Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

taxi

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008
auzit pe cineva vorbind ca exista taximetristi independenti...as vrea sa stiu cum pot sa fac acest lucru? daca se poate

#2
soul_attitude

soul_attitude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 01.07.2008

View Postchoppermaster, on Aug 16 2008, 17:29, said:

auzit pe cineva vorbind ca exista taximetristi independenti...as vrea sa stiu cum pot sa fac acest lucru? daca se poate
de ce pui acelasi topic de o mie de ori???
intreba la ARR , acolo ai sa afli raspunsul exact.

#3
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006
problema nr unul este acea bulina (autorizatia) ,sunt slabe sanse sa o obtii,sunt ocupate in toate orasele importante,la primarie poti afla mai multe detalii,oricum se bat multi cand mai apare cate una doua disponibila.  Restul sunt detalii birocratice care se obtin usor cu bani.  Autorizatia nu cred ca o sa o obtii,depinde unde vrei sa faci asta. Cererile se depun la Primarie, asta nu inseamna ca o poti obtine. Din cate stiu e si ceva mafie, a fost, sigur acum nu mai stiu exact.  Un taximetrist te va lamuri,intreaba-l.

#4
soul_attitude

soul_attitude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 01.07.2008

View Postnowories, on Aug 19 2008, 15:28, said:

problema nr unul este acea bulina (autorizatia) ,sunt slabe sanse sa o obtii,sunt ocupate in toate orasele importante,la primarie poti afla mai multe detalii,oricum se bat multi cand mai apare cate una doua disponibila.  Restul sunt detalii birocratice care se obtin usor cu bani.  Autorizatia nu cred ca o sa o obtii,depinde unde vrei sa faci asta. Cererile se depun la Primarie, asta nu inseamna ca o poti obtine. Din cate stiu e si ceva mafie, a fost, sigur acum nu mai stiu exact.  Un taximetrist te va lamuri,intreaba-l.
pai bulina nu o da arr-ul?
cel putin asa stiam ca era acu o perioada , acu e posibil sa aberez:D

#5
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006

View Postsoul_attitude, on Aug 19 2008, 15:36, said:

pai bulina nu o da arr-ul?
cel putin asa stiam ca era acu o perioada , acu e posibil sa aberez:D


autorizatiile de functionare le-a dat si le va da primaria si sunt raportate la nr de locuitori, nu stiu perioada la care te referi eu nu am cunostinte ca a existat vreodata

#6
soul_attitude

soul_attitude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 01.07.2008

View Postnowories, on Aug 19 2008, 15:50, said:

autorizatiile de functionare le-a dat si le va da primaria si sunt raportate la nr de locuitori, nu stiu perioada la care te referi eu nu am cunostinte ca a existat vreodata
chestia de mai jos iti zice ceva?
http://www.arr.ro/ve...testatetaxi.pdf
mai sunt si aici niste detalii , cine are nevoie sa foloseasca gogu sau sa isi miste fundul la arr
http://www.curieruln...ferilor de taxi

Edited by soul_attitude, 19 August 2008 - 15:00.


#7
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006
certificatul de atestare se obtine garantat,daca esti in deplina facultatilor mintale ai toate membrele etc,nu reprezinta o problema ,stiu doar ca ajunge in jurul a 500 lei, il poti face doar in anumite orase, stiu ca erau anumite conditii 3 ani vechime b sau b+c oricand, dar inca o data BULINA fara aceea nu poti sa misti un deget, soferul masinii trebuie sa fie si proprietarul acesteia,masina trebuie echipata corespunzator.
Un exemplu daca vrei sa faci pe taximetrisul in cluj cred ca pentru urmatorii 5-10 ani nu ai nici o sansa, eventual sa cumperi masini deja echipate cu tot cu societate si autorizatii , autorizatiile pentru persoane fizice nu se pot cumpara.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate