiu). Muulte semafoare, dar fiind devreme, nu era aglomeratie si am mers bine.
La intoarcere, fiind deja ora 14:00 si suuper aglomerat, am preferat sa fac niste km in plus dar sa merg, nu sa stau la semafoare. Am facut cam 3 ore, cu pauza de cafea in Sighisoara.
Asta asa e ! Azi am venit si m-am dus pe Fagaras. Daca va duceti nu o luati pe acolo, eu am facut 4.5 ore si cu semafoare si cu gropi. Pe Valea Oltului e mai bine dar sa nu o luati pe Ploiesti- Targoviste, mai repede ocoliti putin pe Bucuresti- Pitesti. Acum asta e... am furat-o !!!

#12
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007
Sibiu-Brasov sau Brasov-Sibiu....e     c u m p l i t:semafoare multe...coada,coloana de masini....si asta la un trafic de vineri spre sambata noaptea,insemnand intre 11 noaptea de vineri si 2 dimineata de sambata....atat mi-a luat mie sa fac acest drum weekendul trecut....si sa adaug si ambulantele nenumarate care veneau si se duceau...

#13
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

View Postarab, on Aug 27 2008, 16:41, said:

Confirm...e jale si asa va mai fi mult si bine,avand in vedere cum se misca lumea pe acolo! :cursing:

Cica lucrarile se vor incheia abia la primavara...! :cursing:

#14
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001

View Postarab, on Sep 12 2008, 10:41, said:

Cica lucrarile se vor incheia abia la primavara...! :cursing:

Am fost pana la Codlea dimineata. Iesirea din Brasov iti da oaresce sperante ... dar iti trece repede. Drumul in mod normal e de 4 ore. Si-s doar vreo 140 km!!!

#15
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,961
  • Înscris: 06.04.2007

View Postarab, on Sep 12 2008, 10:41, said:

Cica lucrarile se vor incheia abia la primavara...! :cursing:
Brasov-Sibiu? La primavara??? Ar fi prea frumos.  :lol:
Serios, drumu' asta e in lucru de ani de zile. Daca il termina in primavara ar fi super.

#16
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,713
  • Înscris: 11.01.2005

View PostTyby, on Aug 27 2008, 17:50, said:

Ramnicu Vacea - Sibiu :)
incomparabil cu varianta pe brasov (ca si nervi, calitativ e mai prost)

Jale si portiunea asta ... pierzi ore intregi pe nimicul asta de portiune, daca prinzi miezul zilei si coloane de tiruri.

BRASOV - SIBIU = 143 KM

Poti incerca, BRASOV - SIGHISOARA - MEDIAS - SIBIU = 201 KM, in limita in care merita pentru tine !

#17
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007

View Postvladut_v, on Sep 14 2008, 15:51, said:

Jale si portiunea asta ... pierzi ore intregi pe nimicul asta de portiune, daca prinzi miezul zilei si coloane de tiruri.

BRASOV - SIBIU = 143 KM

Poti incerca, BRASOV - SIGHISOARA - MEDIAS - SIBIU = 201 KM, in limita in care merita pentru tine !


Subscriu....excelenta sosea....chit ca pe timp de vara e ceva mai aglomerata...scoti acelasi timp ,poate mai mic ,ca pe clasicul Sibiu-Brasov...si parca,parerea mea pesonala,se circula putinel mai civilizat. :)

#18
draggabi

draggabi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2005

View Postdintimisoara, on Sep 12 2008, 10:21, said:

Sibiu-Brasov sau Brasov-Sibiu....e     c u m p l i t:semafoare multe...coada,coloana de masini....si asta la un trafic de vineri spre sambata noaptea,insemnand intre 11 noaptea de vineri si 2 dimineata de sambata....atat mi-a luat mie sa fac acest drum weekendul trecut....si sa adaug si ambulantele nenumarate care veneau si se duceau...
sfatul meu: ocoliti pe medias- sighisoara 50 km si faceti sigur 3 ore, asfalt de nota 10

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate