Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

apartamente Floresti

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1
Piersicuta24

Piersicuta24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.07.2007
Si-a luat cineva apartament in Floresti? Ma intereseaza mai ales ansamblurile rezidentiale Floresti Elite Residence si Luxor. Stiti careva ceva despre ei?

Edited by terratec, 30 March 2011 - 00:21.
Este bine sa cunoastem si judetul in care se afla complexul


#2
erica1

erica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 26.02.2007
Eu mi-am luat in Luxor 3.

#3
pivo

pivo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.01.2008
As fi recunoscator daca ati pune niste poze din Floresti (ma intereseaza in special distantele dintre blocuri)

#4
uledu

uledu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 11.05.2006
am auzit ca la cineva a cazut vana la ejatul inferior. s-a rupt plafonul. Poate confirma cineva?

Edited by uledu, 02 September 2008 - 12:12.


#5
JustMe2007

JustMe2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 19.03.2007

 uledu, on Sep 2 2008, 12:44, said:

am auzit ca la cineva a cazut vana la ejatul inferior. s-a rupt plafonul. Poate confirma cineva?
Nu a cazut vana, ci a cazut cu vana de la etajul 2 pana la parter. Asta stiu din surse sigure, dar au aparut si in presa articole.
Oricum majoritatea locuintelor noi din Floresti lasa de dorit ca si calitate, infrastructura, tot.

#6
erica1

erica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 26.02.2007
Fantastic...din ce era facut blocu' ala?

#7
io2000

io2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.01.2007

 erica1, on Aug 31 2008, 19:47, said:

Eu mi-am luat in Luxor 3.

Ne poti da mai multe detalii ?
Cand va fi gata ?
DAca ai semnat vreun antecontract
Avansul minim necesar
Daca are parcare
Daca stii mai multe despre Luxor si cum construiesc...
etc.
Si eu caut si caut si caut si m'am oprit o putin la Luxor si nu stiu inca ce decizie sa iau...

#8
Piersicuta24

Piersicuta24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.07.2007

 JustMe2007, on Sep 2 2008, 14:30, said:

Nu a cazut vana, ci a cazut cu vana de la etajul 2 pana la parter. Asta stiu din surse sigure, dar au aparut si in presa articole.
Oricum majoritatea locuintelor noi din Floresti lasa de dorit ca si calitate, infrastructura, tot.
La care bloc sau ansamblu rezidential a cazut individul cu vana?

#9
razvan-desp0t

razvan-desp0t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 14.11.2006
m-ar interesa si pe mine un apartament in floresti. are cineva mai multe detalii legate de ansamblurile rezidentiale din Floresti, calitatea constructiilor, infrastructura etc

multumesc

#10
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,121
  • Înscris: 02.07.2006

 razvan-desp0t, on Sep 23 2008, 16:10, said:

m-ar interesa si pe mine un apartament in floresti. are cineva mai multe detalii legate de ansamblurile rezidentiale din Floresti, calitatea constructiilor, infrastructura etc

multumesc
eu, iti pot da detalii pe pm daca vrei

#11
uledu

uledu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 11.05.2006
pai daca e tot e forum scrie pe forum nu pe PM, vrem si noi sa auzim diferite pareri.

#12
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,121
  • Înscris: 02.07.2006

 uledu, on Sep 28 2008, 20:06, said:

pai daca e tot e forum scrie pe forum nu pe PM, vrem si noi sa auzim diferite pareri.
nu as vrea sa fac publicitate negativa sau pozitiva prin parerile mele

#13
flocea91

flocea91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 06.11.2003
Si-a luat cineva in ansamblurile Sara sau Sandra, nu stiu exact cum le zice? Pe tautiului, inainte de giratoriu. Primele trei sunt gata, dar am inteles ca sunt constructori diferiti pentru celelalte doua. Daca sta cineva acolo sa lase ceva impresii. Am vazut ca s-a pavat la primul bloc si este si gaz la primele trei.
Mersi.

#14
Piersicuta24

Piersicuta24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.07.2007

 JustMe2007, on Sep 2 2008, 15:30, said:

Nu a cazut vana, ci a cazut cu vana de la etajul 2 pana la parter. Asta stiu din surse sigure, dar au aparut si in presa articole.
Oricum majoritatea locuintelor noi din Floresti lasa de dorit ca si calitate, infrastructura, tot.
Asta e o aberatie care a fost dovedita de Inspectoratul de Stat in Constructii. Orice inginer constructor spune ca daca e sa se darame ceva, se darama toata partea unui bloc nu numai partea cu vana.Asa ca minciuna cu cazutul cu vana este o aberatie menita sa destabilizeze piata imobiliara din Floresti

#15
tu_bizon

tu_bizon

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.10.2008

 Piersicuta24, on Oct 9 2008, 11:41, said:

Asa ca minciuna cu cazutul cu vana este o aberatie menita sa destabilizeze piata imobiliara din Floresti
Ca sa destabilizezi piata imobiliare din Floresti este destul sa pui o poza cu ansamblurile construite. Sunt asa de inghesuite incat poti bate palma cu vecinul de la blocul din fata... din balcon.

#16
erica1

erica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 26.02.2007

 tu_bizon, on Oct 11 2008, 11:41, said:

Ca sa destabilizezi piata imobiliare din Floresti este destul sa pui o poza cu ansamblurile construite. Sunt asa de inghesuite incat poti bate palma cu vecinul de la blocul din fata... din balcon.
De ce exagerezi?

#17
rechinashu

rechinashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 01.10.2003
Pentru cei care doresc detalii despre Floresti. Exista un site dedicat comunitatii din Floresti. Pentru a nu face reclama, cautati in Google dupa FLORESTI ONLINE .

Nu este un site al vreunei agentii imobiliare. Sunt prezentate apartamentele cu link direct catre constructor. Tot acolo veti gasi FORUM, Stiri din Floresti, Programul de transport in comun, etc...

#18
erica1

erica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 26.02.2007
Sunt si poze cu vecini care dau mana de pe balcon? :rolleyes:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate