Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Cd-rom pe post de mp3 player(in masina)

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
alicumircea

alicumircea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 11.06.2004
700.000 e un pretz imposibil pt ce vrei tu. Eventual cu vreo 700.000 poti face asta:
http://private.addco...jects/mucop.htm
Tipul de acolo cu un 16f877 i-a mai pus 6 butoane la cd-rom pt a reda cd-uri AUDIO (play, stop etc.). Cu inca cateva sute de mii mai potzi pune un display care sa-ti afiseeze track-urile si cam atat. Ceea ce-ti doresti tu (decodare hardware mp3 costa mult mai mult chiar si pentru un kit). Oricum nici schema postata de mine nu merita efortul decat daca eventual esti un pasionat putzin dus cu pluta ca mine si o faci pur si simplu din pasiune....

#20
ali81

ali81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.08.2004
Eu am pus un cd-rom pe masina (dacie 1310) si merge super. Nu am probleme cu gropile. Alimentarea am rezolvat-o la fel ca in schema propusa de ionut. Normal ca ascult decat cd-uri audio(track-uri ) si si cd-romul este dotat cu un buton de play.

Toata jucaria m-a costat vreo 300k (cd-rom + lm-uri+ condensatoare).
Sunt destul de multumit cu toate ca la volum mic motorul cd-rom-ului introduce paraziti. (la volum mare nu se mai simt).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate