Google Maps Romania
Last Updated: Jan 29 2024 12:54, Started by
shakespeer
, Aug 24 2008 12:24
·
19
#55
Posted 13 November 2009 - 15:29
Intradevar, dureaza pana o sa arate ok harta, dar deja ce exista in MapMaker e destul de ok, probabil ca in Ianuarie or sa faca un alt update si atunci lucrurile vor sta mai bine.
|
#56
Posted 13 November 2009 - 19:42
Se pare ca m-am inselat, si data de 2009-08-26 este de fapt data actualizarii anterioare. Inca nu au modificat data actualizarii, probabil urmeaza.
|
#57
Posted 27 November 2009 - 13:40
The Map Maker data on Google Maps for the countries and territories below includes edits made before: 2009-09-15.
|
#59
Posted 05 December 2009 - 22:11
Sa nu exageram, ca nu doar el a contribuit la harta. Sunt deja sute de utilizatori care au contribuit.
|
#60
Posted 05 December 2009 - 22:17
Dap suntem multi care contribuim, e o munca mult prea grea sa o faca un singur om, chiar si cu cati suntem acuma abia daca am facut 20% din mediul rural, sunt atatea drumuri incat o sa dureze mult pana va fi harta completa macar in proportie de 80-90%. Chiar adineauri am gasit drumuri importante (judetene) inca nefacute chiar pe langa A1 si altele gresite desenate dintr-o bucata care trebuie refacute... e o munca titanica nu e asa simplu ca sa iasa si "stas" sa poti publica fara rusine in harta globala
|
#61
Posted 15 December 2009 - 15:30
Imagini noi, momentan doar in Google Earth cu Timisoara si Bucuresti (cel putin). Curand vor aparea si in Google Maps.
|
#62
Posted 15 December 2009 - 16:59
Draguta imaginea, primavara 2009 intr-adevar, eu insa as mai astepta oleaca pana sa o puna in mapmaker, nu de alta dar am facut un test cu un kml care-l am facut cu un gps mai demult si am avut un soc cand am vazut ca e decalata cel putin 5m combinat (pe ambele axe) si va dati seama ca va iesi cosmar cand nu se va suprapune perfect actuala harta si o sa inceapa incepatorii sa "corecteze"... exista precedent la Iasi. Imaginea veche era decalata si ea dar infim, undeva pana in 2m intra in aria de aberatie a gps-ului. Iata si 2 imagini pentru ca sa stim la ce sa ne asteptam
Attached FilesEdited by andreic, 15 December 2009 - 17:03. |
#63
Posted 15 December 2009 - 17:22
Sper ca au invatat si cei de la Mapmaker din ultimele adaugari de imagini noi ca au primit probabil sute de cereri din cauza imaginilor care nu erau corect georeferentiate.
Desi dupa ultimul lor "update" cu zeci de bug-uri care inainte nu existau, ma astept la ce e mai rau. Pe de alta parte, da, imaginile noi din Timisoara si Bucuresti sunt ok, dar uita-te la Budapesta, care a primit imagine noua de la DigitalGlobe, o minunatie. |
#64
Posted 30 December 2009 - 18:53
dlh, on 15th December 2009, 17:22, said: Sper ca au invatat si cei de la Mapmaker din ultimele adaugari de imagini noi ca au primit probabil sute de cereri din cauza imaginilor care nu erau corect georeferentiate. Attached FilesEdited by andreic, 30 December 2009 - 18:58. |
|
#65
Posted 30 December 2009 - 19:11
De ce tot timpul cand vreau sa introduc in Map Maker o cladire noua sau un punct in Baia Mare nu pot sa il salvez pentru ca imi zice "Adresa Incorecta"?
Si nu stiti pe cand imagini noi si pentru Baia Mare? Pentru ca cele de acum dateaza de prin 2005 si au o calitate foarte proasta. Edited by odob, 30 December 2009 - 19:14. |
#66
Posted 30 December 2009 - 19:21
Trebuie sa treci o adresa corecta, nu cred ca tine de zona.
|
#67
Posted 30 December 2009 - 20:04
#68
Posted 30 December 2009 - 20:12
Eu lucrez numai in romaneste sa nu uit de limba la adaugare si drept sa-ti spun nu am avut probleme la strazi, blocuri si paduri.
|
#69
Posted 30 December 2009 - 20:59
|
#70
Posted 31 December 2009 - 17:20
odob, on 30th December 2009, 20:59, said: Incearca doar sa vezi si sa imi spui daca si tie iti face la fel. Aceeasi problema o am si eu. Schimba limba in engleza din setari si atunci merge. Bafta La editat. Craiova vad ca e foarte putin reprezentata pe harta. Ma straduiesc intens zilele astea sa pun toate strazile si punctele de interes la punct. O initiativa buna a celor de la google in sfarsit. Editarea merge repede. In 2 zile Am editat 200 de obiective si strazi |
#71
Posted 31 December 2009 - 17:36
#72
Posted 02 January 2010 - 01:03
odob, on 30th December 2009, 20:59, said: Incearca doar sa vezi si sa imi spui daca si tie iti face la fel. |
Anunturi
Bun venit pe Forumul Softpedia!
▶ 0 user(s) are reading this topic
0 members, 0 guests, 0 anonymous users