Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Incepem sa filmam nuntile in High Definition ?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
robert89

robert89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 06.01.2007
Pe un topic mai jos despre Sony HVR-HD 1000, sunt acuzat se "SNOBISM", tocmai pentru ca admiram si recomandam camerele video SONY HVR -  Z7 si SONY PMW - EX 1 pentru cine vrea sa treaca la HD de caliate si bune in luminozitate scazuta, valabil pentru cei care au comenzile cele mai multe pe formatul HD. Pentru cei care filmeaza in SD si nu au comenzi pentru HD nu se merita aceste camere (deocamdata), deoarece sunt scumpe, se vor folosi tot in SD (doar ca se poate 16:9), ele se vor uza fizic si moral in cativa  ani, timp in care pretul lor cu siguranta va scadea, dar cum evolueaza tehnologia de azi sigur vor apare noi modele mai bune si poate la un pret mai scazut ce cele de azi. Legat de titlul topicului: cine i-si permite HD de caliate si are echipamentele necesare - DA -, cine lucreaza in SD de calitate (si au comenzile cele mai multe in acest format), - NU - se merita terecerea la HD si mai cu seama sa investeasca in echipamente slabute. Pana la urma fiecare este liber si stapan sa decida ce este mai bine pentru el.

#38
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Ne agitam degeaba pe aici, altii au rezolvat-o in felul lor, fara sa se mai streseze sau sa puna intrebari pe forum. In privinta pretului ei sunt cel putin la acelasi nivel cu cei care au vx sau fx. Deci...PR-ul conteaza, nu scula...

p.s. Pozele nu sunt facute de mine. Sunt crop-uri din scanarea pozelor unui client. Erau simpatice si nu m-am putut abtine...

Attached Files



#39
mariusene

mariusene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 16.11.2005
Ca sa ma bag si eu putin in seama, sfatul meu pt. initiatorul acestui topic este pe cat de simplu pe atat de hotarat: HD.
De ce?
- Pai in primul rand pt. ca atat glido, cat si altii care au avut bunavointa sa-si expuna parerile, consider eu ca fac dintre  ... sa zicem "actorii importanti" in bransa NBC, cu un anumit standard. Concluzie rezultata din faptul  ca sunt membri f. activi pe acest forum dar si pe altele care dezbat subietul. Ceilalti, dupa cum se vede nu au astfel de probleme.
- Apoi, pt. ca daca iei 2 VX nu cred ca in aprox. 2 ani vei fi dispus sa renunti la ele. Eu unul consider ca peste 2 ani nu vei mai avea cereri pt. SD.
- Dupa cate mi-am dat eu seama nu duci lipsa de comenzi, adica ai deja un nume pe care ti l-ai facut pt. ca ai tinut la calitate. Atunci fa-o in continuare. Nu-i lasa pe cei ca cel din foto sa ti-o ia inainte (cu toate ca sunt convins ca materialul il livreaza tot SD).
- Parerea mea este ca esti mai mult "artist" decat afacerist, atunci fa asa cum tu stii ca e mai bine. Clientul, de cele mai multe ori stie ca vrea poze cu mireasa in palma si cam atat.
Concluzie: Filmare HD, livrare material HD la pret HD + Bonus: un set de DVD-uri SD ... si stai in fata.

Multa BAFTA!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate