Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cat plateste Google ptr un click...

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
miluch

miluch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 30.04.2005

Astor, on Jun 18 2005, 15:58, said:

Din afisari.
Intrebare noua: daca Adsense nu-i pentru .ro, Funclub cum de are asa ceva pe el?  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>


Funclub nu stiu cat poate castiga din afisarea lui google; daca un advertiser si-a propus sa cheltuiasca pentru un click din romania 2.000 lei, cu cei mai ia si google, ghici cat ajunge la funclub?

#20
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

miluch, on Jun 19 2005, 10:19, said:

Funclub nu stiu cat poate castiga din afisarea lui google; daca un advertiser si-a propus sa cheltuiasca pentru un click din romania 2.000 lei, cu cei mai ia si google, ghici cat ajunge la funclub?

Cred ca suma minima e 3 centi (mai putin nu am luat niciodata, si nici de 1$ per click nu am sarit).

3 centi = 894 lei, CTR ~ 1%, 1.200.000 afisari lunare => ~ 10.000.000 lei castigati.

Nu-i deloc mult (completeaza si cu reclama Boom) dar sunt altii care sigur nu i-ar deranja nici macar jumatate din suma asta lunar.

Curiozitatea mea: de ce la ei afiseaza reclame platite dar daca incerci sa reproduci asta (pagina in romana, site.ro, ce titlu si descriere vreti) o sa ai reclame neplatite?

#21
rio

rio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 18.03.2005
- stie cineva cum se deconteaza banii cheltuiti pe google  AdWords?

- Ca orice forma de publicitate , ca sa o poti deduce din cheltuieli iti trebuie contract si factura .

Edited by rio, 10 July 2005 - 12:18.


#22
saga

saga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.07.2005
Eu pe luna iulie fiind si i prima luna de cand am google adsense pe siteul meu am strans aproape 10 $ cu 14,024 de page impressions si 87 clickuri

#23
dered

dered

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 09.07.2005
Salut tuturor,

Am si eu un site in engleza hostat pe un server din afara iar domeniul e .tk
Vreau sa-mi fac trafic pe site, si nu neaparat din romania, ideal ar fi sa fie din occident sau SUA. Puteti sa ma ajutati cu informatii in acest sens? Unde sa inscriu site-ul sau ce programe sa folosesc sa-mi fac publicitate la site? Mentionez ca vreau doar sa castig trafic nu si bani de pe urma anumitor click-uri sau afisari de bannere.
Va multumesc anticipat

Edited by dered, 02 August 2005 - 15:08.


#24
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
un alt program ca adsense destul de bun este bidvertiser. Poate fi fraudat foarte usor. eu l-am folosit doar pentru a testa asta. In o jumatate de ora, cu cateva zecid e proxyuri din us aproape ca ajunsesem la plata minima de 25$ :)

#25
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
Pai si asta e testare?
Testeza-l pana primesti bani sa vezi ca primesti fix un canci.
Majoritatea programelor se pot pacalii la inceput dar de exemplu la adsense fiecare castig lunar este verificat timp de 2-3 saptamani si numai dupa aceea este validat cecul.

#26
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Kaboodle ati incervat?

#27
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

Quote

Cat plateste Google ptr un click...

Sigur 30% sau mai putin!  :naughty:

Quote

Poate fi fraudat foarte usor. eu l-am folosit doar pentru a testa asta. In o jumatate de ora, cu cateva zecid e proxyuri din us aproape ca ajunsesem la plata minima de 25$

Sa imi spui daca iti si vine cecul, atunci iti voi da dreptate! Si la Google poti sa aduni 100 de parai in o zi doar ca sa vezi apoi ca ti-au anulat contul.

Personal nu am avut click mai mare de 3$, dar am vorbit cu baieti seriosi care mi-au zis si de 15$ - dar click-uri d-astea rare ca eclipsele.

#28
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Sa pacaesti pe Google sau Bidvertiser cu clickuri false. E 1 Aprilie?
Adevarul este ca sunt si cam fraierushi astia de la Google, sigur o sa-i pacalesti tu cumetre. :nonobad:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate