Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Google Maps Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
851 replies to this topic

#613
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
Unde găsesc și eu vocea masculina din google maps?
Acum cu noua voce feminina zici că vorbește o moldoveanca!
Mulțumesc

#614
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006

 musashii, on 16 mai 2018 - 18:46, said:

Salut!
De ceva vreme, google maps a schimbat vocea. Inainte era una masculina si foarte naturala. Insa acum, e una feminina dar care suna ca un robot. tts.
E drept preferam feminina. Dar sa sune natural.
Stiti daca e vorba de o setare anume?
Multumesc.

 Alex871, on 12 iunie 2018 - 12:01, said:

Unde găsesc și eu vocea masculina din google maps?
Acum cu noua voce feminina zici că vorbește o moldoveanca!
Mulțumesc


Intr-adevar , vocea masculina a disparut si nu se mai poate selecta nici din setari -> voce, singura optiune disponibila este text-to-speech-ul in romana care simuleaza o voce de femeie, parerea mea e ca pronuntia , chiar si tonul vocii e de toata jena , e mult sub Ivona Voices.

#615
cozmin_t

cozmin_t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.06.2006
Pe lângă vocea inumană, acum am observat că au umblat și la denumirea localităților, adică le-au tradus...

Pe scurt, mă uitam pentru un traseu prin Ungaria, și îmi sar in ochi numele localităților: Macău, Giula, Bicisciaba, Seghedin și cea mai tare Mestecănești (NYREGYHAZA)...
Parcă mă văd în Debrețin (Debrecen) vrând să ajung la Mestecănești (NYREGYHAZA), la volan, cu Android Auto, căutând plăcuța/semnul indicator...

Oricum m-au convins, am plătit on-line pentru varianta Sygic Car Navigator, e compatibil cu display-ul de la mașină, și vocea este a Cosminei Păsărin 😀😀😀

#616
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006
Si prin Bulgaria au tradus , o localitate se numeste acum in romana   Mandrița Posted Image  

#617
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

 ZIGZAG20, on 20 iunie 2014 - 18:04, said:

Buna ziua as vrea un pic de ajutor.

Am vorbit cu cei de la Siletina Targu Mures sa introducem mersul autobuselor in Google Transit.
Am ajuns aici
http://maps.google.c...articipate.html

Dar de aici habar nu am ce sa fac.Un pic de ajutor va rog.
Ca idee, s-a rezolvat? Că mă roade și pe mine ideea pentru transportul local…

Se pare că nu…
[ https://i.imgur.com/P13e3Qh.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Este necesară implicarea operatorului de transport public.

Mai multe detalii.

#618
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,291
  • Înscris: 07.02.2003
Google Earth foloseste deja imagini satelit mai 2018, Google Maps inca e pe plansele vechi... testat pe zona Bucuresti si Muntenia nord din loc in loc.

Edited by andreic, 11 July 2018 - 18:17.


#619
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Cum vedeti notificari gen gropi, politie, etc. Pe google maps. Ati scris ca de la ultimul update aveti avertizarile astea. Eu nu am asa ceva.

#620
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Încă nici la ora asta A10 nu apare trasată pe Google Maps . Posted Image

#621
neacsucrstn

neacsucrstn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 30.09.2005
De ceva vreme nu pot sa salvez hartile offline pentru 30 de zile. Descarc harta dorita si la finalul descarcarii imi spune ca este valabila doar pentru ziua in care am descarcat-o, nu 30 de zile cum aveam pana acum.
Ma poate ajuta cineva?

#622
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Bun, au cam actualizat imagini street view, dar doar unele artere importante din București, un pic din Brașov și doar zona Mărăști-Gheorgheni-Centru a Clujului .

Din păcate, trebuie să așteptăm și restul, Oradea, Târgu-Mureș, Sibiu și alte orașe lipsesc cu desăvârșire din aceste actualizări, deși am zărit mașini Google Street View în aceste orașe .

Edited by c4n1b4lul, 11 December 2018 - 01:19.


#623
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

 c4n1b4lul, on 11 decembrie 2018 - 01:19, said:

Bun, au cam actualizat imagini street view, dar doar unele artere importante din București, un pic din Brașov și doar zona Mărăști-Gheorgheni-Centru a Clujului .

Din păcate, trebuie să așteptăm și restul, Oradea, Târgu-Mureș, Sibiu și alte orașe lipsesc cu desăvârșire din aceste actualizări, deși am zărit mașini Google Street View Ă®n aceste orașe .
M-am uitat ieri,si se pare ca si Iasul a fost actualizat!

#624
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Se vor mai uploada imagini realizate în această vară ?

Eu sincer, am văzut în iulie o mașină Street View prin Târgu-Mureș, dar lipsesc imagini de acolo.

#625
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

 c4n1b4lul, on 15 decembrie 2018 - 16:58, said:

Se vor mai uploada imagini realizate în această vară ?

Eu sincer, am văzut în iulie o mașină Street View prin Târgu-Mureș, dar lipsesc imagini de acolo.
Da,in Iasi sunt imagini din august.

#626
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Mă refeream la faptul că vor mai adăuga imagini din vara asta pe parcurs, sau doar aceste orașe au fost cartografiate ?

Pe lângă Târgu-Mureș și cartierul Mănăștur, lipsesc imagini din Baia Mare, Satu Mare sau Pitești, acestea au ultimele imagini realizate în 2012 , respectiv 2014.

Edited by c4n1b4lul, 15 December 2018 - 18:47.


#627
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Cum pot include  intr-un layer directii de orientare(adaugati indicatii) ?

#628
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Se pare ca nu ma mai pot baza pe aplicatia asta fiindca in ultimul timp imi da numai erori, se reconfigureaza aiurea, imi arata trasee alternative si se configureaza direct pe ele, fara sa ma lase pe mine sa decid.

#629
unu-altu

unu-altu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.05.2007
Buna ziua!
Are cineva habar despre cum se poate lua legatura cu cineva de la Google Romania (indiferent daca prin telefon sau e-mail)? Sau...
Stie cineva daca exista vre-un serviciu (platit) de la Google Maps prin care se pot accesa anumite locatii cu rezolutie mai buna sau street view mai amanuntit?
Multumesc!

#630
laurdan

laurdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.05.2007
buna ziua,
Rog colegii sa-mi ofere o informatie cu privire la modalitatea de a avea vizibila viteza legala de circulat pe un traseu pe google maps.....nu reusesc sa identific aceasta setare, urmeaza sa folosesc google maps in afara tarii prin android auto si sunt foarte interesat de acest lucru...multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate